• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Ze względu na nieobecność księdza proboszcza, od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. parafialnej. Zapraszamy natomiast na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 19.00 z możliwością przyjęcia Komunii świętej. We wtorek nieczynne będzie również biuro parafialne.
 • W czwartek miesięczny pobyt w naszej parafii rozpocznie ks. Łukasz Dziedzic, duszpasterz środowisk młodzieżowych archidiecezji przemyskiej, doktorant katechetyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po każdej z nich oddamy się w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu pamiętać będziemy w sposób szczególny o ofiarach II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu.
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic.
 • Uczestników pielgrzymki do Armenii i Gruzji zapraszamy w przyszłą niedzielę na wieczorną Mszę św. dziękczynną w podziękowaniu za doznane łaski.
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej organizuje w przyszłą niedzielę, 3 września, 69 Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Aylesford (The Friars, Aylesford, ME20 7BX) pod hasłem „Rola Kościoła Chrystusowego w rodzinie: jak z niego czerpać i jak się nim dzielić”. Rozpoczęcie - modlitwą „Anioł Pański” o godz. 12.00. Eucharystia sprawowana będzie przez nowego rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, ks Bogdana Kołodzieja. Transport organizowany jest przez naszą sąsiednią parafię w Rugby (pani Ania: 07878.641.238).
 • Pierwszy dzień zajęć nowego roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej nastąpi w sobotę, 9 września, na terenie Finham Park School (Green Lane, CV3 6EJ). Natomiast uroczysta Msza św. na rozpoczęcie zajęć będzie miała miejsce w naszym kościele w niedzielę, 10 września, o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza. Jest również możliwość uczestniczenia online. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu bocznym z kościoła.
 • Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 24 września, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 • Rozpoczynamy zapisy na podstawową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9-16 lutego 2024 r. Po szczegóły należy zgłosić się do zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do końca września. Na jesień przyszłego roku planujemy jeszcze pielgrzymkę do Libanu - śladami św. Szarbela. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor seminarium we Włocławku. Szczegóły tej pielgrzymki poznamy już niebawem.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • POGRZEB: W czwartek, 17 sierpnia, zmarł śp. Roman Szurała, l. 65. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 14 września, o godz. 11.15. Niech miłosierny Bóg obdarzy go szczęściem wiecznym...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £360.90;

Taca - Wniebowzięcie NMP: £115.23;

Gift Aid: £317.00;

Biuletyny: £34.95;

Na kościół: H. Jankowski £ 20.00; D. Kenyan £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 27 VIII 2023 - XXI Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Waldemara Łuczaka z okazji 60-tych urodzin - int. Najbliższa Rodzina

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Zbigniew, Eleonora i Stanisława Maciejewscy i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska + CHRZEST: Hugo Fabian Keylock

18.00 w intencji Parafian

Poniedziałek, 28 VIII 2023 - Wspomnienie św. Augustyna

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 29 VIII 2023 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Środa, 30 VIII 2023

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Czwartek, 31 VIII 2023

10.30 śp. Wanda (7 roczn. śmierci) i Aleksander Choroszucha - int. Depozyt

19.00 śp. Stefania, Krzysztof i Józef Żurakowscy - int. Siostrzenica Beata

Piątek, 1 IX 2023

10.30 śp. Matylda i Stanisław Hajkowscy - int. Córka z Rodziną

19.00 w intencji ofiar II wojny światowej

Sobota, 2 IX 2023

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 w intencji Parafian

Niedziela, 3 IX 2023 - XXII Niedziela Zwykła

09.00 w intencji Parafian

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Adriany i Marcina Uchańskich z okazji 25-tej rocznicy ich małżeństwa

18.00 w podziękowaniu Bogu za wspólnie odbytą pielgrzymkę do Armenii i Gruzji - int. wdzięczni Pielgrzymi