• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Dzisiaj przypada Niedziela Chrystusa Króla. W tym dniu odbywa się zbiórka na utrzymanie kleryków z Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Dzisiaj, aby uzyskać odpust zupełny, po Mszy św. o godz. 11.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Serca Jezusowego i akt poświęcenie się „O Jezu, najsłodszy Odkupicielu”.
 • Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00.
 • Dzisiaj też pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne dla pań w ramach „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele, a po niej spotkanie.
 • Po wieczornej Mszy św. - kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 19.00. Będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
 • Ostatnia Msza św. wypominkowa w tym tygodniu w środę.
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 30 listopada. Zapisy w zakrystii.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30 i 19.00. Po Mszach św. oddamy się w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • Za tydzień przypada I Niedziela Adwentu. Lektorom przypominamy, że rozpoczynamy nowy cykl czytań: rok B (czytania niedzielne) i rok II (czytania w tygodniu). W czasie adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, 12 grudnia, w godz. 17.00-19.00. 
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca i sympatyków modlitwy różańcowej na Zmianę Tajemnic
 • Ogłaszamy coroczną zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe należy przynosić do parafii w dniach 1-15 grudnia.
 • KONKURS: Drogie dzieci! Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  poniedziałek, 27 XI: Proboszcz: (od 12.00): Jabłońska, Chustecka, Kunze, Kulpa, Królewiak, Wronkowska, Kunikowska;
  wtorek, 28 XI: Proboszcz: (od 13.00): Haraburda, Kenyan, Pacut, Carr, Kubasiewicz, Musiolik, Czaja, Śmierciak;
  środa, 29 XI: Proboszcz: (od 13.00): Kler, Marzańska; Szafarz Andrzej Ankowski (od 15.30): Jagielski, Kosiński, Ostrowska;
  sobota, 2 XII: Szafarz Waldemar Stężycki (od 11.00): Szafaryn, Plewa, Malinowska; Szafarz Andrzej Zięba (od 15.00): Jankowski, Jaszczyk, Kobylak; niedziela, 3 XII: Szafarz Mariusz Ćwiok (od 13.00): Cetkowska, Ignatowicz, Dubiel.
 • Kadeci i Wolontariusze Maltańscy wraz z ich rodzinami zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 2 i 3 grudnia po każdej Mszy św. W planie: sprzedaż domowych ciast, bigosu, pierogów, smalcu i chleba, malowanie twarzy oraz loteria. Zbiórka z kiermaszu przeznaczona zostanie na przyszłoroczną pielgrzymkę do Lourdes. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.
 • W dniach 8-11 grudnia w naszej parafii gościć będziemy ks. prof. Wojciecha Cichosza, Dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ks. dr Ireneusza Świątka, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku i p. mgr Rafała Klamanna, Asystenta Dyrektora Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.
 • Rozpoczynamy zapisy na wizyty duszpasterskie. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko, dokładny adres i numer kontaktowy. Formularz zapisu na kolędę wyłożony będzie również na balaskach. Ksiądz będzie odwiedzał jedynie na zaproszenia.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książki o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
 • PODZIĘKOWANIE: Polska Szkoła Sobotnia gorąco dziękuje wszystkim gościom, którzy zechcieli uczestniczyć w akademii z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w tym przedstawicielom POSA, polskim policjantom, którzy byli z nami pierwszy raz. Dziękujemy naszym wspaniałym wykonawcom: uczniom klas: trzecich, ósmej i GCSE oraz ich wychowawcom: Małgorzacie Bodziony-Olejnik, Gerdzie Bronikowskiej, Monice Wiszniewskiej oraz Przemysławowi Nowakowi za świetny scenariusz i bardzo dobre przygotowanie dzieci. Rodzicom dziękujemy za przyniesienie pysznych ciast. Specjalne podziękowania kierujemy do Piotra Rusieckiego za montaż filmu z hymnem Polski śpiewanym w szkole przez wszystkich uczniów, nauczycieli i dyżurujących rodziców w dniu 11 listopada br. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £514.47;

Gift Aid: £373.00;

Biuletyn: £17.04; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 26 XI 2023 - Niedziela Chrystusa Króla

09.00 śp. Zofia i Michał Drahun - int. Syn

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. ks. Adam Łach (5 roczn. śmierci)

18.00 śp. Natalia Romanowska (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną 

Poniedziałek, 27 XI 2023

10.30 śp. Teodor Sopa (3 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 28 XI 2023

10.30 śp. Stanisław Zaczyński

19.00 w intencji Parafian

Środa, 29 XI 2023

10.30 w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach

Czwartek, 30 XI 2023 - Święto św. Andrzeja

10.30 w intencji Parafian

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na czas oczekiwania na narodziny Córeczki

Piątek, 1 XII 2023

08.30 w intencji Parafian

10.30 LONDON ROAD: Pochowanie prochów śp. Jana Kibilskiego

19.00 śp. Bartuś - int. Siostra Monika z Rodziną

Sobota, 2 XII 2023

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Stefa Paszkowicz - int. Mąż

Niedziela, 3 XII 2023 - I Niedziela Adwentu

09.00 śp. Zdzisław Lech (11 roczn. śmierci), Jego Rodzice i Brat

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Antoni, Maria, Eugeniusz, Jadwiga, Czesław Rymaszewscy, Mąż Władysław Dambrawa

18.00 śp. Mama Stanisława Zygmunt (30 roczn. śmierci)