• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj w całym Kościele Powszechnym ma miejsce dodatkowa zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Dzisiaj odbywa się ostatnie liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszach św. o godz. 10.30, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.
 • Ze względu na udział proboszcza w spotkaniu powierników PMK, we wtorek nieczynne będzie biuro parafialne, przepraszamy. Nie będzie też w tym dniu Mszy św. wieczornej.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Od piątku do niedzieli, w dniach 27-29 października, odbędą się w naszej parafii rekolekcje z o. Mieczysławem Łusiakiem SJ, duszpasterzem rodzin, twórcą i opiekunem wspólnot „Rodziny Empatyczne”, duszpasterzem małżeństw niesakramentalnych i osób uzależnionych oraz współuzależnionych, prowadzący na YouTube kanał Akademia Szczęśliwego Życia. Tematem rekolekcji będzie: Jak budować szczęśliwe relacje z Bogiem, sobą i drugim człowiekiem. Więcej szczegółów na plakacie i na naszej stronie internetowej.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 października, po wieczornej Mszy św. 
 • Zapraszamy wszystkie dzieci w strojach postaci z Biblii lub ulubionego Świętego na Mszę św. we wtorek, 31 października, o godz. 18.30. W programie: Słowo Boże, film, prace manualne, słodkie niespodzianki itp. Nie może Was zabraknąć!
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 2 listopada. Zapisy u Proboszcza.
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Dwa razy w tygodniu, w miesiącu listopadzie, w środy i piątki, odprawione zostaną specjalne Msze św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
 • Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę, 4 listopada: 11.00 St. Paul’s, 12.00 Lenton’s Lane, 13.00 London Road, 14.30 Canley, w niedzielę, 5 listopada: 14.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • Za tydzień, w nocy z 28 na 29 października, zmieniamy czas na zimowy. O godz. 2.00 w nocy przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu, do godz. 1.00. W ten sposób będziemy dłużej spać. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książki: o „Historii Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” oraz o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
 • POGRZEBY: Pogrzeb śp. Jana Jerzego Kibilskiego, l. 90, brata naszej parafianki Barbary Kitt, odbędzie się w naszej parafii w najbliższy poniedziałek o godz. 13.30, później, o godz. 15.00, ceremonie odbędą się w Canley Crematorium. Pogrzeb śp. Piotra Sawickiego, l. 77, męża naszej parafianki Ewy Dochan, odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada, w kościele św. Michała w Birmingham o godz. 11.30, a potem, o godz. 13.45, na cmentarzu Robin Hood w Solihull. W związku z trudnościami dojazdu do centrum Birmingham, zorganizowano autokar z Olton Friary, gdzie znajduje się darmowy parking. Autokar wyjedzie stamtąd o godz. 10.30. Rezerwacja miejsca w autokarze: https://forms.gle/ZsoRA8ttHmunpfE37. Ułatwi to rodzinie organizację pogrzebu. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych szczęściem wiecznym… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £631.75;

Kolekta - Dzieło Nowego Tysiąclecia: £416.15;

Gift Aid: £465.00;

Świece: £55.42;

Ofiara na Kościół: M. Wańczycka £ 40.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 22 X 2023 - XXIX Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Syna Konrada z okazji 21-szych urodzin - int. Kochający Rodzice i Brat Oskar

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Zuzi i Grażyny z okazji urodzin - int. Siostra Victoria i Mama Adrianna

18.00 śp. Mieczysław Sztucki - int. Małżonka z Rodziną

Poniedziałek, 23 X 2023

10.30 śp. Babcia Kazimiera Cichecka (4 roczn. śmierci) - int. Wnuczka Marta z Rodziną

13.30 POGRZEB śp. Jana Kibilskiego

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 24 X 2023

10.30 w intencji Parafian

Środa, 25 X 2023

10.30 śp. Dariusz Kwaśniewski - int. Małżonka

Czwartek, 26 X 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety i Victora Strumidło z okazji rocznicy ich małżeństwa

19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysławy Plewy z okazji 85-tych urodzin - int. Córki

Piątek, 27 X 2023

10.30 śp. Zbigniew Mokrzecki - int. Brat z Rodziną

19.00 REKOLEKCJE: w intencji Rekolekcji

Sobota, 28 X 2023 - Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

18.00 REKOLEKCJE: śp. Anna Grabska (1 roczn. śmierci) - int. Syn

Niedziela, 29 X 2023 - XXX Niedziela Zwykła

09.00 REKOLEKCJE: o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marysi Różańskiej z okazji 3-cich urodzin - int. Kochający Rodzice i Rodzeństwo

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 REKOLEKCJE: o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Rolanda i Magdaleny z okazji 5-tej rocznicy ich małżeństwa

18.00 REKOLEKCJE: o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym dla Magdaleny i Jozefa Hanusek - int. Rodzice z Mielca