• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Gościem naszej parafii jest dziś pan Przemysław Salamoński, Komendant Główny Kadetów Maltańskich w Wielkiej Brytanii, dyrygent, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, pedagog i terapeuta. Dzieli się z nami podczas każdej Mszy św. misją Kadetów Maltańskich we współczesnym świecie.
 • Dzisiaj we wszystkich kościołach polskich przeprowadzana jest zbiórka na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy, jak od wielu już lat, wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Ze względu na wysokie kosztu wynajmu, szkoła  jest w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Już za tydzień rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je nam w dniach 12-15 marca o. Krzysztof Górski OCD, przeor wspólnoty karmelitów bosych w Przemyślu, autor książki „Dotyk Słowa”, która jest znakomitym przewodnikiem na drodze spotkań ze Słowem, które rodzą się w klimacie życia codziennego, a prowadzą do nowego życia.
 • Rekolekcje Wielkopostne odbywać się będą od niedzieli do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. niedzielnych oraz od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • Podczas Mszy św. rekolekcyjnych zbierać będziemy ofiary w podziękowaniu za posługę Ojca Rekolekcjonisty.
 • Spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w środę, 29 marca, w godz. od 17.00 do 19.00.
 • „Za co kocham Mamę? - zaraz się dowiecie. Przede wszystko za to, że jestem na świecie”. Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza w niedzielę, 19 marca, na akademię z okazji Dnia Mamy. Ten wyjątkowy dzień celebrować będziemy o godz. 12.30 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe ciasta, kawa, herbata, ale przede wszystkim zapewnienia o miłości dla naszych wspaniałych Mam. Zapraszamy!
 • Spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 19 marca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 26 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 7 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Wciąż aktualne są zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ostatnie dwie soboty wytrwale pomagali w przygotowaniu naszego klubu do kapitalnego remontu. Podziękowania składamy na ręce koordynatora projektu, pana Artura Sampolskiego. Mamy nadzieję, że nasz parafialny ośrodek po remoncie będzie jeszcze na długie lata służył polskiej wspólnocie w Coventry.
 • Wspólnota ukraińska organizuje medyczną pomoc dla Ukrainy. Potrzebne są bandaże, plastry, paracetamol, aspiryna, ibuprofen, żele na oparzenia, syropy na kaszel, antybiotyki, wszelkie lekarstwa, które nie są starsze niż rok. Można je przynosić na plebanię lub do kościoła. Ostatni dzień zbiórki to niedziela, 19 marca.
 • Kadeci Maltańscy wraz z Wolontariuszami i ich rodzinami zapraszają na kiermasz, który odbędzie się w sobotę i niedzielę, 18-19 marca, po każdej Mszy św. na parkingu parafialnym. W planie: sprzedaż domowych ciast, bigosu, pierogów, smalcu i chleba, malowanie twarzy, sprzedaż obrazów malowanych przez kadetkę. Zbiórka z kiermaszu przeznaczona zostanie na tegoroczną pielgrzymkę do Lourdes oraz na cel charytatywny. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.
 • Pogrzeb naszej parafianki śp. Jadwigi Piórkowskiej, l. 88, odbędzie się w piątek, 24 marca, o godz. 13.00 w naszym kościele parafialnym. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego…

Potrzebujemy Góry Tabor. To miejsce, w którym Jezus objawia uczniom swoją chwałę; objawia im pełnię prawdy o sobie - o tym, kim jest dla człowieka, świata i historii. Wobec tych wszystkich, którzy starają się Jezusa pomniejszyć, uwspółcześnić, chrześcijanie żyjący duchem Taboru są świadkami prawdy, która wyzwala i zbawia. 


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca - 19.02: £256.09;

Taca - 26.02: £415.70;

Taca - Popielec: £389.53;

Gift Aid: £647.00;

Świece: £56.56;

Biuletyny: £16.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 5 III 2023 - II Niedziela Wielkiego Postu

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotra Rusieckiego z okazji 40-tych urodzin

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Antoni, Maria, Eugeniusz i Czesław Rymaszewscy - int. J. Dambrawa

CHRZEST: Gloria Romańska

18.00 śp. Anna Grabska (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną 

Poniedziałek, 6 III 2023

10.30 śp. Bożena Blacha, Rodzice i Teściowie - int. Siostra z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 7 III 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Rodziny Kuncewiczów

19.00  o błogosławieństwo Boże dla Feliksa z okazji 1-szych urodzin

Środa, 8 III 2023

10.30  w intencji Parafian

Czwartek, 9 III 2023

10.30  śp. Stanisław Strumidło - int. Syn Victor z Małżonką, Córką i Braćmi

19.00  w intencji Parafian

Piątek, 10 III 2023

10.30  w intencji Parafian

19.00  o błogosławieństwo Boże dla Emmy z okazji 3-cich urodzin - int. kochający Rodzice

Sobota, 11 III 2023

18.00  śp. Mieczysław Sztucki - int. Małżonka z Rodziną

Niedziela, 12 III 2023 - III Niedziela Wielkiego Postu

09.00  śp. Dorota Kozłowska, zmarli z Rodzin Broll, Kozłowskich i Morawiec - int. Mąż z Rodziną

10.40  GORZKIE ŻALE

11.00  śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka z Rodziną

CHRZEST: Victoria Marta Starzyk

18.00  o błogosławieństwo Boże dla Kornelii z okazji 9-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Brat