• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że Mszą św. o godz. 9.00 zakończymy dzisiaj ten rok szkolny. Zapraszamy uczniów, wraz z ich rodzicami, byśmy mogli wspólnie podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki. Przypominamy jednocześnie, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego nastąpi w sobotę, 9 września. 
 • W tych dniach w polskiej parafii w Slough odbywają się coroczne Dni Młodych. Bierze w nich udział liczna delegacja młodych z naszej parafii pod kierownictwem pana Dariusza Malinowskiego.   
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie miała miejsce w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św.
 • We wtorek przypada święto św. Benedykta, opata z Monte Cassino, patrona Europy. Msze św. będą odprawione o godz. 10.30 i 19.00 W tym dniu w całym Kościele w Polsce obchodzić będziemy dzień pamięci i modlitwy za ofiary Wołynia 1943 roku.
 • W środę Msza św. poranna odprawiona zostanie już o godz. 8.00.
 • Ostatni Day Centre przed przerwą wakacyjną będzie miał miejsce w czwartek, 13 lipca. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 • Rodziny z Domowego Kościoła pragną zaprosić rodziny z naszej wspólnoty do udziału we Mszy św. w sobotę, 15 lipca o godz. 15.00. Będzie to okazja do bliższego poznania, na czym polega formacja we wspólnocie „Domowy Kościół” i rodzin już należących do tej wspólnoty. W tych niełatwych czasach warto mieć konkretne wsparcie innych rodzin, które podążają tą samą drogą. Zapraszamy serdecznie.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w lutym - podstawową do Ziemi Świętej i we wrześniu - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Szczegóły podamy w późniejszym czasie. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.

   Władca obwieszczający swoje panowanie na osiołku ogromnie kontrastuje z oczekiwaniami ludu. Może wzbudzić raczej śmiech i politowanie niż posłuszeństwo i estymę. Ale tak właśnie mówi prorok. Pokorny Król dosiadający osiołka usunie rydwany i konie, złamie wojenny łuk, obwieszczając pokój. Raduj się Kościele - Córo Jeruzalem. Radujmy się wszyscy, którzy przez chrzest należymy do Chrystusa i jesteśmy żywymi członkami Kościoła. Nasz Król jest łagodny, miłosierny, nieskory do gniewu, dobry dla wszystkich. Jak Go naśladować w świecie, który oczekuje zupełnie innych postaw? Uczy nas dziś tego Jezus, wzywając do zadawania śmierci popędom ciała, temu, co światowe, przy pomocy Ducha.

Błogosławieni, szczęśliwi są ubodzy w duchu - to w nich upodobał sobie Ojciec. Jeśli mieszka w nas Duch Chrystusa, należymy do tych, którym On chce objawić Ojca. Utrudzonym i obciążonym Jezus proponuje niezwykłe pokrzepienie - swoje jarzmo. Zachęca do cichości i pokory jako gwarancji ukojenia ducha. Hałaśliwi i dufni w sobie pełni są rozdrażnienia, lęku, nieufności. A cisi na własność posiądą ziemię. Wiedzą, że prawda nie musi krzyczeć.

Czy już dziś zamieszkuje we mnie Boży Duch, czy też żyję wciąż według ciała, stając się jego niewolnikiem?


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £405.92;

Taca - Świętopietrze: £244.85;

Gift Aid: £312.00;

Biuletyny: £10.49;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 9 VII 2023 - XIV Niedziela Zwykła

09.00 1) dziękczynna za zakończony rok szkolny

         2) śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Maksymiliana Sokalskiego z okazji 9-tych urodzin - int. Rodzice, Siostra i Brat

18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Hanny Gronki z okazji 2-giej rocznicy Chrztu św. 

Poniedziałek, 10 VII 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Siostry Kasi z okazji Jej urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 11 VII 2023 - Święto św. Benedykta

10.30 śp. Krzysztof Szuchalski - int. F. Vincent

19.00 o szczęśliwą operację i zdrowie dla Romana

Środa, 12 VII 2023 - Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu

08.00 w intencji Parafian

Czwartek, 13 VII 2023 - Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta

10.30 śp. Dziadkowie Emilia i Ignacy Januszko - int. R. Roth

19.00 o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo w pracy dla Wioletty

Piątek, 14 VII 2023

10.30 śp. Irena i Józef Chyży - int. T. Garlicka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 15 VII 2023 - Wspomnienie św. Bonawentury

15.00 o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin Domowego Kościoła na zakończenie formacji II roku pracy

18.00 w intencji Parafian

Niedziela, 16 VII 2023 - XV Niedziela Zwykła

09.00 śp. Teresa i Józef Biskupscy, Helena i Józef Grabowscy - int. Wnuczka Anna

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w podziękowaniu Panu Bogu za 70 lat życia Pana Janusza Boczka i z prośbą o dalszą opiekę Miłosierdzia Bożego

18.00 o dar miłości i jedności oraz Boże prowadzenie dla Wioletty i Pawła w 2-gą rocznicę ich małżeństwa