• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • W Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. jak w każdą niedzielę. 
 • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne dopiero w sobotę, 15 kwietnia.
 • Podczas nieobecności proboszcza w tym tygodniu, zastępować go będzie ks. prał. Marian Szczepiński, były proboszcz parafii Świętej Trójcy i kustosz Sanktuarium w Kościerzynie, duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej.
 • Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. 
 • W niedzielę, 23 kwietnia, przeprowadzona zostanie dodatkowa kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa - w niedzielę, 23 kwietnia. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 23 kwietnia, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 7 maja, na Mszy św. o 11.00 bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński.
 • W sobotę, 29 kwietnia, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa cztery kolejne soboty plus wizyta w Poradni Małżeńskiej. Koszt udziału w kursie £25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.
 • Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tych ważnych liturgicznych wydarzeń: Kadetom i Wolontariuszom Maltańskim za uporządkowanie terenu wokół Kościoła, Panu Tomaszowi Brzozowskiemu za czyszczenie chodnika wokół kościoła, Panom Arturowi i Jonaszowi Sampolskim za strzyżenie trawy, Żywemu Różańcowi oraz Kadetom i Wolontariuszom Maltańskim za piękne dekoracje Grobu Pańskiego, Paniom Agnieszce Drej-Bogackiej i Annie Hałaj za udekorowanie kwiatami naszej świątyni, całej służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom i nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., a w sposób szczególny Panom Łukaszowi Stankiewiczowi, Piotrowi Mazurkiewiczowi i Piotrowi Jańcowi za wzorowe koordynowanie liturgii i Panu Andrzejowi Ziębie za troskę o zakrystię i ołtarz, zespołowi muzycznemu i wszystkim kantorom za oprawę muzyczną na ręce Pani Joanny Kundy i Katarzyny Stankiewicz, Rodzinom Domowego Kościoła i nie tylko za przygotowanie pięknych wzruszających rozważań Drogi Krzyżowej, Państwu Stanisławie i  Boczkom za dar nowego Paschału, Paniom Toni Koszela i Izabeli Mazurkiewicz za pomoc podczas spotkań kapłańskich, Pani Stasi Mszyca za smaczny sernik i wszystkim którzy swój czas poświęcili w przygotowanie tych dni. Na koniec chcielibyśmy podziękować także ks. Grzegorzowi Formeli, kapłanowi pelplińskiemu, doktorantowi Instytutu Duchowości Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, za jego ofiarną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale. Ks. Grzegorz we wtorek rano powraca do Rzymu. Życzymy mu ogromu mocy od Zmartwychwstałego na uwieńczenie jego studiów doktorskich.
 • POGRZEB śp. Rafała Papierza, l. 36, odbędzie się w poniedziałek, 17 kwietnia, o godz. 13.00 w kościele Our Lady of the Angels w Nuneaton. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Święta Zmartwychwstania to czas radości i przyjęcia do naszego życia Jezusa Chrystusa, który zwyciężył śmierć i grzech. Pamiętajmy, że „jeśli wszelka miłość pragnie wieczności – Boża Miłość nie tylko jej pragnie, ale ją sprawia i nią jest” (J. Ratzinger). Ludzie wierzący w sposób szczególny doświadczają tej prawdy w czasie Wielkanocy. 

Drodzy Parafianie, niech Święta będą dla Was źródłem nadziei i pokoju. Życzymy mocy ducha, otwarcia na łaskę oraz pełnych miłości spotkań z bliźnimi. Nie pozwólmy, aby podziały i doraźne spory zakłóciły radość świętowania. W logice Ewangelii nie ten ma rację, kto głośniej wyraża swoje poglądy, ale ten kto bardziej kocha i słucha głosu Boga. Niech Ewangelia Życia pozwoli nam z szacunkiem spojrzeć na drugiego człowieka, szczególnie tego najbardziej bezbronnego! Pamiętajmy w modlitwach i w praktyce miłości o chorych i poranionych. 

Życzymy wiernego trwania przy Jezusie Chrystusie. Niech Zmartwychwstały nieustannie obdarza darem wiary i pokoju! Zapewniamy o modlitwie i życzliwości.

Kapłani, Rada Administracyjna i Rada Duszpasterska


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £750.20;

Gift Aid: £557.00;

Biuletyny: £25.53;

Ofiara na Kościół: D. Kenyan £10.00; K. Hubala £2000.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £40.00; Ofiara na kwiaty: J. Dambrawa £30.00; bezimiennie £20.00; H. Toy £30.00; W., P. Szajna £10.00; W. Casson £30.00; J., J. Pawelec £20.00; J. Cyranek £ 20.00; E., K. Maduzia £10.00; T. Garlicka £10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 9 IV 2023 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09.00 o Boże błogosławieństwo dla Antoniego Kalek z okazji 3-cich urodzin - int. kochający Rodzice

11.00 śp. Mama Maria Kibilska - int. B. Kitt

18.00 śp. Stanisław Roś - int. Córka Chrzestna Gabriela z Rodziną

Poniedziałek, 10 IV 2023 - Poniedziałek Wielkanocny

09.00 w intencji Parafii

11.00 o błogosławieństwo Boże, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Najświętszej dla Mateusza z okazji 14-tych urodzin

18.00 śp. ks. Jan Szczesiak (35 roczn. śmierci)

Wtorek, 11 IV 2023 - Wtorek Wielkanocny

10.30 w intencji Parafii

19.00 w intencji Parafii

Środa, 12 IV 2023 - Środa Wielkanocna

10.30 śp. Natalia Romanowska - int. M. Konarzewicz

Czwartek, 13 IV 2023 - Czwartek Wielkanocny

10.30 śp. Stanisław i Janek Roth

19.00 w intencji Parafii

Piątek, 14 IV 2023 - Piątek Wielkanocny

10.30 w intencji Parafii

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 15 IV 2023 - Sobota Wielkanocna

18.00 śp. Jan Porosło (2 roczn. śmierci) i Marysia Porosło (5 roczn. śmierci) - int. Synowie z Rodzinami, Rodzice i Siostry

Niedziela, 16 IV 2023 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

09.00 o Boże błogosławieństwo dla Grzegorza Mizery z okazji urodzin - int. Rodzice z Bratem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jadwiga Strumidło (1 roczn. śmierci) - int. Synowie z Rodzinami

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Magdy, Mai i Mikołaja z okazji urodzin, aby swoje życie dorosłe budowały zawsze na mocy Pana - int. kochający Rodzice