• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, wszystkich naszych parafian, rodziców i dzieci na Akademię z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przygotowują ją uczniowie klas: IIIa i IIIb, VIII oraz GCSE. Jak zawsze występ dzieci i młodzieży poprzedzi możliwość skosztowania pysznych, domowych ciast.
 • Prosimy o przynoszenie do zakrystii ankiet 55+, o które prosił nas ks. dr Jarosław Kozak z KUL.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
 • We wtorek, we wspomnienie Ofiarowania NMP, przypada Dzień modlitw za Wspólnoty Życia Konsekrowanego - klauzurowe.
 • Msze św. wypominkowe w tym tygodniu we wtorek i piątek.
 • W środę, we wspomnienie św. Cecylii, przypada Dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów, psalmistów, chóry kościelne, zespoły muzyczne i schole.
 • Najbliższe spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00.
 • W czwartek, ze względu na uroczystości pogrzebowe w Nuneaton, nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrystusa Króla. W tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka na utrzymanie kleryków z Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • W tym dniu, aby uzyskać odpust zupełny, po Mszy św. o godz. 11.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Serca Jezusowego i akt poświęcenie się „O Jezu, najsłodszy Odkupicielu”.
 • Ze względu na Akademię z okazji Odzyskania Niepodległości, obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 listopada, na Mszy św. o godz. 11.00.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 listopada, po Mszy św. wieczornej.
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 30 listopada. Zapisy w zakrystii.
 • Kadeci i Wolontariusze Maltańscy wraz z ich rodzinami zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 2 i 3 grudnia po każdej Mszy św. W planie: sprzedaż domowych ciast, bigosu, pierogów, smalcu i chleba, malowanie twarzy oraz loteria. Zbiórka z kiermaszu przeznaczona zostanie na przyszłoroczną pielgrzymkę do Lourdes. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.
 • W dniach 8-11 grudnia w naszej parafii gościć będziemy ks. prof. Wojciecha Cichosza, Dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ks. dr Ireneusza Świątka, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku i p. mgr Rafała Klamanna, Asystenta Dyrektora Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.
 • Za dwa tygodnie przypada I Niedziela Adwentu. Lektorom przypominamy, że rozpoczynamy nowy cykl czytań: rok B (czytania niedzielne) i rok II (czytania w tygodniu). W czasie adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, 12 grudnia, w godz. 17.00-19.00. 
 • Rozpoczynamy zapisy na wizyty duszpasterskie. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko, dokładny adres i numer kontaktowy. Formularz zapisu na kolędę wyłożony będzie również na balaskach. Wizyty poza Coventry oraz u tych rodzin, które wyjeżdżają na święta do Polski, rozpoczną się już w czasie Adwentu. Ksiądz będzie odwiedzał jedynie na zaproszenia.
 • Ogłaszamy coroczną zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe należy przynosić do parafii w dniach 1-15 grudnia.
 • Poszukujemy wspólnoty, która chciałaby w tym roku zająć się przygotowaniem stajenki betlejemskiej w naszym kościele.
 • KONKURS: Drogie dzieci! Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
 • POGRZEB: W piątek, 20 października, odeszła do Pana nasza długoletnia parafianka śp. Aniela Filak, l. 96. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 listopada, o godz. 10.00 w kościele Our Lady of Angels w Nuneaton. Niech miłosierny Bóg obdarzy Ją życiem wiecznym…
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książki o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.  

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £423.84;

Gift Aid: £396.80;

Świece: £77.04;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 19 XI 2023 - XXXIII Niedziela Zwykła

09.00 Małgorzata Ostrowska (1 roczn. śmierci) - int. Córki

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Antoni, Maria, Eugeniusz, Czesław, Jadwiga, Felicjan, Bronisława, Zmarli z rodzin Rymaszewskich, Władysław Dambrawa - int. J. Dambrawa

18.00 śp. Janina i Zygmunt Leszczyńscy - int. Wnuczka z Rodziną 

Poniedziałek, 20 XI 2023 - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

10.30 o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Barbary Dobrzyńskiej z okazji urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 21 XI 2023 - Wspomnienie Ofiarowania NMP

10.30 śp. Kazimiera Nowogrodzka, Marian Dziewięcki - int. D. Pacut

19.00 w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach

Środa, 22 XI 2023 - Wspomnienie św. Cecylii

10.30 śp. Janina, Babcia ks. Łukasza Dziedzica

Czwartek, 23 XI 2023

10.00 NUNEATON: Pogrzeb śp. Anieli Filak

19.00 o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Wojtusia i Helenki z okazji ich urodzin - int. kochający Rodzice i Rodzeństwo

Piątek, 24 XI 2023 - Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

10.30 w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 25 XI 2023 - Wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej

18.00 o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Wioletty w rocznicę urodzin - int. Mąż z Synem

Niedziela, 26 XI 2023 - Niedziela Chrystusa Króla

09.00 śp. Zofia i Michał Drahun - int. Syn

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. ks. Adam Łach (5 roczn. śmierci)

18.00 śp. Natalia Romanowska (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną