• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Ks. prał. Stefan Wylężek z dniem 1 lipca zakończył posługę Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii i przeszedł na emeryturę. Nowym Rektorem został ks. kan. Bogdan Kołodziej, dotychczasowy proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Devonii w Londynie. Nowemu Rektorowi życzymy wielu łask od Boga i natchnień Ducha Świętego na czas pełnienia niełatwej posługi rektorskiej.
 • Ks. prał. Stefan Wylężek wystosował do wszystkich polskich parafii w Anglii i Walii list pożegnalny, dziękując za współpracę podczas jego ponad 13-letniej rektorskiej posługi.
 • Witamy w naszej wspólnocie ks. dra Waldemara Prondzińskiego, który rozpoczął kolejny kurs językowy. Będzie z nami przebywał aż do pierwszych dni sierpnia i będzie zastępował proboszcza podczas parafialnej pielgrzymki do Gruzji i Armenii.
 • Witamy również w naszej wspólnocie państwo Annę i Rafała Klamann wraz z ich córkami, Weroniką i Magdaleną, którzy przyjechali na tygodniowy wypoczynek. Pan Rafał, kierownik administracyjny w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni, od wielu już lat pomaga naszej parafii i Polskiej Szkole Sobotniej. Aktualnie państwo Anna i Rafał Klamann składają do druku książkę o ks. prał. Celestynie Sowińskim.
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Uczestników parafialnej pielgrzymki do Gruzji i Armenii zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 na plebanię na krótkie spotkanie organizacyjne.
 • Dzisiaj też odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie - półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.30.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie miała miejsce w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św.
 • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Na zakończenie obu Eucharystii oddamy się w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte jedynie w sobotę. W pilnych sprawach proszę kontaktować się z proboszczem telefonicznie.
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że w przyszłą niedzielę, 9 lipca, Mszą św. o godz. 9.00 zakończymy ten rok szkolny. Zapraszamy uczniów, wraz z ich rodzicami, byśmy mogli wspólnie podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki. 
 • W dniach 7-9 lipca w polskiej parafii w Slough odbędą się coroczne Dni Młodych. Będzie w nich brała udział liczna delegacja młodych z naszej parafii pod kierownictwem pana Dariusza Malinowskiego.   
 • Kolejny Day Centre, ostatni przed przerwą wakacyjną - w czwartek, 13 lipca. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty wielkopostnego, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.
 • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w lutym - podstawową do Ziemi Świętej i we wrześniu - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Szczegóły podamy w późniejszym czasie. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 • POGRZEB: W poniedziałek, 26 czerwca, w Ilford Park zmarła nasza parafianka śp. Maria „Lila” Czyż, l. 88. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 6 lipca, o godz. 11.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego…

 OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £300.15;

Gift Aid: £305.00;

Świece: £16.51;

Na Kościół: W., A. Aksentowicz £30.00; bezimiennie £500.00; z okazji 2-giej rocznicy Chrztu św. 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 2 VII 2023 - XIII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Męża Michała z okazji 40-tych urodzin - int. Małżonka z Dziećmi

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Rodziny Czempka

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Małgorzaty i Jarosława Majów z okazji 18-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 3 VII 2023 - Święto św. Tomasza

10.30 śp. Maria Czyż

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 4 VII 2023

10.30 śp. ks. Jacek Trochim SDB (21 roczn. śmierci)

19.00 o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Mamy Krystyny - int. Dzieci

Środa, 5 VII 2023

10.30 o Boże błogosławieństwo dla Janka Różańskiego z okazji 16-tych urodzin

Czwartek, 6 VII 2023 - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

11.30 POGRZEB śp. Marii „Lili” Czyż

19.00 śp. Anna Jarząbek 

Piątek, 7 VII 2023

10.30 o szczęśliwą operację i zdrowie dla Piotra Kuncewicza

19.00 o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Janiny Górskiej

Sobota, 8 VII 2023 - Wspomnienie św. Jana z Dukli

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Oliviera z okazji 2-gich urodzin - int. kochający Rodzice i Brat

Niedziela, 9 VII 2023 - XIV Niedziela Zwykła

09.00 1) dziękczynna za zakończony rok szkolny

2) śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Maksymiliana Sokalskiego z okazji 9-tych urodzin - int. Rodzice, Siostra i Brat 

18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Hanny Gronki