• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wyjątkowo dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • Po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na próbę generalną.
 • Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Odbywać się będą w ciągu tygodnia  po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
 • W poniedziałek Msza św. poranna będzie już o godz. 9.00.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 
 • W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o 10.30 i 19.00. Na każdej Mszy św. dokonamy odnowienia Millenijnego Aktu Oddania Polsce. Jest to również dzień szczególnej modlitwy w intencji polskiej Emigracji.
 • Trzydziestu naszych Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich udaje się w dniach 4-9 maja na coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes, aby służyć pomocą chorym i potrzebującym. Zabiorą ze sobą wszystkie nasze parafialne intencje. Można je wypisywać na kartkach i wrzucić do specjalnej skrzyni, która wyłożona jest na balaskach przed ołtarzem.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego tych wszystkich, którzy chcieliby się do tego dzieła przyłączyć. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • Sobotnia Msza św. będzie sprawowana w intencji o błogosławieństwo Boże dla Króla Karola III w dniu jego koronacji.
 • W następny weekend gościć będziemy w naszej parafii Biskupa Ryszarda Kasynę, Biskupa Pelplińskiego. W niedzielę, 7 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 udzieli on Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Na tej Mszy św. wiele ławek zarezerwowanych będzie dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin.
 • Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu. 
 • W czwartek, 11 maja, wznawiamy po dłuższej przerwie, spowodowanej remontem naszego klubu, spotkania Day Centre. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 • Polska Szkoła Sobotnia pragnie zaprosić Państwa na Akademię z okazji 3 Maja, która odbędzie się 14 maja, po Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe ciasta i napoje. Serdecznie zapraszamy!
 • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla 25-ciorga naszych dzieci, których zdjęcia znajdują się na banerze przed kaplicą Najświętszego Sakramentu, będzie miała miejsce w tym roku w niedzielę, 28 maja, na Mszy św. o godz. 11.00. Próby dzieci komunijnych odbywają się w środy od godz. 18.30 do 20.00 oraz w soboty od godz. 13.45 do 15.15. Prosimy o obecność na każdym spotkaniu.
 • Ania, Ola i Ada zapraszają na warsztaty dla par w oparciu o Porozumienie bez Przemocy M. Rosenberga, tzw. NVC. Będzie to spotkanie na którym będzie można nauczyć się: 1. jak być w relacji z drugim człowiekiem, aby moje własne życie było co najmniej wspaniałe. 2. nowego sposobu porozumiewania się by jak najrzadziej dochodziło do nieporozumień i słownych przepychanek. 3. rozpoznawać I nazywać emocje, które mówią nam o potrzebach. 4. takiego sposób wyrażania prośby by inni ludzie z radością chcieli ją spełnić. 5. Otulić siebie choć odrobiną empatii, która jest jak ożywczy deszcz przynoszący ukojenie I użyźnia ziemię dla lepszego rozwoju. Warsztaty odbywać się będą 13 i 14 maja w Nuneaton. Opieka nad dziećmi będzie zapewniona. Szczegóły na plakatach i Facebooku.
 • W niedzielę, 28 maja, Polska Misja Katolicka zaprasza do Laxton Hall na Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 12.00. W programie również koncert zespołu Amen, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja bpa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz rodzinny grill.
 • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja.
 • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
 • Jeśli są jeszcze osoby zainteresowane wyjazdem na 12-dniową parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca-5 sierpnia, jest to ostatnia szansa, aby tego dokonać. Przewodnikiem będzie ks. dr Ireneusz Świątek, biblista, rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £402.68;

Kolekta specjalna na PMK: £354.03;

Gift Aid: £388.00;

Świece: £82.10;

Ofiara na Kościół: T. Ostrowska £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 30 IV 2023 - IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)

09.00 śp. Janina (1 roczn. śmierci) i Jerzy Waglewscy - int. Depozyt

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 dziękczynna za tegoroczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej - int. Uczestnicy Pielgrzymki 

CHRZEST: Anna Antonina Żołnacz, Lydia Alexandra Mazurek

18.00 śp. Janina i Zygmunt Leszczyńscy - int. Wnuczka z Rodziną

Poniedziałek, 1 V 2023 - Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

09.00 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 2 V 2023 - Wspomnienie św. Atanazego

10.30 śp. Zbigniew Garlicki (50 roczn. śmierci) - int. Małżonka

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotra Dobrzyńskiego z okazji 40-tych urodzin - int. kochająca Małżonka i Dzieci

Środa, 3 V 2023 - Uroczystość NMP Królowej Polski

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Czwartek, 4 V 2023 - Wspomnienie św. Floriana

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 5 V 2023

10.30 śp. Janina Mindak - int. Z. Kamińska

19.00 w intencji pielgrzymki Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes

Sobota, 6 V 2023 - Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Króla Karola III w dniu Jego koronacji 

Niedziela, 7 V 2023 - V Niedziela Wielkanocna

09.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w intencji Bierzmowanych

18.00 śp. Stefan Krzystek - int. Córka z Rodziną