• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Dzisiaj - w Dzień Papieski - w całej Polsce ma miejsce zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Jeszcze przez dwie kolejne niedziele odbywać się będzie liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.
 • Ze względu na Wybory Parlamentarne - w naszym ośrodku mają swoją siedzibę dwie Okręgowe Komisje Wyborcze - dzisiaj nie ma specjalnego nabożeństwa Słowa Bożego dla dzieci na Mszy św. o godz. 9.00.
 • Przypominamy, że Komisje Wyborcze otwarte są dzisiaj do godz. 21.00.
 • Na wieczornej Mszy św. obchodzić będziemy Dzień Dziecka utraconego wskutek poronienia, choroby, wypadku, zabójstwa, samobójstwa lub innych okoliczności. Imiona tych dzieci wypisane na kartkach możemy zostawić w zakrystii.   
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszach św. o godz. 10.30, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.
 • W poniedziałek przypada rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II (1978). A na Mszy św. porannej modlić się będziemy za śp. abp. Szczepana Wesołego w dniu jego urodzin.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Na prośbę kard. Pierbattisty Pizzaballi, patriarchy Jerozolimy, wtorek, 17 października, niech się stanie dla nas dniem postu i modlitwy o pokój w Ziemi Świętej.
 • W najbliższą środę przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to również dzień modlitw za służbę zdrowia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30. 
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zapisy u Proboszcza.
 • W najbliższy piątek przypada wspomnienie św. Jana Kantego. Jest to dzień modlitw za uczelnie katolickie. W modlitwach będziemy pamiętać również o nowych powołaniach kapłańskich.
 • Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w najbliższy piątek, 20 października, po wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 21 października, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • W następną niedzielę w całym Kościele Powszechnym na całym świecie będzie miała miejsce dodatkowa zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 29 października, po wieczornej Mszy św. 
 • W dniach 27-29 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje z o. Mieczysławem Łusiakiem SJ, duszpasterzem rodzin, twórcą i opiekunem wspólnot „Rodziny Empatyczne”, duszpasterzem małżeństw niesakramentalnych i osób uzależnionych oraz współuzależnionych, prowadzący na YouTube kanał Akademia Szczęśliwego Życia. Tematem rekolekcji będzie: Jak budować szczęśliwe relacje z Bogiem, sobą i drugim człowiekiem. Więcej szczegółów na plakacie i na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci w strojach postaci z Biblii lub ulubionego Świętego na Mszę św. we wtorek, 31 października, o godz. 18.30. W programie: Słowo Boże, film, prace manualne, słodkie niespodzianki itp. Nie może Was zabraknąć!
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Dwa razy w tygodniu, w miesiącu listopadzie, w środy i piątki, odprawione zostaną specjalne Msze św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
 • Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę, 4 listopada: 11.00 St. Paul’s, 12.00 Lenton’s Lane, 13.00 London Road, 14.30 Canley, w niedzielę, 5 listopada: 14.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • POGRZEBY: Pogrzeb śp. Jana Jerzego Kibilskiego, l. 90, brata naszej parafianki Barbary Kitt, odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek, 23 października, o godz. 13.30, później, o godz. 15.00, ceremonie odbędą się w Canley Crematorium. Pogrzeb śp. Piotra Sawickiego, l. 77, męża naszej parafianki Ewy Dochan, odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada, w kościele św. Michała w Birmingham o godz. 11.30, a potem, o godz. 13.45, na cmentarzu Robin Hood w Solihull. W związku z trudnościami dojazdu do centrum Birmingham, zorganizowano autokar z Olton Friary, gdzie znajduje się darmowy parking. Autokar wyjedzie stamtąd o godz. 10.30. Rezerwacja miejsca w autokarze: https://forms.gle/ZsoRA8ttHmunpfE37. Ułatwi to rodzinie organizację pogrzebu. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych szczęściem wiecznym…
 • Za dwa tygodnie, w nocy z 28 na 29 października, zmieniamy czas na zimowy. O godz. 2.00 w nocy przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do tyłu, do godz. 1.00. W ten sposób będziemy dłużej spać. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £369.29;

Gift Aid: £275.70;

Biuletyny: £11.44;

Ofiara na Kościół: K. Malinowska & Z. Demidowicz £40.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 15 X 2023 - XXVIII Niedziela Zwykła

09.00 dziękczynna za 10 lat małżeństwa Oli i Dragosza Ciobanu z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny

10.30NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jadwiga Strumidło - int. Syn Victor z Małżonką i Córką oraz Bracia Strumidło

18.00 w intencji Dzieci Utraconych i ich Rodziców 

Poniedziałek, 16 X 2023 - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

10.30 śp. abp Szczepan Wesoły (w dniu 97-tych urodzin)

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 17 X 2023 - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

10.30 w intencji Parafian

19.00 z prośbą do Serca Jezusowego i Matki Bożej o szczęśliwe donoszenie ciąży - int. Rodzice

Środa, 18 X 2023 - Święto św. Łukasza

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 19 X 2023

10.30 śp. Stanisław Roth, Jan Roth, Rodzice Stanisława i Kazimierz Januszko, zmarli z Rodziny - int. R. Roth

19.00 śp. Katarzyna Szeliga (10 roczn. śmierci) - int. Wnuczka Monika z Rodziną

Piątek, 20 X 2023 - Wspomnienie św. Jana Kantego

10.30 dziękczynna za dar Józefa i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Niego z okazji urodzin - int. kochający Rodzice

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 21 X 2023

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysławy Plewy z okazji 85-tych urodzin - int. Córki + CHRZEST: Nathan David Południak

Niedziela, 22 X 2023 - XXIX Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Syna Konrada z okazji 21-szych urodzin - int. Kochający Rodzice i Brat Oskar

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Zuzi i Grażyny z okazji urodzin - int. Siostra Victoria i Mama Adrianna

18.00 śp. Mieczysław Sztucki - int. Małżonka z Rodziną