• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Gościmy w naszej parafii pana dra Tomasza Piotra Terlikowskiego, polskiego dziennikarza, filozofa, publicystę, tłumacza, pisarza i działacza katolickiego, wraz z Małżonką Małgorzatą. Głosi dla nas katechezę pt. „Kościół poraniony”. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na dodatkowe spotkanie z naszymi gośćmi. Pan Tomasz Terlikowski przywiózł ze sobą swoje książki. Jest to wyjątkowa okazja, by je zakupić i poprosić o autograf autora.
 • Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych (w kościele) i ich rodziców (w klubie).
 • Od jutra w naszej parafii przebywać będzie przez dwa tygodnie ks. prał. Marian Szczepiński, były proboszcz parafii Świętej Trójcy i kustosz Sanktuarium w Kościerzynie, duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej. Będzie zastępował proboszcza w czasie jego lutowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 • Msza św. dla pielgrzymów, wyjeżdżających do Ziemi Świętej, odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę o godz. 6.45. Wyjazd na lotnisko o godz. 7.45 z naszego parkingu parafialnego.
 • Kolejny Day Centre - w czwartek, 23 lutego. Zapisy u pani Małgorzaty Musiał: 07557.096.032.
 • Kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 26 lutego. Rozpoczęcie spotkania adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, po wieczornej Mszy św.
 • Zbliża się czas Wielkiego Postu. Zapraszamy grupy parafialne do przygotowania rozważań Drogi Krzyżowej na piątkowych Mszach św. wieczornych. Zgłoszenia u proboszcza. Pierwszą Drogę Krzyżową, 24 lutego, poprowadzą rodziny pp. Rusieckich i Meyerów.
 • Rekolekcje wielkopostne w dniach 12-15 marca wygłosi nam o. Krzysztof Górski OCD, przeor wspólnoty karmelitów bosych w Przemyślu, autor książki „Dotyk Słowa”.
 • Na czas pobytu Proboszcza w Ziemi Świętej nieczynne będzie biuro parafialne. Wszelkie sprawy administracyjne należy załatwić w tym tygodniu lub dopiero od soboty, 4 marca.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Wciąż aktualne są zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
 • W związku z remontem naszego klubu, od marca wstrzymane są wszelkie spotkania w górnej części naszego środka. Pierwszym punktem projektu jest usunięcie azbestu. Dlatego prosimy wszystkie grupy parafialne, aby do 4 marca opróżniły klub i zabezpieczyły swoją własność. Prosimy też jak największą liczbę naszych parafian o pomoc w przygotowaniu ośrodka do remontu w dwie soboty, 25 lutego i 4 marca. Każda para rąk będzie mile widziana! Rozpoczęcie prac o godz. 10.00. Pracami koordynować będzie pan Artur Sampolski.
 • W konkursie „Wizyta naszej Rodziny w Stajence Betlejemskiej” wzięło udział 18 dzieci. Wszystkie prace były bardzo piękne. Jury wyróżniło prace Malwiny Maj, Faustyny Musiał, Natalii Fydrych, Jaśminy Łysik i Hanny Rusieckiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy po nagrody. Dziękujemy również koordynatorom konkursu, pani Jadwidze Gąsior i panu Andrzejowi Ankowskiemu.
 • PODZIĘKOWANIA: Jeszcze raz chciałam z całego serca podziękować za tak serdeczne przyjęcie i możliwość opowiedzenia o mojej pracy w Kenii. Dzięki Wam udało się uzbierać £ 2483.36 i 20 zł - naprawdę niesamowita suma! Jestem bardzo wdzięczna wszystkim za czas, zainteresowanie i otwartość serc. To jest bardzo budujące i dodaje energii na kontynuację wysiłków :-) Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję i pamiętam w modlitwie. Liliana Vandyk. Fundacja Children First.
 • POGRZEB śp. ks. kan. Garry Byrne’a odbędzie się we wtorek, 28 lutego, o godz. 12.00 w parafii Christ the King. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczyć będzie abp Bernard Longley. Tydzień temu zmarła śp. Danuta Woźniak, l. 57. Niech miłosierny Bóg przyjmie ich do Swojej chwały... 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £372.16;

Taca - Ofiarowanie Pańskie: £95.16;

Gift Aid: £505.00;

Świece: £45.46;

Na Kościół: H. Kubasiewicz £40.00; Żłóbek £93.06; D. Kenyan £10.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £10.00; F. Szafaryn £30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 12 II 2023 - VI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Mikołaj, Tatianna, Michał i Władysław Osieccy

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o Boże błogosławieństwo i łaskę nawrócenia i wiary dla Michała Uchańskiego z okazji 18-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

18.00 o powrót do zdrowia dla Ireny Samorec - int. Siostra Edyta Jarosz z Rodziną 

Poniedziałek, 13 II 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla wnuków Alexandra, Mikołaja i Daniela z okazji urodzin - int. Babcia Z. Kamińska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 14 II 2023 - Święto św. Cyryla i Metodego

10.30 śp. Eleonora, Antoni, Alicja i Kazimierz - int. Rodzina

19.00 o błogosławieństwo Boże dla brata Wojciecha Szczodrowskiego i jego Rodziny z okazji jego urodzin

Środa, 15 II 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Męża Marka z okazji jego urodzin - int. Małżonka

Czwartek, 16 II 2023

10.30 śp. Wacław Kamiński (4 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

19.00 śp. Rodzice Stanisława i Adam - int. Córka z Rodziną

Piątek, 17 II 2023

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Aldony Grudzińskiej i jej Rodziny z okazji jej urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 18 II 2023

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotra Mazurkiewicza z okazji jego urodzin

Niedziela, 19 II 2023 - VII Niedziela Zwykła

06.45 (Msza św. dla pielgrzymów) o błogosławieństwo Boże na czas pielgrzymki

09.00 śp. Marian Mizera - int. Syn z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Janina Waglewska - int. F. Vincent

18.00 śp. Stanisław i Matylda Hajkowski - int. Córka z Rodziną