• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Witamy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Formelę, kapłana pelplińskiego, doktoranta Instytutu Duchowości Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, który będzie przebywał w naszej parafii na czas Wielkiego Tygodnia i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Dzisiaj wspominamy 18-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Połączmy się dziś o godz. 21.37 w modlitwie o pokój na świecie. Będzie to piękny wyraz naszej pamięci o św. Janie Pawle II, którego świętość jest przez niektóre gremia kwestionowana, a który zawsze pokoju pragnął. Papież Polak wprowadzał go wszędzie, gdzie się pojawiał. Był budowniczym pokoju. Stąd też ważne jest, byśmy w tym trudnym czasie wojny za naszą wschodnią granicą, wzywali jego orędownictwa.
 • Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. uczniowie naszej Polskiej Szkoły Sobotniej sprzedają palmy.
 • Po Mszy św. o 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy, jak od wielu już lat, wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Ze względu na wysokie kosztu wynajmu, szkoła jest w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. 
 • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne jedynie we wtorek i w czwartek. Potem zostanie otwarte dopiero po świętach, w sobotę, 15 kwietnia.
 • W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 20.00. Do czytań zapraszamy panie Małgorzatę Mokrzecką i Anetę Malinowską. Do obrzędu mycia nóg zapraszamy panów: Roberta Bronikowskiego, Przemysława Chróścińskiego, Tadeusza Jelca, Tomasza Łysika, Marka Marzańskiego, Piotra Ołówka, Michała Puczyńskiego, Macieja Sokalskiego, Bogdana Szyndlera, Tomasza Świątka, Rafała Węgrzyniaka i Janusza Wronę.
 • W Wielki Piątek zapraszamy na Adorację Krzyża o godz. 15.00 i na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy, tzn. ścisły, nazwany świętym postem paschalnym. Ofiary złożone podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych. Do czytań podczas Adoracji Krzyża zapraszamy panie Joannę Łakomiec i Ewelinę Pykę. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w Adoracji Krzyża, za przeżycie nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz po przyjęciu Komunii św. za modlitwę przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego słowami „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”. 
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię i Godzinę Czytań o godz. 10.00.
 • Możliwość spowiedzi świętej będzie jeszcze w Wielki Poniedziałek w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 19.00-20.00 oraz w Wielki Piątek w godz. 18.00-20.00.
 • W Wielką Sobotę zapraszamy w godz. 11.00-15.00 na błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zaleca się je jednak jako przygotowanie do posiłku z pobłogosławionych pokarmów. Należy uszanować, że dzień ten jest dniem milczenia Kościoła. W kościele w tym roku od 16.00 do 20.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Zapraszamy poszczególne grupy: 16.00-17.00 Żywy Różaniec, Nadzwyczajni Szafarze i Ministranci, Kadeci Maltańscy, 17.00-18.00 Służba muzyczna, Mężczyźni św. Józefa, Domowy Kościół, 18.00-20.00 Adoracja indywidualna.
 • Tego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Wigilię Paschalną, Mszę najbardziej uroczystą w całym roku kościelnym. Do czytań zapraszamy panie Hannę Marzańską i Annę Jelec oraz panów Tadeusza Jelca, Bogdana Kuncewicza i Bernarda Stankiewicza. Prosimy o przyniesienie świec na to nabożeństwo. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas nabożeństwa Wigilii Paschalnej.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  sobota, 1 IV: szafarz Waldemar S. (od 10.30): Kenyan, Cetkowska, Ignatowicz, Dubiel;
  niedziela, 2 IV: szafarz Andrzej Z. (od 11.00): Jaszczyk, Kobylak;
  poniedziałek, 3 IV: xProboszcz (od 12.00): Roth, Haraburda, Kunikowska, Wronkowska, Musiolik, Czaja, Śmierciek;
  środa, 5 IV: szafarz prof. Marek M. (od 11.00): Filak, Aksentowicz, Kler; szafarz Andrzej A. (od 15.30): Szafaryn, Pacut, Malinowska;
  czwartek, 6 IV: szafarz Andrzej P. (od 10.30): Królewiak, Plewa, Kunze, Kulpa;
  piątek, 7 IV: szafarz Łukasz Ł. (od 10.30): Kubasiewicz, Jagielski, Kosiński, Ostrowska; szafarz Mariusz Ć. (od 11.00): Jabłońska, Nowakowska, Chustecka.
 • Zwracamy się z prośbą o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • Składamy serdeczne podziękowania państwu Stanisławie i Januszowi Boczkom za dar nowego Paschału dla naszej wspólnoty parafialnej.
 • W Poniedziałek Wielkanocny - Msze św. jak w każdą niedzielę. 
 • W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, przygotowującą nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 23 kwietnia, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 7 maja, na Mszy św. o 11.00 bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński.
 • W sobotę, 29 kwietnia, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa cztery kolejne soboty plus wizyta w Poradni Małżeńskiej. Koszt udziału w kursie £25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.  

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £392.18;

Gift Aid: £792.50;

Świece: £58.49;

Ofiara na kwiaty: Z. Kamińska £20.00; M. Wańczycka £50.00; J. Rutkowska £20.00;

Ofiara na Kościół: M. Konarzewicz £60.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 2 IV 2023 - Niedziela Palmowa

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Rodzice Maria i Piotr Pietruszkiewicz - int. F. Vincent

18.00 śp. Janina i Władysław Stryjek i zmarli z Rodziny Puchtów i Stryjków - int. Wnuczka Natalia

Poniedziałek, 3 IV 2023 - Wielki Poniedziałek

10.30 1) śp. Marek Mieszczanin, Rodzice Monika i Józef

         2) w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 4 IV 2023 - Wielki Wtorek

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Kamila z okazji urodzin

19.00 śp. Jerzy Pieczewski (11 roczn. śmierci) - int. Małżonka Grażyna z Córką i Wnuczkami

Środa, 5 IV 2023 - Wielka Środa

10.30 1) śp. Jerzy Skrzeczkowski - int. Rodzina Skrzeczkowskich

2) śp. Janina i Jerzy Waglewscy - int. M. Konarzewicz

Czwartek, 6 IV 2023 - Wielki Czwartek

20.00 UROCZYSTOŚĆ WIECZERZY PAŃSKIEJ

Piątek, 7 IV 2023 - Wielki Piątek

10.00 Jutrznia i Godzina Czytań

15.00 ADORACJA KRZYŻA

18.00-20.00 Spowiedź święta

20.00 DROGA KRZYŻOWA (Domowy Kościół)

Sobota, 8 IV 2023 - Wielka Sobota

10.00 Jutrznia i Godzina Czytań

11.00-15.00 Święcenie pokarmów wielkanocnych

16.00-20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim

20.00 WIGILIA PASCHALNA Z PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ

Niedziela, 9 IV 2023 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09.00 o Boże błogosławieństwo dla Antoniego Kalek z okazji 3-cich urodzin - int. kochający Rodzice

11.00 śp. Mama Maria Kibilska - int. B. Kitt

18.00 śp. Stanisław Raś - int. Córka Chrzestna Gabriela z Rodziną