• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj - dodatkowa kolekta na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Zapraszamy do naszej kawiarenki. Czekają na nas domowe wypieki, kawa i herbata. Gospodarzami są dzisiaj Kadeci i Wolontariusze Maltańscy.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  niedziela, 30 VI: szafarz Paweł Różański (od 10.30): Rutowicz; szafarz Waldemar Stężycki (od 10.30): Plewa, Kunze, Kulpa; Proboszcz (od 13.00): Kunikowska, Jabłońska, Chustecka, Kobylak, Kisiel;
  poniedziałek, 1 VII: szafarz Łukasz Łakomiec (od 11.30): Kubasiewicz, Jagielski, Kosiński; szafarz Marcin Suwalski (od 16.00): Kenyan, Szafaryn, Wronkowska;
  wtorek, 2 VII: szafarz prof. Marek Marzański (od 11.30): Kler, Królewiak, Jaszczyk;
  środa, 3 VII: szafarz Andrzej Ankowski (od 15.30): Carr, Pacut, Malinowska;
  piątek, 5 VII: szafarz Andrzej Pyka (od 11.30): Jankowski, Ostrowska, Czaja, Śmierciak;
  niedziela, 7 VII: szafarz Mariusz Ćwiok (od 13.00): Cetkowska, Ignatowicz.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy - w poniedziałek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę o godz. 19.30.
 • W czwartek poranna Msza św. zostanie odprawiona już o godz. 8.00.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • Zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca - w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że w sobotę, 6 lipca, podczas ostatnich w tym roku szkolnym zajęć, uczniowie otrzymają świadectwa i nagrody, a klasy najmłodsze niespodzianki. Natomiast w niedzielę, 7 lipca, na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Zaraz po Mszy św. serdecznie zapraszamy na pokaz „Rok szkolny w pigułce”. Przypomnimy nasze akademie, opowiemy o naszych osiągnięciach i sukcesach, o pracy poszczególnych klas, o tym co cieszy naszych uczniów i co buduje naszą wspólnotę. Będą pyszne ciasta, kawa, napoje i na pewno radosna atmosfera…, bo wakacje przed nami. Serdecznie wszystkich - uczniów, rodziców i parafian zapraszamy.
 • We wtorek, 9 lipca, będziemy gościć w naszej parafii pana Jacka hrabię Tarnowskiego, prezydenta Zakonu Maltańskiego w Polsce.
 • Kolejny Day Centre - w czwartek, 11 lipca. Zapisy w zakrystii.
 • W lipcu w naszej parafii przebywać będą dwaj kapłani diecezji pelplińskiej: ks. dr Waldemar Prondziński (4-28 lipca) oraz ks. Rafał Kulwikowski, doktorant prawa kanonicznego z Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie (6-29 lipca), a w sierpniu: ks. Marcin Gazda, kapłan tarnowski, doktorant katechetyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (30 lipca-4 września). 
 • Ks. kan. Bogdan Kołodziej, rektor PMK, zaprasza na VIII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych pod hasłem „Rodzina Polonijna miejscem spotkania i rozwoju”, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Brukseli. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed plebanią.
 • Abp Bernard Longley, metropolita Birmingham, informuje, że we wtorek, 16 lipca, o godz. 12.00 w St. Chad’s Cathedral w Birmingham odbędą się święcenia biskupie dwóch biskupów pomocniczych archidiecezji Birmingham: ks. prał. Timothy’ego Menezes’a (tytularny Biskup Tugga) i ks. kan. Richard’a Walker’a (tytularny Biskup Mortlach). Otoczmy modlitwą nowych biskupów naszej diecezji.
 • Chcemy podzielić się radością, że w ubiegłą niedzielę nasi parafianie otrzymali wyróżnienia na uroczystości Zakonu Maltańskiego w parafii Chrystusa Króla w Londynie: srebrny medal „Obrona Wiary i Służba Ubogim” otrzymali Wolontariusze: pani Anna Sokalska i pan Adam Meyer, a brązowe medale otrzymali Kadeci: Nadia Kniwel, Nadia Ruman, Mikołaj Brzozowski i Jeremi Janik. Natomiast pan Przemysław Chróściński, zastępca Komendanta Głównego Kadetów Zakonu Maltańskiego w Wielkiej Brytanii, otrzymał odlew herbu Zakonu Maltańskiego, wykonany w brązie przez prof. Jerzego Nowakowskiego. Gratulacje dla wyróżnionych osób!!!
 • POGRZEB: Pogrzeb śp. Marii Krzesińskiej, l. 97, ostatnio przebywającej w polskim domu opieki w Ilford Park, odbędzie się w parafii Our Lady and St Kenelm w Stow-On-the-Wold w piątek, 12 lipca, o godz. 11.00, natomiast pochowanie Jej prochów odbędzie się na cmentarzu przy London Road w Coventry w poniedziałek, 22 lipca, o godz. 12.00. W ostatnim czasie zmarła śp. Zofia Dubiel, l. 91, przebywająca w domu opieki w Coventry. Niech miłosierny Bóg obdarzy nasze Zmarłe radością życia wiecznego…
 • W zakrystii wciąż można nabyć książki o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £407.49;

Gift Aid: £354.00;

Świece: £23.66;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 30 VI 2024 - XIII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Klaudii i Janusza Wrona z okazji 10-tej rocznicy małżeństwa oraz dla Mikołaja i Martynki z okazji 1-szych i 9-tych urodzin

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Józef (6 roczn. śmierci) i Salomea Andrzejewscy - int. Wnuczki Monika i Marta z Rodzinami

18.00 śp. Michał Jachnik- int. Chrześniaczka Beata z Rodziną

Poniedziałek, 1 VII 2024

10.30 śp. Janina Marzańska - Msza św. gregoriańska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 2 VII 2024

10.30 śp. Janina Marzańska - Msza św. gregoriańska

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Krystyny z okazji urodzin - int. Dzieci i Wnuczęta

Środa, 3 VII 2024 - Święto św. Tomasza

10.30 śp. Janina Marzańska - Msza św. gregoriańska

19.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Czwartek, 4 VII 2024

08.00 śp. ks. Jacek Trochim SDB (22 roczn. śmierci)

19.00 śp. Janina Marzańska - Msza św. gregoriańska

Piątek, 5 VII 2024

10.30 śp. Bolesław Łączny, Władysław Magdziarz, Karolina Magdziarz

19.00 śp. Janina Marzańska - Msza św. gregoriańska

Sobota, 6 VII 2024 - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

09.00 zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00   1) śp. Janina Marzańska - Msza św. gregoriańska

2) śp. Beata Olszewska - int. Rodzice i Mąż Konrad z Dziećmi

Niedziela, 7 VII 2024 - XIV Niedziela Zwykła

09.00 1) w podziękowaniu za kolejny zakończony rok szkolny w Polskiej Szkole Sobotniej

2) o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla kochanego Męża i Taty Szymona Olejnika w dniu Jego urodzin - int. kochająca Małżonka z Dziećmi

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej i dalsze łaski na drodze życiowej dla Maksymiliana Sokalskiego z okazji 10-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

18.00 śp. Janina Marzańska - Msza św. gregoriańska