• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Gościem naszej parafii jest dzisiaj pani Liliana Vandyk, założycielka fundacji Children First, która od wielu lat wspiera dzieci z biednych rejonów Kenii. Zbiera fundusze na wybudowanie gimnazjum dla dzieci z plemienia Pokot. Zbiórkę tę polecamy Waszej ofiarności.
 • Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • O godz. 12.30 serdecznie zapraszamy do naszego klubu dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z panem Wojciechem Filaberem, autorem książki o słynnym niedźwiedziu Wojtku. Wraz żołnierzami II Korpusu Polskiego brał on udział w Bitwie pod Monte Cassino. Będzie możliwość zakupienie tej w zabawny sposób napisanej książki i otrzymania autografu autora. Będą również inne pozycje tego autora. Uczniowie klas IV-XI będą mieli spotkanie z panem Wojciechem w późniejszym terminie podczas zajęć w Polskiej Szkole Sobotniej.
 • Odwiedziny chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  sobota, 4 II: szafarz Łukasz Ł. (od 10.30): Kubasiewicz, Jagielski, Kosiński.
  poniedziałek, 6 II: Proboszcz (od 13.00): Królewiak, Plewa, Dubiel; szafarz Marcin S. (od 16.00): Kenyan, Malinowska.
  wtorek, 7 II: Proboszcz (od 13.00): Haraburda, Kunikowska, Wronkowska, Musiolik, Czaja, Śmierciak.
  środa, 8 II: szafarz prof. Marek M. (od 11.30): Filak, Aksentowicz, Kler; szafarz Andrzej A. (od 15.30) Pacut, Piórkowska, Szafaryn.
  sobota, 11 II: szafarz Waldemar S. (od 10.30): Cetkowska, Ignatowicz, Ostrowska; szafarz Mariusz Ć. (od 14.00): Kunze, Kulpa.
  niedziela, 12 II: szafarz Piotr R. (od 11.00) Jabłońska, Nowakowska, Chustecka; szafarz Andrzej Z. (od 12.30): Jaszczyk, Kobylak, Jankowski.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższą środę o godz. 19.00.
 • Kolejny Day Centre - w najbliższy czwartek. Zapisy u proboszcza.
 • W przyszłą niedzielę, 12 lutego, naszą parafię odwiedzi pan dr Tomasz Piotr Terlikowski, polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, wraz z Małżonką Małgorzatą. Wygłosi dla nas katechezę pt. „Kościół poraniony”. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na dodatkowe spotkanie z naszymi gośćmi.
 • Pan Tomasz Terlikowski przywiezie ze sobą swoje książki. Będzie wyjątkowa okazja, by je zakupić i poprosić o autograf autora.
 • Od 13 lutego w naszej parafii przebywać będzie przez trzy tygodnie ks. prał. Marian Szczepiński, były proboszcz parafii Świętej Trójcy i kustosz Sanktuarium w Kościerzynie, duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej. Będzie zastępował proboszcza w czasie jego lutowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 • Kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 26 lutego. Rozpoczęcie spotkania adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, po wieczornej Mszy św.
 • Zbliża się czas Wielkiego Postu. Zapraszamy grupy parafialne do przygotowania rozważań Drogi Krzyżowej na piątkowych Mszach św. wieczornych. Zgłoszenia u proboszcza.
 • Rekolekcje wielkopostne wygłosi nam w tym roku o. Krzysztof Górski OCD, przeor wspólnoty karmelitów bosych w Przemyślu, autor książki „Dotyk Słowa”.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Wciąż aktualne są zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
 • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w ubiegły czwartek pomagali w sprzątaniu dekoracji świątecznych w kościele.
 • W związku z remontem naszego klubu, od marca wstrzymane są wszelkie spotkania w górnej części naszego środka. Pierwszym punktem projektu jest usunięcie azbestu. Dlatego prosimy wszystkie grupy parafialne, aby do 4 marca opróżniły klub i zabezpieczyły swoją własność. Prosimy też jak największą liczbę naszych parafian o pomoc w przygotowaniu ośrodka do remontu w dwie soboty, 25 lutego i 4 marca. Każda para rąk będzie mile widziana!
 • POGRZEB śp. ks. kan. Garry Byrne’a odbędzie się we wtorek, 28 lutego, o godz. 12.00 w parafii Christ the King. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczyć będzie abp Bernard Longley. Niech miłosierny Bóg przyjmie Zmarłego Kapłana do swojej chwały... 

Można odnieść wrażenie, że żyjemy w świecie, który nauczył się przeżuwać jedzenie pozbawione smaku, doprawione zwietrzałą solą. Więcej - ten pokarm bez smaku jest przeżuwany z uśmiechem, z wiarą, że to dobre i zdrowe. Chrześcijanin wie, że sól jest niezbędna nie tylko dla smaku, ale dla zachowania przed zepsuciem. I nie będzie się posilał czymś, co nie tylko nie ma smaku, ale wręcz trąci rozkładem.                                              

ks. dr Maciej Baron SVD


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £496.39;

Gift Aid: £656.50;

Biuletyny: £22.08; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 5 II 2023 - V Niedziela Zwykła

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Anna i Kazimierz Naglik, Teresa Wareing - int. Synowie z Rodzinami, Mąż z Rodziną

18.00 śp. Marcin Budzyk - int. Teściowie

Poniedziałek, 6 II 2023 - Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Doroty Jarząbek z okazji jej imienin oraz opiekę Matki Najświętszej dla jej Męża i całej Rodziny

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 7 II 2023

10.30 śp. Elizabeth i Wenancjusz Friebe - int. Syn z Rodziną

19.00 w intencji Parafian

Środa, 8 II 2023

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 9 II 2023

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 10 II 2023 - Wspomnienie św. Scholastyki

10.30 śp. Józefa i Wacław (8 roczn. śmierci) - int. Depozyt

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 11 II 2023 - Wspomnienie NMP z Lourdes

18.00 o wyjście z nałogu i nawrócenie

Niedziela, 12 II 2023 - VI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Mikołaj, Tatianna, Michał i Władysław Osieccy

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o Boże błogosławieństwo i łaskę nawrócenia i wiary dla Michała Uchańskiego z okazji 18-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

18.00 o powrót do zdrowia dla Ireny Samorec - int. Siostra Edyta Jarosz z Rodziną