• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Katechezy o Kościele głoszą dzisiaj na wszystkich Mszach świętych państwo Beata i Paweł Magryś.
 • Dzisiaj we wszystkich polskich wspólnotach zbierana jest specjalna kolekta na Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II. Fundacja przyjęła sobie za cel popieranie i realizację inicjatyw o charakterze naukowym, kulturalnym, religijnym i charytatywnym, związanych z pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. Podjęła się też zachowania i rozwoju tego duchowego dziedzictwa oraz przekazania go następnym pokoleniom.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek i piątek od godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii świętej. 
 • Kolejne spotkanie Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 maja. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 • W najbliższą sobotę o godz. 9.30 będzie miało miejsce Nabożeństwo Pokutne Dzieci Pierwszokomunijnych połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
 • A w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00, 25-cioro naszych dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 • Ze względu na uroczystość komunijną poranna Msza św. w przyszłą niedzielę odprawiona zostanie już o godz. 8.00. 
 • Za tydzień, w niedzielę, 28 maja, Polska Misja Katolicka zaprasza do Laxton Hall na Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 12.00. W programie również koncert zespołu Amen, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja bpa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz rodzinny grill.
 • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja.
 • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
 • A w naszej parafii będziemy celebrować Uroczystość Bożego Ciała tak jak w Polsce, tj. w czwartek, 8 czerwca. O przygotowanie czterech ołtarzy wokół Kościoła prosimy: Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich oraz Domowy Kościół.
 • W piątek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy ks. prał. Stefana Wylężka, Rektora PMK, który z dniem 1 lipca 2023 roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie to dobra okazja do tego, aby wyrazić mu wdzięczność za jego 13-letnią posługę jako Rektor PMK.
 • Trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej na rok szkolny 2023/24. Aby zapisać dziecko, należy wypełnić formę zgłoszeniową i wniosek o przyznanie legitymacji, wypełnić je w PDF i przesłać na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo dostarczyć do sekretariatu szkoły w sobotę, 20 maja, w godz. od 9.00 do 12.00. Od 27 maja przyjmujemy zapisy uczniów, którzy jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły. Formularze i wnioski o legitymacje przyjmujemy online albo prosimy o przyniesienie ich osobiście w niedzielę, 4 czerwca, do polskiego klubu przy Springfield Road w godz. od 10.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy!  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £528.65;

Gift Aid: £512.00;

Biuletyny: £21.79;

Ofiara na Kościół: F. Szafaryn £30.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £40.00; T. Ostrowska £20.00;                                                                                       

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 21 V 2023 - Wniebowstąpienie Pańskie

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Miłosza Gronki z okazji 3-ciej rocznicy Chrztu - int. kochający Rodzice i Siostra

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla ks. Ireneusza Świątka z okazji urodzin - int. Pielgrzymi z Coventry

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Adrianki i Marco z okazji urodzin - int. kochający Rodzice 

Poniedziałek, 22 V 2023 - Wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii

10.30 za wstawiennictwem św. Rity z Cascii o Boże błogosławieństwo dla małżeństw naszej parafii przeżywających kryzys

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 23 V 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Dzieci przyjmujących w tym roku swą pierwszą Komunię świętą

Środa, 24 V 2023 - Wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych

10.30 w podziękowaniu Bogu Wszechmocnemu i Matce Najświętszej za 32 lata kapłaństwa

Czwartek, 25 V 2023

10.30 o Boże błogosławieństwo i natchnienia Ducha Świętego dla Młodzieży zdającej egzaminy

19.00 o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Karola Czempki z okazji urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

Piątek, 26 V 2023 - Wspomnienie św. Filipa Neri

10.30 śp. Mama Bronisława, Ojciec Jan, Mama Józefa i Siostra Bogumiła Nowak - int. A. Ignatowicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 27 V 2023

09.30 nabożeństwo pokutne dla dzieci komunijnych

18.00 o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla ukochanej Mamy Teresy Rutkowskiej z okazji urodzin - int. Córka z Rodziną