• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Witamy w naszej wspólnocie ks. kan. dr. Krzysztofa Drewsa, dyrektora Instytutu Teologicznego Archidiecezji Gdańskiej i wykładowcę Gdańskiego Seminarium Diecezjalnego.
 • Dzisiaj w Laxton Hall (Laxton Hall, NN17 3AU) mają miejsce centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
 • W poniedziałek Msza św. poranna odprawiona zostanie już o godz. 8.00.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy będzie miała miejsce w tym tygodniu jedynie w poniedziałek o godz. 19.00.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższy czwartek o godz. 19.30.
 • Kolejny Day Centre - w najbliższy czwartek. Zgłoszenia w zakrystii.
 • W piątek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy ks. prał. Stefana Wylężka, który z dniem 1 lipca 2023 roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie to dobra okazja do tego, aby wyrazić mu wdzięczność za jego 13-letnią posługę jako Rektor PMK.
 • Piątkowa uroczystość to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy modlić się o nowe liczne powołania kapłańskie. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczną modlitwę tekstem Aktu wynagrodzenia „O Jezu najsłodszy…”. 
 • „Taki mądry, taki bliski, taki dobry, lepszy od wszystkich” - tak widzą swojego Tatę dzieci i takim portretem Taty chcą się podzielić uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy na Akademię z okazji Dnia Taty, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe, pyszne wypieki i napoje. Serdecznie zapraszamy!
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej w Anglii i Walii (IPAK) zaprasza na tegoroczny zjazd członków i sympatyków w sobotę, 24 czerwca, do Slough. Tematem obrad będzie „Babcia i Dziadek w UK czyli cienie i blaski emerytury na emigracji”. Rozpoczęcie zjazdu o godz. 14.50, a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Chętni proszeni są o zgłoszenie do proboszcza.
 • W dniach 7-9 lipca odbędą się Dni Młodych w Slough. Spotkanie ma charakter zjazdu weekendowego i dotyczy młodzieży od 14 roku życia. Rozpoczyna się w piątkowe popołudnie od rozbijania namiotów, trwa całą sobotę i kończy się niedzielnym obiadem. Posiłki są zapewnione. Trzeba zabrać ze sobą namiot, karimatę, śpiwór, Biblię i dobry humor. Zapisy do 27 czerwca. Koordynatorem wyjazdu młodzieży z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: tel. 07517.587.244.  
 • W sobotę, 1 lipca, ks. kan. Jerzy Januszkiewicz, wikariusz w naszej parafii w latach 1973-77, obchodzić będzie w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie 50-lecie swego kapłaństwa. 
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza. Więcej informacji w zakrystii.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty wielkopostnego, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.
 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała: za wygłoszone Słowo Boże - ks. kan. dr. Krzysztofowi Drewsowi, za pięknie przygotowane ołtarze - Żywemu Różańcowi, Polskiej Szkole Sobotniej, Domowemu Kościołowi oraz Kadetom i Wolontariuszom Maltańskim, za udział w uroczystości - dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom do sypania kwiatów, całej służbie liturgicznej i muzycznej.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £ 371.31;

Gift Aid: £ 306.00;

Świece: £ 43.11;

Ofiara na Kościół: K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 40.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 11 VI 2023 - X Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Krzysia Mizery z okazji urodzin - int. Rodzice z Bratem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka z Dziećmi

18.00 śp. Bolesław, Tadeusz, Stanisława, Stefania i Emilia Irzyńscy - int. Siostra 

Poniedziałek, 12 VI 2023

08.00 śp. Leszek Szczodrowski - int. Brat

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 13 VI 2023 - Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

19.00 śp. Tadeusz Szczodrowski - int. Syn

Środa, 14 VI 2023 - Wspomnienie bł. Michała Kozala

10.30 śp. zmarli z rodziny Kulpów - int. J. Kulpa

Czwartek, 15 VI 2023

10.30 śp. Stanisław i Jan Robert Roth, Zygmunt Szczypka - int. R. Roth

19.00 śp. Maria i Marian Sadowscy - int. Syn Chrzestny

Piątek, 16 VI 2023 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 dziękczynna za 13 lat posługi rektorskiej ks. prał. Stefana Wylężka

Sobota, 17 VI 2023 - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

18.00 śp. Stanisław Ratajczak - int. Wnuczka Marzena z Rodziną

CHRZEST: Reuben Reilly 

Niedziela, 18 VI 2023 - XI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Henryka i Janina Przesmyccy oraz zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo dla naszych Tatusiów

18.00 o błogosławieństwo Boże dla bliźniaków Anety i Piotra Gronków z okazji 40-tych urodzin - int. Małżonka Oliwia z Rodziną