• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza dzisiaj na Akademię z okazji 3 Maja. W uwspółcześnioną wersję wydarzeń sprzed dwustu trzydziestu dwu lat wcielą się uczniowie klas: przedszkolnej, VA, VIII i XI. Jak zwykle, przed przedstawieniem będą pyszne domowe ciasta i gorące napoje.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek i piątek od godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii świętej. 
 • We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, od 2002 roku patrona Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 10.30 i 19.00.
 • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla 25-ciorga naszych dzieci, których zdjęcia znajdują się na banerze przed kaplicą Najświętszego Sakramentu, będzie miała miejsce za dwa tygodnie, w niedzielę, 28 maja, na Mszy św. o godz. 11.00. 
 • Kolejne spotkanie Day Centre odbędzie się w czwartek, 25 maja. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 • W niedzielę, 28 maja, Polska Misja Katolicka zaprasza do Laxton Hall na Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 12.00. W programie również koncert zespołu Amen, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja bpa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz rodzinny grill.
 • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja.
 • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
 • A w naszej parafii będziemy celebrować Uroczystość Bożego Ciała tak jak w Polsce, tj. w czwartek, 8 czerwca. O przygotowanie czterech ołtarzy wokół Kościoła prosimy: Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich oraz Domowy Kościół.
 • W piątek, 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na wieczornej Mszy św. gościć będziemy ks. prał. Stefana Wylężka, Rektora PMK, który z dniem 1 lipca 2023 roku przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będzie to dobra okazja do tego, aby wyrazić mu wdzięczność za jego 13-letnią posługę jako Rektor PMK.
 • Polska Szkoła informuje, że rozpoczęły się zapisy na rok szkolny 2023-24 dla dzieci, które już uczęszczają do szkoły. Formy zgłoszeniowe wraz z wnioskami o szkolne legitymacje są na naszej stronie internetowej. Można je pobrać i, po wypełnieniu w PDF, przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w sobotę, 20 maja, przynieść do sekretariatu szkoły w godz. od 9.00 do 12.00. Zapisy dla dzieci, które nie są jeszcze naszymi uczniami rozpoczniemy od 27 maja.
 • Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. dziękujemy za ich posługę wśród chorych w ubiegłym tygodniu.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.
 • W sobotę, 6 maja, zmarł w wieku 92 lat i 67 roku kapłaństwa śp. Ksiądz Infułat Stanisław Świerczyński, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w latach 1991-2002. Ksiądz Rektor był częstym gościem w naszej parafii. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 15 maja, w Katowicach – Kostuchnie. Liturgii pogrzebowej przewodniczył abp Wiktor Skworc. Delegacji PMK na uroczystości pogrzebowe przewodniczyć będzie ks. Bogdan Kołodziej, nowo mianowany Rektor PMK. Życiorys Księdza Infułata na następnej stronie biuletynu. Niech miłosierny Bóg przyjmie Go do Swojej chwały… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN 

Taca: £551.40;

Taca - 3 Maja: £17.00;

Gift Aid: £359.00;

Świece: £37.84;

Ofiara na Kościół: M. Sztucka £20.00; J. J. Szymanis £100.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 14 V 2023 - VI Niedziela Wielkanocna

09.00 śp. Andrzej Grabowski (7 m-cy po śmierci) - int. Córka Anna

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Józefy Dambrawa

18.00 śp. Julia i Michał Dębosz - int. Wnuczka z Rodziną

Poniedziałek, 15 V 2023

10.30 śp. Mąż Roman, Rodzice Olga i Mieczysław, Brat Wacław i Siostra Leokadia - int. A. Ignatowicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 16 V 2023 - Święto św. Andrzeja Boboli

10.30 śp. ks. inf. Stanisław Świerczyński, Rektor PMK

19.00 śp. Stanisława Gospodarczyk, Matka naszej Organistki Grażyny

Środa, 17 V 2023

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 18 V 2023

10.30 śp. ks. inf. Stanisław Świerczyński, Rektor PMK

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 19 V 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 20 V 2023

18.00 śp. Janina, Ryszard i Zygmunt Leszczyńscy - int. Wnuczka z Rodziną 

Niedziela, 21 V 2023 - Wniebowstąpienie Pańskie

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Miłosza Gronki z okazji 3-ciej rocznicy Chrztu - int. kochający Rodzice i Siostra

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla ks. Ireneusza Świątka z okazji urodzin - int. Pielgrzymi z Coventry

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Adrianki i Marco z okazji urodzin - int. kochający Rodzice