• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Nasza kawiarenka parafialna wznawia dzisiaj swoją działalność. Gospodarzem jest Polska Szkoła. Rozmaitość pysznych ciast i ciasteczek, lody i niespodzianki dla dzieci zapewnione. Zapraszamy.
 • Polska Szkoła zaprasza dzisiaj, zaraz po Mszy św. o godz. 11.00, na Akademię z okazji Dnia Taty. Poznamy na niej portrety Tatusiów i te malowane słowem i te wykonane plastycznie. Jak zawsze będą pyszne domowe ciasta i napoje. Serdecznie wszystkich, a szczególnie Tatusiów, zapraszamy.
 • Polska Szkoła informuje, że rozpoczęły się zapisy do naszej szkoły na rok 2024-25. W soboty, 22 i 29 czerwca, w godz. 9.30-12.30 w sekretariacie szkoły odbędą się zapisy dla uczniów już uczęszczających. Natomiast w niedziele, dzisiaj i 23 czerwca, w godz.  10.00-15.00 w naszym klubie będą prowadzone zapisy zarówno dla nowych uczniów, jak również dla tych obecnych.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższy wtorek, po Mszy św. o godz. 19.00.
 • Poranna Msza św. w najbliższą środę zostanie odprawiona już o godz. 8.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę o godz. 19.30.
 • Ostatnie przedwakacyjne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 20.00.
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 27 czerwca. Zapisy w zakrystii.
 • W lipcu w naszej parafii przebywać będą dwaj kapłani diecezji pelplińskiej: ks. dr Waldemar Prondziński oraz ks. Rafał Kulwikowski, doktorant prawa kanonicznego z Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie.
 • Ks. kan. Bogdan Kołodziej, rektor PMK, zaprasza na VIII Światowy Kongres Rodzin Polonijnych pod hasłem „Rodzina Polonijna miejscem spotkania i rozwoju”, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w Brukseli. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed plebanią.
 • Abp Bernard Longley, metropolita Birmingham, informuje, że we wtorek, 16 lipca, o godz. 12.00 w St. Chad’s Cathedral w Birmingham odbędą się święcenia biskupie dwóch biskupów pomocniczych archidiecezji Birmingham: ks. prał. Timothy’ego Menezes’a (tytularny Biskup Tugga) i ks. kan. Richard’a Walker’a (tytularny Biskup Mortlach). Otoczmy modlitwą nowych biskupów naszej diecezji.
 • Instytut Kultury Polskiej i Konsulat RP w Londynie zapraszają w dniach 22-23 czerwca do Stratford-upon-Avon na kolejną edycję Festiwalu Shakespeare & Poland, mającą na celu promowanie polskiej kultury wśród brytyjskiej publiczności poprzez literaturę, wydarzenia muzyczne i teatralne. W programie m.in. przedstawienie teatralne „Made of Stone”, warsztaty robienia masek weneckich dla dorosłych i dzieci, koncert „Z Polski z muzyką” w wykonaniu Anny Szałuckiej (fortepian) i Jagi Klimaszewskiej (skrzypce). Więcej informacji na stronie https://instytutpolski.pl/london/2024/05/29/shakespeare-poland-festival-22-23-june-2024/.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książki o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
 • POGRZEB: W poniedziałek, 20 maja, zmarł śp. Kazimierz Pierściński, l. 70. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 24 czerwca, o godz. 12.00. W ostatnim czasie zmarła również nasza długoletnia parafianka, śp. Wanda Musiolik, l. 85.  Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £446.76;

Gift Aid: £394.50;

Świece: £43.31;

Na Kościół: M. Sztucka £20.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 16 VI 2024 - XI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Mamy Grażyny Wróblewskiej - int. kochająca Córka Małgosia z Rodziną 

Poniedziałek, 17 VI 2024 - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 18 VI 2024

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Środa, 19 VI 2024

08.00 w intencji Parafian

19.30 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Czwartek, 20 VI 2024

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 21 VI 2024 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

10.30 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Męża Piotra w dniu urodzin - int. Małżonka O. Gronka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 22 VI 2024

18.00   o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Beaty i Kazimierza Cieśla z okazji 30-tej rocznicy ich małżeństwa

Niedziela, 23 VI 2024 - XII Niedziela Zwykła

09.00 śp. ks. prof. Józef Wilk SDB (w dniu urodzin) - int. T. Wilk z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w intencji Parafian

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Oliwii i Łukasza Łakomiec z okazji urodzin - int. kochająca Mama i Małżonka z Rodzeństwem i Dziećmi