• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • „Taki mądry, taki bliski, taki dobry, lepszy od wszystkich” - tak widzą swojego Tatę dzieci i takim portretem Taty chcą się podzielić uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy serdecznie dzisiaj o godz. 12.30 do naszego kościoła na Akademię z okazji Dnia Taty. Jak zawsze będą domowe, pyszne wypieki i napoje.
 • Na prośbę biskupa kijowsko-żytomierskiego Witalija Krywickiego, Księża Biskupi zebrani na 395. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Lidzbarku Warmińskim zdecydowali, aby Kościół w Polsce ponowił Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP w najbliższą sobotę, 17 czerwca, we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz w niedzielę, 18 czerwca, podczas wszystkich Mszy św.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie miała miejsce w tym tygodniu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św.
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej w Anglii i Walii (IPAK) zaprasza na tegoroczny zjazd w następną sobotę, 24 czerwca, do Slough. Tematem obrad będzie: „Babcia i Dziadek w UK czyli cienie i blaski emerytury na emigracji”. Rozpoczęcie zjazdu o godz. 14.50, a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Chętni proszeni są o zgłoszenie do proboszcza.
 • W przyszłą niedzielę w Parafii Chrystusa Króla na Balham w Londynie nastąpi zaprzysiężenie nowych Kadetów Maltańskich, w tym czworo z naszej parafii. Na spotkanie wybiera się liczna reprezentacja naszej parafialnej Wspólnoty Maltańskiej.
 • Kolejny Day Centre - w czwartek, 29 czerwca. Zgłoszenia w zakrystii.
 • W lipcu na kursie językowym w naszej parafii przebywać będzie dobrze nam znany ks. dr Waldemar Prondziński.
 • W sobotę, 1 lipca, ks. kan. Jerzy Januszkiewicz, wikariusz naszej parafii w latach 1973-77, obchodzić będzie w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie 50-lecie swego kapłaństwa. 
 • W niedzielę, 2 lipca, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na krótkie spotkanie uczestników parafialnej pielgrzymki do Gruzji i Armenii.
 • Kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 2 lipca. Rozpoczęcie - półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.30.
 • W dniach 7-9 lipca odbędą się Dni Młodych w Slough. Spotkanie ma charakter zjazdu weekendowego i dotyczy młodzieży od 14 roku życia. Rozpoczyna się w piątkowe popołudnie od rozbijania namiotów, trwa całą sobotę i kończy się niedzielnym obiadem. Posiłki są zapewnione. Trzeba zabrać ze sobą namiot, karimatę, śpiwór, Biblię i dobry humor. Zapisy tylko do 27 czerwca. Koordynatorem wyjazdu młodzieży z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: tel. 07517.587.244
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza. Więcej informacji w zakrystii.
 • Coroczne spotkania w Laxton Hall dla dzieci i rodzin organizowane przez Polską Misję Katolicką oraz Polską Macierz Szkolną było w tym roku szczególnie celebrowane z okazji 70-lecia PMS. Uczniowie naszej Polskiej Szkoły wzięli udział w licznych konkursach i rozgrywkach. Zdobyliśmy: puchar za I miejsce w piłce nożnej dla najstarszej grupy wiekowej (radość zwycięzców godna obejrzenia), puchar za I miejsce w siatkówce - drużyna rodziców i dzieci, II miejsce w szachach wraz z dyplomem za wyjątkowe umiejętności szachowe dla Szymona, I miejsce w konkursie kulinarnym dla dwu grup wiekowych, Julia II miejsce w drugim etapie Dyktanda (dla starszej grupy), Alicja trzecie (w młodszej grupie) oraz Hania wyróżnienie, Nicola wyróżnienie w konkursie muzycznym, III miejsca Hania i Antoś w konkursie recytatorskim oraz wyróżnienie dla najmłodszej grupy z klasy II za recytację. Wielu naszych uczniów otrzymało wyróżnienia i dyplomy we wszystkich konkurencjach. Gratulujemy zwycięzcom!!! Mamy nadzieję na tak udane spotkanie w następnym roku.
 • Otrzymaliśmy zaproszenie na Shakespeare Poland Festival w dniach 24-25 czerwca do Stratford-upon-Avon. W programie: piknik „Celebrating Jan Kochanowski, Shakespeare and the Natural World” w Anne Hathaway’s Cottage w sobotę w godz. 10.00-16.00, sztuka „Odprawa Posłów Greckich” w The Bear Pit Theatre w sobotę w godz. 18.30-20.30 i Fundraising Concert for Ukraine z udziałem Łukasza Krupińskiego (fortepian) i Inny Husievej (sopran) w Stratford Town Hall w niedzielę w godz. 18.30-20.30.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty wielkopostnego, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £427.14;

Taca - Boże Ciało: £308.60;

Gift Aid: £397.00;

Biuletyny: £16.04; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 18 VI 2023 - XI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Henryka i Janina Przesmyccy oraz zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo dla naszych Tatusiów

18.00 o błogosławieństwo Boże dla bliźniaków Anety i Piotra Gronków z okazji 40-tych urodzin oraz z podziękowaniem za szczęśliwe narodziny Elżbietki - int. Małżonka Oliwia z Rodziną 

Poniedziałek, 19 VI 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Pani Janiny Marzańskiej z okazji Jej urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 20 VI 2023

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

19.00 w intencji Parafian

Środa, 21 VI 2023 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

10.30 śp. Andrzej Omulecki - int. Siostra T. Kulka

Czwartek, 22 VI 2023

10.30 o zdrowie dla Siostry Isi

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 23 VI 2023

10.30 śp. Rodzice Maria i Walerian Omuleccy - int. Córka T. Kulka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 24 VI 2023 - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

18.00 śp. Teściowie Otylia i Wacław Kamińscy - int. Synowa z Rodziną 

Niedziela, 25 VI 2023 - XII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Anny i Grzegorza Serafinów z okazji

12-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Geoffrey Vincent - int. Małżonka

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Joanny i Grzegorza Czerniaków z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa