• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.00, 25-cioro naszych dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 • Polska Misja Katolicka zaprasza dzisiaj do Laxton Hall na Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 12.00. W programie również koncert zespołu Amen, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja bpa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz rodzinny grill. Obecna będzie również minister rodziny RP Barbara Socha. Więcej informacji na plakacie.
 • W najbliższych dniach przeżywać będziemy, wraz z naszymi Dziećmi Komunijnymi, Biały Tydzień. Zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze św. o godz. 19.00.
 • Zapraszamy na ostatnie trzy nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy po  Mszy św. o godz. 10.30.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. W sobotę natomiast zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • W sobotę, 3 czerwca, w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie odbędą się obchody urodzin św. Jana Pawła II. W programie: wykład okolicznościowy, występy artystyczne i pokaz filmu „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata. Bilety w cenie £10. Rozpoczęcie spotkania o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.
 • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Celebrować je będziemy w czwartek, 8 czerwca. O przygotowanie czterech ołtarzy wokół Kościoła prosimy Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich oraz Domowy Kościół.
 • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja. Więcej informacji na plakacie.
 • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Więcej informacji na plakacie.
 • Kolejne spotkanie Day Centre odbędzie się w czwartek, 15 czerwca. Zgłoszenia u proboszcza.
 • W piątek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy ks. prał. Stefana Wylężka, który z dniem 1 lipca 2023 roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie to dobra okazja do tego, aby wyrazić mu wdzięczność za jego 13-letnią posługę jako Rektor PMK.
 • Instytut Polski Akcji Katolickiej w Anglii i Walii (IPAK) zaprasza na tegoroczny zjazd członków i sympatyków w sobotę, 24 czerwca, do Slough. Tematem obrad będzie „Babcia i Dziadek w UK czyli cienie i blaski emerytury na emigracji”. Rozpoczęcie zjazdu o godz. 14.50, a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00. Chętni proszeni są o zgłoszenie do proboszcza.
 • W dniach 7-9 lipca odbędą się Dni Młodych w Slough. Spotkanie ma charakter zjazdu weekendowego i dotyczy młodzieży od 14 roku życia. Rozpoczynaj się w piątkowe popołudnie od rozbijania namiotów. Spotkania trwają całą sobotę i kończą się niedzielnym obiadem. Posiłki są zapewnione. Trzeba zabrać ze sobą namiot, karimatę, śpiwór, Biblię i dobry humor. Zapisy do 27 czerwca. Koordynatorem wyjazdu młodzieży z naszej parafii jest pan Darek Malinowski: tel. 07517.587.244. Więcej informacji na plakacie.
 • Trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej na rok szkolny 2023/24. Aby zapisać dziecko, należy wypełnić formę zgłoszeniową w PDF i wniosek o przyznanie legitymacji i przesłać na adres mailowy szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo dostarczyć do polskiego klubu w niedzielę, 4 czerwca, w godz. od 10.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy!  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £321.78;

Kolekta specjalna - Fundacja Jana Pawła II: £427.04;

Gift Aid: £427.00;

Świece: £35.96;

Ofiara na Kościół: F. Vincent £100.00; M. Wańczycka £30.00; Bezimiennie £60.00; W. M. Jagielscy £20.00;                                                                                       

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 28 V 2023 - Zesłanie Ducha Świętego

08.00 o błogosławieństwo Boże dla Marlenki i Szymona z Rodziną - int. kochający Rodzice

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Dzieci Komunijnych

18.00 śp. Adam Marek Jałowiecki (1 roczn. śmierci) - int. Rodzice

CHRZEST: Marcel Zając

Poniedziałek, 29 V 2023 - Święto NMP, Matki Kościoła

10.30 ŚLUB: Dagmara Małolepsza i Patryk Książek

19.00 śp. Teresa Guzewicz, mama prof. Mieczysława Guzewicza

Wtorek, 30 V 2023

10.30 śp. Ojciec Mieczysław, Mama Olga, Synowie Wacław i Roman, Córka Leokadia - int. A. Ignatowicz

19.00 śp. Józef, Ludwika, Antoni i Anastazja Górscy - int. Depozyt

Środa, 31 V 2023 - Święto Nawiedzenia NMP

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Danuty Maciejewskiej z okazji urodzin

19.00 w intencji Parafian

Czwartek, 1 VI 2023 - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

10.30 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Katarzyny i Marcusa Reilly oraz ich dzieci Reggiego i Reubena                                    

19.00 o opiekę Maryi i Boże błogosławieństwo dla Jadwigi Gąsior z okazji urodzin - int. Andrzej

Piątek, 2 VI 2023 - Wspomnienie św. Filipa Neri

10.30 śp. Stefania Zwarysiewicz - int. Córka Ela, Mąż Victor i Córka Victoria

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Dzieci Komunijnych

Sobota, 3 VI 2023 - Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

17.30 nabożeństwo PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Ludwika i Józef Irzyńscy - int. Córka

Niedziela, 4 VI 2023 - Uroczystość Trójcy Najświętszej

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Karol i Maria, Edward i Aniela, Witold i Konstancja, Jadwiga Henryk, Jan Michałowicz i zmarli z rodziny - int. D. Maciejewska

18.00 w podziękowaniu za łaski otrzymane przez 15 lat małżeństwa Katarzyny i Piotra i z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo