• Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.
  • Odwiedziny chorych w tych dniach wg następującego harmonogramu:
    sobota, 15 lipca: Proboszcz (od 11.00): Haraburda, Jabłońska, Nowakowska, Chustecka;
    niedziela, 16 lipca: Proboszcz (od 13.00): Kunikowska, Wronkowska, Czaja, Śmierciak; Szafarz Marcin S. (od 13.00): Kunze, Kulpa, Plewa; Szafarz Andrzej Z. (od 13.00): Jaszczyk, Kobylak, Jankowski;
    poniedziałek, 17 lipca: Szafarz Andrzej P. (od 11.30): Musiolik, Szafaryn, Malinowska; Proboszcz (od 13.30): Filak, Kler;
    środa, 19 lipca: Szafarz Andrzej A. (od 15.30): Dubiel, Pacut, Carr;
    sobota, 22 lipca: Szafarz Łukasz Ł. (od 11.00): Kubasiewicz, Jagielski, Kosiński, Ostrowska;
    niedziela, 23 lipca: Szafarz Mariusz Ć. (od 13.00): Cetkowska, Ignatowicz, Kenyan.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie miała miejsce w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św.
  • W przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę na pomoc dzieciom w Zambii. Zabierze je ze sobą świecka misjonarka, Justyna Zabrocka, razem z listami naszych dzieci komunijnych dla dzieci w Afryce. Będzie ona posługiwać w misji w Mpanshya, gdzie swoje pierwsze misyjne kroki stawiał ksiądz proboszcz. Zbiórkę polecamy Waszej ofiarności.
  • Ksiądz proboszcz w dniach 25 lipca - 5 sierpnia przebywać będzie na parafialnej pielgrzymce. W tym czasie biuro parafialne będzie nieczynne. Proszę wszystkie sprawy biurowe zrealizować w tym tygodniu. W sytuacji wezwania do chorych w tym czasie, prosimy zorganizować transport dla ks. Waldemara. Przypominamy, że w szpitalu Walsgrave jest dyżurujący kapłan 24 godz. na dobę - wystarczy poprosić o niego na oddziale.
  • Osoba, która zamówiła intencję mszalną na wtorek, 29 sierpnia, w intencji zmarłych z rodziny Żurakowskich, proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.
  • W niedzielę, 6 sierpnia, będzie miała specjalna zbiórka na studia dla ks. dr. Waldemara Prondzińskiego jako podziękowanie za Jego ponad miesięczną posługę  w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Waldemar będzie wracał do kraju w poniedziałek, 7 sierpnia.
  • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w dniach 9-16 lutego - podstawową do Ziemi Świętej i na jesień - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Po szczegóły pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy do zakrystii. Szczegóły pielgrzymki do Libanu podamy w późniejszym czasie. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

Lubimy znać ryzyko. Szczególnie w czasach niepewnych człowiek lubi się zabezpieczyć, zanim da coś od siebie, zanim zainwestuje. Ewangelia jest szkołą świętej rozrzutności. Siewca z przypowieści nie kalkuluje, czy skrawek ziemi, który obsiewa, jest zdatny do uprawy. Jego ziarno,  jest znakiem Bożej ufności pokładanej w człowieku, wypada z jego ręki bardzo obficie, dotyka każdego rodzaju gruntu - nie tylko tego, co do którego siewca ma pewność plonu.

Niedziela, 16 VII 2023 - XV Niedziela Zwykła

09.00 śp. Teresa i Józef Biskupscy, Helena i Józef Grabowscy - int. Wnuczka Anna

11.00 w podziękowaniu Panu Bogu za 70 lat życia Pana Janusza Boczka i z prośbą o dalszą opiekę Miłosierdzia Bożego

CHRZEST: Victor Damian Kałuziak