• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.
 • Odwiedziny chorych w tych dniach wg następującego harmonogramu:
  sobota, 15 lipca: Proboszcz (od 11.00): Haraburda, Jabłońska, Nowakowska, Chustecka;
  niedziela, 16 lipca: Proboszcz (od 13.00): Kunikowska, Wronkowska, Czaja, Śmierciak; Szafarz Marcin S. (od 13.00): Kunze, Kulpa, Plewa; Szafarz Andrzej Z. (od 13.00): Jaszczyk, Kobylak, Jankowski;
  poniedziałek, 17 lipca: Szafarz Andrzej P. (od 11.30): Musiolik, Szafaryn, Malinowska; Proboszcz (od 13.30): Filak, Kler;
  środa, 19 lipca: Szafarz Andrzej A. (od 15.30): Dubiel, Pacut, Carr;
  sobota, 22 lipca: Szafarz Łukasz Ł. (od 11.00): Kubasiewicz, Jagielski, Kosiński, Ostrowska;
  niedziela, 23 lipca: Szafarz Mariusz Ć. (od 13.00): Cetkowska, Ignatowicz, Kenyan.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie miała miejsce w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św.
 • W przyszłą niedzielę organizujemy zbiórkę na pomoc dzieciom w Zambii. Zabierze je ze sobą świecka misjonarka, Justyna Zabrocka, razem z listami naszych dzieci komunijnych dla dzieci w Afryce. Będzie ona posługiwać w misji w Mpanshya, gdzie swoje pierwsze misyjne kroki stawiał ksiądz proboszcz. Zbiórkę polecamy Waszej ofiarności.
 • Ksiądz proboszcz w dniach 25 lipca - 5 sierpnia przebywać będzie na parafialnej pielgrzymce. W tym czasie biuro parafialne będzie nieczynne. Proszę wszystkie sprawy biurowe zrealizować w tym tygodniu. W sytuacji wezwania do chorych w tym czasie, prosimy zorganizować transport dla ks. Waldemara. Przypominamy, że w szpitalu Walsgrave jest dyżurujący kapłan 24 godz. na dobę - wystarczy poprosić o niego na oddziale.
 • Osoba, która zamówiła intencję mszalną na wtorek, 29 sierpnia, w intencji zmarłych z rodziny Żurakowskich, proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.
 • W niedzielę, 6 sierpnia, będzie miała specjalna zbiórka na studia dla ks. dr. Waldemara Prondzińskiego jako podziękowanie za Jego ponad miesięczną posługę  w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Waldemar będzie wracał do kraju w poniedziałek, 7 sierpnia.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w dniach 9-16 lutego - podstawową do Ziemi Świętej i na jesień - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Po szczegóły pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy do zakrystii. Szczegóły pielgrzymki do Libanu podamy w późniejszym czasie. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

   Lubimy znać ryzyko. Szczególnie w czasach niepewnych człowiek lubi się zabezpieczyć, zanim da coś od siebie, zanim zainwestuje. Ewangelia jest szkołą świętej rozrzutności. Siewca z przypowieści nie kalkuluje, czy skrawek ziemi, który obsiewa, jest zdatny do uprawy. Jego ziarno,  jest znakiem Bożej ufności pokładanej w człowieku, wypada z jego ręki bardzo obficie, dotyka każdego rodzaju gruntu - nie tylko tego, co do którego siewca ma pewność plonu.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £427.56;

Gift Aid: £321.00;

Świece: £51.60;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 16 VII 2023 - XV Niedziela Zwykła

09.00 śp. Teresa i Józef Biskupscy, Helena i Józef Grabowscy - int. Wnuczka Anna

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w podziękowaniu Panu Bogu za 70 lat życia Pana Janusza Boczka i z prośbą o dalszą opiekę Miłosierdzia Bożego

CHRZEST: Victor Damian Kałuziak

18.00 o dar miłości i jedności oraz Boże prowadzenie dla Wioletty i Pawła w 2-gą rocznicę ich małżeństwa

Poniedziałek, 17 VII 2023

10.30 1) o błogosławieństwo Boże dla Krzysztofa Mazurka z okazji Jego urodzin - int. Małżonka i Córka z Rodziną

2) o błogosławieństwo dla Ewy i rodzącego się w niej życia

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 18 VII 2023

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

19.00 o siły i wytrwałość dla ks. Tadeusza Kordysa

Środa, 19 VII 2023

10.30 śp. Rodzice Wincenty i Konstancja, Władysław Dambrawa - int. J. Dambrawa

Czwartek, 20 VII 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 21 VII 2023

10.30 śp. Rodzice Maria i Antoni, Czesław i Eugeniusz Rymaszewscy, Jadwiga Bogulicz - int. J. Dambrawa

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 22 VII 2023 - Święto św. Marii Magdaleny

18.00 śp. Jadwiga Piórkowska - int. R. Przesmycka

Niedziela, 23 VII 2023 - XVI Niedziela Zwykła

09.00 1) śp. Stefan Biegański - int. Córka Katarzyna z Rodziną

2) w podziękowaniu za wszystkie łaski otrzymane od Boga podczas 10-ciu lat pobytu w Anglii Aldony i Marcina Zalewskich z Córkami

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jadwiga i Zygmunt Zawadzcy, Franciszka i Józef Jagielscy

18.00 o dar miłości i jedności oraz Boże błogosławieństwo dla Izabeli i Piotra w 2-gą rocznicę ich małżeństwa