• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Już dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Głosi je nam dobrze nam znany o. Krzysztof Górski OCD, przeor wspólnoty karmelitów bosych w Przemyślu, autor książki „Dotyk Słowa”, która jest znakomitym przewodnikiem na drodze spotkań ze Słowem, które rodzą się w klimacie życia codziennego, a prowadzą do nowego życia. Książka ta, w cenie £10, dostępna jest na stoliku pod chórem. Można też poprosić autora o autograf.
 • Rekolekcje odbywać się będą od niedzieli do środy. Nauki głoszone będą na Mszach św. niedzielnych oraz od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • Podczas Mszy św. rekolekcyjnych zbierać będziemy ofiary dla Ojca Rekolekcjonisty w podziękowaniu za posługę w naszej parafii.
 • Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla pań Pełna Łaski. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • We wtorek biuro parafialne czynne dopiero od godz. 11.30.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy, jak od wielu już lat, wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Ze względu na wysokie kosztu wynajmu, szkoła  jest w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w środę, 29 marca, w godz. od 17.00 do 19.00. Przyjadą do nas kapłani z sąsiednich parafii.
 • W środę, 15 marca, jedna z naszych parafianek, pani Adela Jabłońska, obchodzić będzie swoje 100-tne urodziny. Składając wyrazy najwyższego uznania za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat, życzymy jej dużo zdrowia, pogody ducha, uśmiechu, życzliwej opieki najbliższych i wytrwałości na dalsze lata życia, a nade wszystko błogosławieństwa od kochającego Boga. Plurimos annos!
 • „Za co kocham Mamę? - zaraz się dowiecie. Przede wszystko za to, że jestem na świecie”. Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza za tydzień, w niedzielę, 19 marca, na akademię z okazji Dnia Mamy. Ten wyjątkowy dzień celebrować będziemy o godz. 12.30 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe ciasta, kawa, herbata, ale przede wszystkim zapewnienia o miłości dla naszych wspaniałych Mam. Zapraszamy!
 • Również za tydzień, w niedzielę, 19 marca, odbędzie się spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • Kadeci Maltańscy wraz z Wolontariuszami i ich rodzinami zapraszają na kiermasz, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 18-19 marca, po każdej Mszy św. na parkingu parafialnym. W planie: sprzedaż domowych ciast, bigosu, pierogów, smalcu i chleba, malowanie twarzy, sprzedaż obrazów malowanych przez kadetkę. Zbiórka z kiermaszu przeznaczona zostanie na tegoroczną pielgrzymkę do Lourdes oraz na cel charytatywny. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 22 marca, o godz. 19.30.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 26 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 7 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński.
 • Wspólnota ukraińska organizuje medyczną pomoc dla Ukrainy. Potrzebne są bandaże, plastry, paracetamol, aspiryna, ibuprofen, żele na oparzenia, syropy na kaszel, antybiotyki, wszelkie lekarstwa, które nie są starsze niż rok. Można je przynosić na plebanię lub do kościoła. Ostatni dzień zbiórki to niedziela, 19 marca. Został nam jeszcze tylko jeden tydzień.
 • Nagrody w konkursie plastycznym nie odebrała jeszcze Helenka Pawlikowska.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Do końca marca przyjmowane są zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
 • Trwa czas remontu. Na konieczny czas usuwania azbestu zawieszona jest wszelka działalność na terenie naszego klubu.
 • Pogrzeb naszej parafianki śp. Jadwigi Piórkowskiej, l. 88, odbędzie się w piątek, 24 marca, o godz. 13.00 w naszym kościele parafialnym. Pogrzeb śp. Tadeusz Bieli odbędzie się we wtorek, 28 marca, o godz. 12.30 w naszym kościele parafialnym. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £649.35;

Kolekta specjalna - Ad Gentes: £537.54;

Gift Aid: £377.00;

Biuletyny: £15.21; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 12 III 2023 - III Niedziela Wielkiego Postu, Rekolekcje Wielkopostne

09.00 śp. Dorota Kozłowska, zmarli z Rodzin Broll, Kozłowskich i Morawiec - int. Mąż z Rodziną

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka z Rodziną + CHRZEST: Victoria Marta Starzyk

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Kornelii z okazji 9-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Brat

Poniedziałek, 13 III 2023 - Rekolekcje Wielkopostne

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Jabłońskiej z okazji jej 100-tnych urodzin - int. Siostra J. Nowakowska

19.00 dziękczynna za otrzymane łaski - int. Szafarz Mariusz

Wtorek, 14 III 2023 - Rekolekcje Wielkopostne

10.30 śp. Marian i Wiktoria Raś, zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

19.00 śp. Mieczysław Jurowski (2 roczn. śmierci) - int. Wnuczka z Rodziną

Środa, 15 III 2023 - Rekolekcje Wielkopostne

10.30 śp. Helena Grabke - int. Victor Strumidło z Małżonką, Córką i Braćmi

19.00 o dary Ducha Święta dla Beaty i Pawła na czas pielgrzymki do Ziemi Świętej

Czwartek, 16 III 2023

10.30 śp. Mama Józefa i Bogumiła Nowak, Ojciec Jan i Mama Bronisława - int. A. Ignatowicz

19.00 o dar otwarcia serca na sakrament pokuty dla Edmunda w czasie Wielkiego Postu

Piątek, 17 III 2023 - Wspomnienie św. Patryka

10.30 śp. Agnieszka i Stanisław Dorczak, Władysław Kołodziejski, Jan Kamiński, Franciszka i Jan Burtny - int. T. Rutkowska z Rodziną

19.00 dziękczynna za dar uzdrowienia duchowego dla Edmunda

Sobota, 18 III 2023

18.00 śp. Anna Papaj - int. Córka z Rodziną

Niedziela, 19 III 2023 - IV Niedziela Wielkiego Postu

09.00 śp. Rodzice Salomea i Zygmunt Jankowscy, Siostry Urszula i Maria - int. Syn i Brat

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 w intencji naszych Matek

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Pawła z okazji urodzin - int. Małżonka z Synem