• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj przypada obchodzony w polskim kościele co roku w pierwszą niedzielę czerwca Dzień Dziękczynienia. Idea tego dnia jest związana z kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z roku 1792, który wraz z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja postanowił wybudować świątynię, mającą być wotum Bożej Opatrzności za przywróconą nadzieję odbudowy politycznej i gospodarczej kraju. Drugim elementem święta jest propagowanie idei dziękczynienia, wdzięczności za otrzymywane od Boga łaski.
 • Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  sobota, 3 czerwca (od 11.00): Jabłońska, Nowakowska, Chustecka, Jaszczyk, Kobylak, Jagielski, Kosiński, Ostrowska, Jankowski, Dubiel;
  niedziela, 4 czerwca (od 13.00): Kunze, Kulpa, Plewa, Szafaryn, Wronkowska, Musiolik, Kunikowska;
  poniedziałek, 5 czerwca (od 12.00): Cetkowska, Ignatowicz, Haraburda, Kenyan, Kubasiewicz, Carr, Czaja, Śmierciak;
  wtorek, 6 czerwca (od 13.00): Pacut, Filak, Aksentowicz, Kler, Malinowska.
 • W najbliższy czwartek celebrować będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Cztery ołtarze wokół Kościoła będą przygotowane przez Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich oraz Domowy Kościół. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji Eucharystycznej.
 • W przyszły weekend proboszcza zastępować będzie ks. kan. dr Krzysztof Drews, dyrektor Instytutu Teologicznego Archidiecezji Gdańskiej i wykładowca Gdańskiego Seminarium Diecezjalnego.
 • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja. 
 • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
 • Kolejne spotkanie Day Centre odbędzie się w czwartek, 15 czerwca. Zgłoszenia u proboszcza.
 • W piątek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy ks. prał. Stefana Wylężka, który z dniem 1 lipca 2023 roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie to dobra okazja do tego, aby wyrazić mu wdzięczność za jego 13-letnią posługę jako Rektor PMK.
 • „Taki mądry, taki bliski, taki dobry lepszy od wszystkich” - tak widzą swojego Tatę dzieci i takim portretem Taty chcą się podzielić uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy na Akademię z okazji Dnia Taty, która odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca, o godz. 12.30 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe, pyszne wypieki i napoje. Serdecznie zapraszamy!
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej w Anglii i Walii (IPAK) zaprasza na tegoroczny zjazd członków i sympatyków w sobotę, 24 czerwca, do Slough. Tematem obrad będzie „Babcia i Dziadek w UK czyli cienie i blaski emerytury na emigracji”. Rozpoczęcie zjazdu o godz. 14.50, a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Chętni proszeni są o zgłoszenie do proboszcza.
 • W dniach 7-9 lipca odbędą się Dni Młodych w Slough. Spotkanie ma charakter zjazdu weekendowego i dotyczy młodzieży od 14 roku życia. Rozpoczyna się w piątkowe popołudnie od rozbijania namiotów, trwa całą sobotę i kończy się niedzielnym obiadem. Posiłki są zapewnione. Trzeba zabrać ze sobą namiot, karimatę, śpiwór, Biblię i dobry humor. Zapisy do 27 czerwca. Koordynatorem wyjazdu młodzieży z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: tel. 07517.587.244.  
 • Trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej na rok szkolny 2023/24. Aby zapisać dziecko, należy wypełnić formę zgłoszeniową w PDF i wniosek o przyznanie legitymacji i przesłać na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo dostarczyć do polskiego klubu dzisiaj w godz. od 10.00 do 15.00.   
 • W sobotę, 1 lipca, ks. kan. Jerzy Januszkiewicz obchodzić będzie w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie 50-lecie swego kapłaństwa. 
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza. Więcej informacji w zakrystii.
 • Składamy podziękowania za wzorowe przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej. Słowa wdzięczności należą się Pani Dyrektor Hance Marzańskiej, Paniom Wychowawczyniom Małgorzacie Bodziony-Olejnik i Gerdzie Bronikowskiej, Pani Joannie Kundzie, Panom Piotrowi Rusieckiemu i Dominikowi Musiałowi, całej Służbie Muzycznej i Liturgicznej, Komitetowi Komunijnemu, wszystkim Rodzicom, a nade wszystko naszych Kochanym Dzieciom. Był to kolejny wielki dzień w życiu naszej wspólnoty!
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £607.19;

Gift Aid: £325.50;

Świece: £18.23;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 4 VI 2023 - Uroczystość Trójcy Najświętszej

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Karol i Maria, Edward i Aniela, Witold i Konstancja, Jadwiga, Henryk, Jan Michałowicz i zmarli z rodziny - int. D. Maciejewska

18.00 w podziękowaniu za łaski otrzymane przez 15 lat małżeństwa Katarzyny i Piotra i z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo 

Poniedziałek, 5 VI 2023 - Wspomnienie św. Bonifacego

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety Strumidło z okazji urodzin - int. Mąż Victor i Córka Victoria

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 6 VI 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Krystyna Halesiak - int. Syn

Środa, 7 VI 2023

10.30 śp. Bracia Franciszek, Stanisław i Andrzej Szal - int. Z. Kamińska z Rodziną

Czwartek, 8 VI 2023 - Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

10.30 o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, a przede wszystkim o zdrowie dla Siostry Anny Haraburdy - int. Siostra M. Łączna

19.00 śp. Stanisław Halesiak - int. Syn

Piątek, 9 VI 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 10 VI 2023

18.00 śp. Bożena Blacha, Rodzice Hildegarda i Jan Kolasińscy - int. Siostra

Niedziela, 11 VI 2023 - X Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Krzysia Mizery z okazji urodzin - int. Rodzice z Bratem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka z Dziećmi

18.00 śp. Bolesław, Tadeusz, Stanisława, Stefania i Emilia Irzyńscy - int. Siostra