• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy - w poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
 • We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwanej popularnie Świętem Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.
 • Święto Wniebowzięcia NMP jest obecnie w Polsce świętem narodowym naszego oręża – świętem Wojska Polskiego, przywróconym po kilkudziesięcioletniej przerwie, upamiętniającym bohaterski, patriotyczny zryw Polaków w 1920 roku, przeciw agresji sowieckiej, a przede wszystkim Bitwę Warszawską, nazywaną powszechnie Cudem nad Wisłą.
 • Wizyty u chorych - w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  poniedziałek, 14 VIII: Szafarz Andrzej Pyka (od 11.30): Musiolik, Szafaryn, Malinowska; Proboszcz (od 11.30): Haraburda, Jabłońska, Nowakowska, Chustecka, Kunikowska
  wtorek, 15 VIII: Proboszcz (od 13.30): Czaja, Śmierciak, Wronkowska, Kubasiewicz; Szafarz Marcin Suwalski (od 16.00): Kunze, Kulpa, Plewa
  środa, 16 VIII: Szafarz Prof. Marek Marzański (od 11.30): Filak, Kler; Szafarz Andrzej Ankowski (od 15.30): Dubiel, Pacut, Carr
  czwartek, 17 VIII: Szafarz Andrzej Ankowski (od 15.30): Jagielski, Kosiński, Ostrowska
  sobota, 19 VIII: Szafarz Michał Puczyński (od 11.00): Jaszczyk, Kobylak, Jankowski
  niedziela, 20 VIII: Szafarz Mariusz Ćwiok (od 13.00): Cetkowska, Ignatowicz, Kenyan
 • Osoba, która zamówiła intencję mszalną na wtorek, 29 sierpnia, w intencji zmarłych z rodziny Żurakowskich, proszona jest o kontakt z proboszczem.
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej organizuje w niedzielę, 3 września, 69 Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Aylesford (The Friars, Aylesford, ME20 7BX) pod hasłem „Rola Kościoła Chrystusowego w rodzinie: jak z niego czerpać i jak się nim dzielić”. Rozpoczęcie - modlitwą „Anioł Pański” o godz. 12.00. Eucharystia sprawowana będzie przez nowego rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, ks Bogdana Kołodzieja. Transport organizowany jest przez naszą sąsiednią parafię w Rugby (pani Ania: 07878.641.238).
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w dniach 9-16 lutego - podstawową do Ziemi Świętej i na jesień - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor seminarium we Włocławku. Po szczegóły pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy do zakrystii. Szczegóły pielgrzymki do Libanu podamy w późniejszym czasie. Zapisy na pielgrzymki u proboszcza.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.
 • Kilka słów od misjonarki świeckiej, Justyny Zabrockiej: Jest mi tutaj naprawdę dobrze, zaaklimatyzowałam się. Warunki mam super, nie spodziewałam się tego. Siostry są dla mnie bardzo miłe. Dzieciaki są kochane, bardzo potrzebują uwagi i miłości, brakuje mi rąk, by je wszystkie złapać, więc jak idziemy na spacer, każdy trzyma za jeden palec, dość zabawnie to wygląda. Codziennie dostają ode mnie jakąś zabawkę lub coś słodkiego, skaczą z radości. Już potrafią śpiewać "ABC" i przeżegnać się. Są w wieku od 1,5 do 11 lat. Przeraziła mnie historia najmłodszej sierotki. Była wykorzystywana seksualnie przez swoich opiekunów, zostawili ją pod bramą u sióstr. Czasami nie chce dać się dotknąć, często płacze. Jest coraz lepiej, mam nadzieję że zapomni o tym i wszystko wróci do normy. Siostry opowiadały mi, że w tej kulturze chodzi tylko o to, by mieć syna. Dziewczynki traktuje się jak zbędny balast. Przemoc, bicie, przypalanie ogniem, molestowanie - są na porządku dziennym. A jak dziecko urodzi się niepełnosprawne, wyrzucają je do buszu na pożarcie zwierzętom. Dla mnie to szok, że takie rzeczy dzieją się w XXI wieku.
 • POGRZEB: W środę, 26 lipca, zmarł nagle śp. Olivier Nawacki, l. 17. Jego pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele we wtorek, 22 sierpnia, o godz. 13.00, a potem ceremonie będą kontynuowane w krematorium w Nuneaton. Niech miłosierny Bóg obdarzy go radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca - 30.07: £254.61;

Taca - 06.08: £265.76;

Gift Aid: £510.50;

Biuletyny: £17.24;

Na kwiaty: W., M. Jagielscy £10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 13 VIII 2023 - XIX Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jadwiga Sieńkowska (w dniu urodzin) - int. Depozyt

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Alicja Gradkowska (w dniu urodzin)

18.00 śp. Stanisława Minshel - int. F. Szafaryn 

Poniedziałek, 14 VIII 2023 - Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

10.30 śp. Stanisław Roth, Jan Roth - int. R. Roth

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 15 VIII 2023 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

10.30 śp. Weronika Kuźnik, Irka i Daniel Kuźnik - int. Rodzina Skrzeczkowskich

19.00 w intencji Parafian

Środa, 16 VIII 2023

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska (10 roczn. śmierci) - int. Depozyt

Czwartek, 17 VIII 2023 - Wspomnienie św. Jacka

10.30 śp. Gustaw oraz Rodzice Aniela i Andrzej Parciankowscy - int. F. Szafaryn

19.00 za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek, 18 VIII 2023

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska (10 roczn. śmierci) - int. R. Przesmycka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 19 VIII 2023

18.00 w intencji Parafian 

Niedziela, 20 VIII 2023 - XX Niedziela Zwykła

09.00 w intencji Parafian

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla pani Józefy Dambrawy z okazji jej 92-gich urodzin

18.00 śp. Olivier Nawacki - int. Matka, Rodzina i Przyjaciele