• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Witamy w naszej parafii ks. Łukasza Dziedzica, duszpasterza środowisk młodzieżowych archidiecezji przemyskiej, doktoranta katechetyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 • Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 na zmianę tajemnic.
 • Uczestników pielgrzymki do Armenii i Gruzji zapraszamy na wieczorną Mszę św. dziękczynną w podziękowaniu za doznane łaski.
 • Od poniedziałku do czwartku proboszcz weźmie udział w rekolekcjach kapłańskich w High Leigh, które prowadzić będzie o. Wojciech Jędrzejewski OP. W związku z jego wyjazdem, we wtorek nieczynne będzie biuro parafialne. W sprawach pilnych prosimy o przesłanie wiadomości sms-em lub e-mailem.
 • W piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • Wizyty u chorych odbywać się będą w przyszłym tygodniu.
 • Pierwszy dzień zajęć nowego roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej nastąpi w sobotę, 9 września, na terenie Finham Park School (Green Lane, CV3 6EJ). Natomiast uroczysta Msza św. na rozpoczęcie zajęć będzie miała miejsce w naszym kościele w niedzielę, 10 września, o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza. Jest również możliwość uczestniczenia online. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu bocznym z kościoła.
 • Pierwsza powakacyjna próba scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki odbędzie się w piątek, 15 września, o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, aby dołączyły do spotkań naszej scholi.
 • Pierwsze obowiązkowe organizacyjne spotkanie dla rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w Polskiej Szkole Sobotniej w sobotę, 16 września, o godz. 9.15.
 • W niedzielę, 17 września, wznawiamy katechezy dla dzieci na niedzielnych Mszach św. o godz. 9.00.
 • W niedzielę, 17 września, o 14.00 na cmentarzu Oaston Road w Nuneaton (Oaston Road, Nuneaton, CV11 6JZ) odbędą się coroczne ceremonie przy grobach lotników poległych w czasie wojny. Zapraszamy w sposób szczególny mieszkańców Nuneaton do oddania hołdu spoczywającym tam lotnikom polskim.
 • Pierwsze powakacyjne spotkanie Day Centre odbędzie się w czwartek, 21 września. Zapisy u proboszcza.
 • Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 24 września, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 • W dniach 27-29 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje z o. Mieczysławem Łusiakiem SJ, duszpasterzem rodzin, twórcą i opiekunem wspólnot „Rodziny Empatyczne”, duszpasterzem małżeństw niesakramentalnych i osób uzależnionych oraz współuzależnionych, prowadzący na YouTube kanał Akademia Szczęśliwego Życia. Tematem rekolekcji będzie: Jak budować szczęśliwe relacje z Bogiem, sobą i drugim człowiekiem. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce na plakacie i na naszej stronie internetowej.
 • W biurze parafialnym dostępna jest już Księga Intencji na rok 2024.
 • Rozpoczęliśmy zapisy na podstawową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9-16 lutego 2024 r. Po szczegóły należy zgłosić się do zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do końca września. Na jesień przyszłego roku planujemy jeszcze pielgrzymkę do Libanu - śladami św. Szarbela. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor seminarium we Włocławku. Szczegóły tej pielgrzymki poznamy już niebawem.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • POGRZEB: W czwartek, 17 sierpnia, zmarł śp. Roman Szurała, l. 65. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 14 września, o godz. 11.15. Niech miłosierny Bóg obdarzy go szczęściem wiecznym... 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £278.54;

Taca - Wniebowzięcie NMP: £27.40;

Gift Aid: £316.00;

Świece: £67.52;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 3 IX 2023 - XXII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Lesi i Tomka Bandury oraz całej ich Rodziny z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Adriany i Marcina Uchańskich z okazji 25-tej rocznicy ich małżeństwa

18.00 w podziękowaniu Bogu za wspólnie odbytą pielgrzymkę do Armenii i Gruzji - int. wdzięczni Pielgrzymi

Poniedziałek, 4 IX 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 5 IX 2023

10.30 o zdrowie dla Córki Dagmary i szczęśliwy przebieg operacji - int. kochająca Matka

19.00 w intencji Parafian

Środa, 6 IX 2023

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 7 IX 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 8 IX 2023 - Święto Narodzenia NMP

10.30 śp. Stefania i Tadeusz Jarosińscy - int. J. Dambrawa

19.00 o dary Ducha Świętego dla Cezarego Cybulskiego w dniu Jego Bierzmowania - int. Matka Chrzestna

Sobota, 9 IX 2023

18.00 w intencji Parafian

Niedziela, 10 IX 2023 - XXIII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i wychowawców Polskiej Szkoły Sobotniej z okazji rozpoczęcie roku szkolnego

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Irena i Władysław Ciepły, Eugenia Michalska, Anna i Stefan Ciecierscy - int. D. Maciejewska

18.00 śp. Aleksy Rutkowski, Bronisława Musiał