• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej zapraszamy dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, na spotkanie organizacyjne.
 • Dzisiaj odbędzie się spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • A po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższą środę, 1 lutego, o godz. 19.30.
 • W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. zostaną odprawione o godz. 10.30 i 19.00. W tym dniu można przynieść do kościoła świece do pobłogosławienia. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich osobach konsekrowanych żyjących według Rad Ewangelicznych.
 • W tym dniu kończymy śpiewać kolędy i żegnamy się z wystrojem świątecznym. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy do uporządkowania naszego kościoła. Dzieci, które chcą na pamiątkę zatrzymać swoje ozdoby choinkowe, mogą to uczynić już podczas niedzielnych Mszy św.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Jest to też wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas każdej Mszy św. będziemy prosić o błogosławieństwo Boże w chorobach gardła za wstawiennictwem tego świętego. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę, 5 lutego, naszą parafię odwiedzi pani Liliana Vandyk, założycielka fundacji Children First, która od wielu lat wspiera dzieci z biednych rejonów Kenii. Będzie zbierała fundusze na wybudowanie gimnazjum dla dzieci z plemienia Pokot. Zbiórkę tę polecamy Waszej ofiarności.
 • A po Mszy św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę zapraszamy na zmianę tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • W niedzielę, 5 lutego, o godz. 12.30 serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z panem Wojciechem Filaberem, autorem książki o słynnym niedźwiedziu Wojtku. Wraz żołnierzami II Korpusu Polskiego brał on udział w Bitwie pod Monte Cassino. Będzie możliwość zakupienie tej w zabawny sposób napisanej książki i otrzymania autografu autora. Będą również inne pozycje tego autora. Serdecznie zapraszamy. Uczniowie klas od IV do XI będą mieli spotkanie z panem Wojciechem w późniejszym terminie podczas zajęć w Polskiej Szkole Sobotniej.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 8 lutego, o godz. 19.00.
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 9 lutego. Zapisy u proboszcza.
 • W niedzielę, 12 lutego, naszą parafię odwiedzi pan dr Tomasz Piotr Terlikowski, polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, wraz z Małżonką Małgorzatą. Wygłosi dla nas katechezę pt. „Kościół poraniony”. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na dodatkowe spotkanie z naszymi gośćmi.
 • Od 13 lutego w naszej parafii przebywać będzie przez trzy tygodnie ks. prał. Marian Szczepiński, były proboszcz parafii Świętej Trójcy i kustosz Sanktuarium w Kościerzynie, duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej. Będzie zastępował proboszcza w czasie jego pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 • Nagrody w konkursie na ozdobę choinkową nie odebrała jeszcze Michelle Rzepka.  Zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 • Przypominamy o trwającym konkursie rysunkowym na temat wizyt naszych rodzin w stajence betlejemskiej. Termin składania prac tylko do 2 lutego. Podpisane dzieła przynosimy do zakrystii.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • POGRZEB: W sobotę, 21 stycznia,  ks. kan. Garry Byrne, lat 74, długoletni proboszcz parafii St. Osburg i dziekan Coventry, a od 2015 roku proboszcz parafii St. Joseph w Bidford-on-Avon. Był on wielokrotnie gościem naszej wspólnoty parafialnej. Niech miłosierny Bóg przyjmie go do swojej chwały...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £403.10;

Gift Aid: £680.50;

Świece: £43.12;

Ofiara na Kościół: M. Sztucka £20.00; G. Menzel £50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 29 I 2023 - IV Niedziela Zwykła

09.00 śp. Zuzanna i Franciszek Krok (1 roczn. śmierci) - int. Monika i Marcin Iwanowscy

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Bracia Jan, Leszek i Henryk Pietruszkiewicz - int. F. Vincent

18.00 o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny - int. Martin

Poniedziałek, 30 I 2023

10.30 śp. ks. kan. Garry Byrne

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 31 I 2023 - Wspomnienie św. Jana Bosko

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Andrzej Janiga (2 roczn. śmierci) - int. Kuzyn Maciek z Rodziną

Środa, 1 II 2023

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 2 II 2023 - Święto Ofiarowania Pańskiego

10.30 w intencji Parafian

19.00 za osoby konsekrowane, związane z naszą parafią

Piątek, 3 II 2023 - Wspomnienie dowolne św. Błażeja

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Kazimierz Ziółkowski (3 roczn. śmierci) - int. Małżonka i Córki z Rodzinami

Sobota, 4 II 2023

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski i błagalna o dalsze błogosławieństwo dla Piotra i Jego Rodziny

Niedziela, 5 II 2023 - V Niedziela Zwykła

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Anna i Kazimierz Naglik, Teresa Wareing - int. Synowie z Rodzinami, Mąż z Rodziną

18.00 śp. Marcin Budzyk - int. Teściowie