• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Dzisiaj ma miejsce specjalna zbiórka dla ks. Waldemara Prondzińskiego jako podziękowanie za Jego ponad miesięczną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Waldemar będzie wracał do kraju w poniedziałek, 7 sierpnia. Życzymy mu ogromu łask od Boga na kolejne lata studiów i w jego posłudze kapłańskiej.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tak jak zwykle w godzinach urzędowania.
 • Godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy - w poniedziałki i piątki o godz. 19.00.
 • W środę przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30.
 • W czwartek przypada Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msze św. zostaną odprawione o godz. 10.30 i 19.00. 
 • Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.
 • Osoba, która zamówiła intencję mszalną na wtorek, 29 sierpnia, w intencji zmarłych z rodziny Żurakowskich, proszona jest o kontakt z proboszczem.
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej organizuje w niedzielę, 3 września, 69 Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Aylesford (The Friars, Aylesford, ME20 7BX) pod hasłem „Rola Kościoła Chrystusowego w rodzinie: jak z niego czerpać i jak się nim dzielić”. Rozpoczęcie - modlitwą „Anioł Pański” o godz. 12.00. Gościem szczególnym pielgrzymki będzie bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w dniach 9-16 lutego - podstawową do Ziemi Świętej i na jesień - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor seminarium we Włocławku. Po szczegóły pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy do zakrystii. Szczegóły pielgrzymki do Libanu podamy w późniejszym czasie. Zgłoszenia u proboszcza.
 • PODZIĘKOWANIA: Na pomoc dzieciom w Zambii zebraliśmy razem £1205. Bóg zapłać. Cała ta kwota została przekazana misjonarce świeckiej Justynie Zabrockiej, która już przebywa na placówce misyjnej w Mpanshya.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £499.04;

Gift Aid: £341.00;

Świece: £54.24;

Na kościół: T. Ostrowska £ 20.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 40.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 6 VIII 2023 - Święto Przemienienia Pańskiego

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Siostry Eugenia Rękas i Czesława Szuchalska - int. F. Vincent

18.00 śp. Janina Lachowicz - int. Agnieszka i Rafał Lachowicz z Rodziną 

Poniedziałek, 7 VIII 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 8 VIII 2023 - Wspomnienie św. Dominika

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Środa, 9 VIII 2023 - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 10 VIII 2023 - Święto św. Wawrzyńca

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 11 VIII 2023 - Wspomnienie św. Klary

10.30 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 12 VIII 2023

15.00 dziękczynna za 90 lat życia pani Marii Wańczyckiej

18.00 śp. Maryla Jones, Rodzice Aniela i Stanisław Cichołaz, Brat Janek Cichołaz - int. Depozyt 

Niedziela, 13 VIII 2023 - XIX Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jadwiga Sieńkowska (w dniu urodzin) - int. Depozyt

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Alicja Gradkowska (w dniu urodzin)

18.00 śp. Stanisława Minshel - int. F. Szafaryn