• Dzisiaj przypada obchodzony w polskim kościele co roku w pierwszą niedzielę czerwca Dzień Dziękczynienia. Idea tego dnia jest związana z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z roku 1792, który wraz z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja postanowił wybudować świątynię, mającą być wotum Bożej Opatrzności za przywróconą nadzieję odbudowy politycznej i gospodarczej kraju. Drugim elementem święta jest propagowanie idei dziękczynienia, wdzięczności za otrzymywane od Boga łaski.
  • Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.
  • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
    sobota, 3 czerwca (od 11.00): Jabłońska, Nowakowska, Chustecka, Jaszczyk, Kobylak, Jagielski, Kosiński, Ostrowska, Jankowski, Dubiel;
    niedziela, 4 czerwca (od 13.00): Kunze, Kulpa, Plewa, Szafaryn, Wronkowska, Musiolik, Kunikowska;
    poniedziałek, 5 czerwca (od 12.00): Cetkowska, Ignatowicz, Haraburda, Kenyan, Kubasiewicz, Carr, Czaja, Śmierciak;
    wtorek, 6 czerwca (od 13.00): Pacut, Filak, Aksentowicz, Kler, Malinowska.
  • W najbliższy czwartek celebrować będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Cztery ołtarze wokół Kościoła będą przygotowane przez Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich oraz Domowy Kościół. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji Eucharystycznej.
  • W przyszły weekend proboszcza zastępować będzie ks. kan. dr Krzysztof Drews, dyrektor Instytutu Teologicznego Archidiecezji Gdańskiej i wykładowca Gdańskiego Seminarium Diecezjalnego.
  • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja.
  • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
  • Kolejne spotkanie Day Centre odbędzie się w czwartek, 15 czerwca. Zgłoszenia u proboszcza.
  • W piątek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy ks. prał. Stefana Wylężka, który z dniem 1 lipca 2023 roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie to dobra okazja do tego, aby wyrazić mu wdzięczność za jego 13-letnią posługę jako Rektor PMK.
  • „Taki mądry, taki bliski, taki dobry lepszy od wszystkich” - tak widzą swojego Tatę dzieci i takim portretem Taty chcą się podzielić uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy na Akademię z okazji Dnia Taty, która odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca, o godz. 12.30 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe, pyszne wypieki i napoje. Serdecznie zapraszamy!
  • Instytut Polski Akcji Katolickiej w Anglii i Walii (IPAK) zaprasza na tegoroczny zjazd członków i sympatyków w sobotę, 24 czerwca, do Slough. Tematem obrad będzie „Babcia i Dziadek w UK czyli cienie i blaski emerytury na emigracji”. Rozpoczęcie zjazdu o godz. 14.50, a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Chętni proszeni są o zgłoszenie do proboszcza.
  • W dniach 7-9 lipca odbędą się Dni Młodych w Slough. Spotkanie ma charakter zjazdu weekendowego i dotyczy młodzieży od 14 roku życia. Rozpoczyna się w piątkowe popołudnie od rozbijania namiotów, trwa całą sobotę i kończy się niedzielnym obiadem. Posiłki są zapewnione. Trzeba zabrać ze sobą namiot, karimatę, śpiwór, Biblię i dobry humor. Zapisy do 27 czerwca. Koordynatorem wyjazdu młodzieży z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: tel. 07517.587.244.
  • Trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej na rok szkolny 2023/24. Aby zapisać dziecko, należy wypełnić formę zgłoszeniową w PDF i wniosek o przyznanie legitymacji i przesłać na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo dostarczyć do polskiego klubu dzisiaj w godz. od 10.00 do 15.00.
  • W sobotę, 1 lipca, ks. kan. Jerzy Januszkiewicz obchodzić będzie w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie 50-lecie swego kapłaństwa.
  • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza. Więcej informacji w zakrystii.
  • Składamy podziękowania za wzorowe przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej. Słowa wdzięczności należą się Pani Dyrektor Hance Marzańskiej, Paniom Wychowawczyniom Małgorzacie Bodziony-Olejnik i Gerdzie Bronikowskiej, Pani Joannie Kundzie, Panom Piotrowi Rusieckiemu i Dominikowi Musiałowi, całej Służbie Muzycznej i Liturgicznej, Komitetowi Komunijnemu, wszystkim Rodzicom, a nade wszystko naszych Kochanym Dzieciom. Był to kolejny wielki dzień w życiu naszej wspólnoty!
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.

Niedziela, 4 VI 2023 - Uroczystość Trójcy Najświętszej

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

11.00 śp. Karol i Maria, Edward i Aniela, Witold i Konstancja, Jadwiga, Henryk, Jan Michałowicz i zmarli z rodziny - int. D. Maciejewska

18.00 w podziękowaniu za łaski otrzymane przez 15 lat małżeństwa Katarzyny i Piotra i z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo