• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Przez trzy kolejne niedziele odbywać się będzie doroczne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszach św. o godz. 10.30, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Już za tydzień, w sobotę, 14 października, odbędzie się nasza coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 7.30. Program pielgrzymki w Walsingham rozpoczyna się o godz. 11.45 od wspólnych modlitw przy kościele we wiosce. Wyjazd z Walsingham przewidywany jest ok. godz. 17.00. 
 • W związku z pielgrzymką, w sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej. Nieczynne będzie w tym dniu biuro parafialne.
 • W niedzielę, 15 października, na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji Dzieci Utraconych. Ich imiona wypisane na kartkach możemy zostawić w zakrystii w ciągu tygodnia.
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 19 października. Zapisy u Proboszcza.
 • Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w piątek, 20 października, po wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w sobotę, 21 października, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się, w niedzielę, 29 października, po wieczornej Mszy św. 
 • W dniach 27-29 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje z o. Mieczysławem Łusiakiem SJ, duszpasterzem rodzin, twórcą i opiekunem wspólnot „Rodziny Empatyczne”, duszpasterzem małżeństw niesakramentalnych i osób uzależnionych oraz współuzależnionych, prowadzący na YouTube kanał Akademia Szczęśliwego Życia. Tematem rekolekcji będzie: Jak budować szczęśliwe relacje z Bogiem, sobą i drugim człowiekiem. Więcej szczegółów na plakacie i na naszej stronie internetowej.
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Dwa razy w tygodniu, w miesiącu listopadzie, w środy i piątki, odprawiona zostanie specjalna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
 • Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę, 4 listopada: 11.00 St. Paul’s, 12.00 Lenton’s Lane, 13.00 London Road, 14.30 Canley, w niedzielę, 5 listopada: 14.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • PODZIĘKOWANIA: Drogi Księże Romualdzie wraz z całą Wspólnotą Parafialną w Coventry! Wszystko, co dobre szybko się kończy... Czas spędzony w Waszej wspólnocie był dla mnie niezwykły. Dzięki Wam miałem okazję poznać wspaniałych ludzi i doświadczyć żywego Kościoła. Jestem niezmiernie wdzięczny za Waszą gościnność i serce. Dziękuję za Waszą hojność wyrażoną w niedzielnej kolekcie. Obiecuję moją modlitwę. Do zobaczenia już niedługo. Ks. Łukasz Dziedzic.
 • POGRZEBY: W czwartek, 31 sierpnia, zmarł śp. Krzysztof Salasa, l. 50. Jego pogrzeb odbędzie się w Canley Crematorium w najbliższy czwartek, 12 października, o godz. 15.15. W poniedziałek, 25 września, zmarł śp. Jan Kibilski, l. 90, brat naszej parafianki Barbary Kitt. We wtorek, 26 września, w Birmingham zmarł śp. Piotr Sawicki, l. 77, mąż naszej parafianki Ewy Dochań. Nie znamy jeszcze daty ich pogrzebów. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych szczęściem wiecznym…
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry”. A już za tydzień będzie można nabyć nową książkę o długoletnim proboszczu parafii i budowniczym kościoła, ks. prał. Celestynie Sowińskim „Posłany do Coventry”. Obie książki w cenie £20 za sztukę.
 • WYBORY: Pozostał jeszcze tydzień, aby zarejestrować się na Wybory Parlamentarne i Referendum. W naszym ośrodku parafialnym będą miały siedzibę dwie Okręgowe Komisje Wyborcze nr 324 i nr 325. Komisje te będą otwarte od godz. 7.00 do godz. 21.00.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £416.74;

Kolekta specjalna - PMK: £375.91;

Gift Aid: £461.00;

Świece: £33.44;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 8 X 2023 - XXVII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jan i Maria Wagner, zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 dziękczynna za otrzymane łaski - int. T. Garlicka

18.00 śp. Andrzej Grabowski (1 roczn. śmierci) - int. Córka Anna

Poniedziałek, 9 X 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Bereniki Kuncewicz w dniu Jej urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 10 X 2023

10.30 śp. Roman Neubarth - int. Małżonka F. Vincent

19.00 w intencji Parafian

Środa, 11 X 2023

10.30 śp. Rodzice i Mąż - int. M. Kunikowska

Czwartek, 12 X 2023

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

15.15 CANLEY: Pogrzeb śp. Krzysztofa Salasy

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 13 X 2023 - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

10.30 śp. ks. Ludwik Czyż (16 roczn. śmierci)

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 14 X 2023

PIELGRZYMKA DO WALSINGHAM

Niedziela, 15 X 2023 - XXVIII Niedziela Zwykła

09.00 dziękczynna za 10 lat małżeństwa Oli i Dragosza Ciobanu z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jadwiga Strumidło - int. Syn Victor z Małżonką i Córką oraz Bracia Strumidło

18.00 w intencji Dzieci Utraconych i ich Rodziców