• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Po Mszy św. wieczornej - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny
 • Ostatnie Msze św. roratnie - we wtorek i czwartek o godz. 19.00.
 • Drogie Dzieci, jeszcze tylko dwa dni trwa konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Przynoście je do zakrystii.
 • We wtorek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych do przygotowania stajenki i ubierania choinek w naszym kościele. Każda para rąk jest mile widziana.
 • Trwają zapisy na wizyty duszpasterskie. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach. Spis najbliższych wizyt kolędowych podany jest w biuletynie.
 • Program tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia: sobota, 24 grudnia: Pasterka - godz. 21.00 (dla dzieci) i 24.00; niedziela, 25 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00; poniedziałek, 26 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
 • Jak co roku, w Boże Narodzenie, na Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie Polskiej Szkoły Sobotniej zapraszają na Jasełka. Zabrzmią w nich znane kolędy, echa „Niespodziewanych świąt", spotkamy Bohaterów betlejemskiej nocy i ich gości. Wszystko to przygotowali w tym roku uczniowie klas: IIB, IIIA i VI. Gorąco zapraszamy!
 • Dziękujemy za wszelkie ofiary na choinki i kwiaty na czas Bożego Narodzenia.
 • Tylko do końca grudnia przyjmujemy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy podziękowania wszystkim, którzy mają swój wkład w przygotowanie paczek dla rodzin w potrzebie: wszystkim ofiarodawcom, Kadetom Maltańskim i Wolontariuszom oraz tym, którzy rozwozili paczki do rodzin. Dziękujemy młodzieży Polskiej Szkoły Sobotniej za przygotowanie kartek i upominków dla naszych chorych. 
 • PODZIĘKOWANIA: Droga wspólnoto parafii pw. św. Stanisława Kostki w Coventry, chcielibyśmy przekazać nasze wyrazy wdzięczności i serdecznych podziękowań za wielką otwartość i serdeczność całej Waszej wspólnoty parafialnej, która zechciała wesprzeć naszą rodzinę poprzez zakup kalendarzy i składane datki. Dziękujemy naszemu przyjacielowi Andrzejowi Ziębie, który bardzo pomógł nam w tej sytuacji i dzięki któremu nasze kalendarze mogły być rozprowadzane u Was. Dzięki Waszej ofiarności i darze serca, w odbudowywanym domu będą mogły powstawać nowe elementy, a dzięki otwartości ludzkich serc i empatii wobec naszej sytuacji i ciągu nieszczęśliwych zdarzeń, poprzez otoczenie nas modlitwą, słowami pocieszenia i otuchy, otrzymaliśmy dodatkowo bezcenne wsparcie duchowe i siły, aby iść dalej do przodu z wiarą, nadzieją i miłością. Dziękujemy również za dobre przyjęcie pomysłu z owymi kalendarzami. Poprzez nie i prace naszych dziewczynek, chcieliśmy też dać coś od siebie. Mamy nadzieję, że będą Wam miło towarzyszyć każdego dnia w nadchodzącym Nowym Roku. Życzymy wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, dużo miłości, zdrowia i wszelkiego dobra, Ania, Konrad, Amelia i Hania Karwowscy. Za sprzedaż kalendarzy zebraliśmy razem £1750.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Przypominamy, że w parafii działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją pani Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
 • POGRZEB śp. Jayne Alison Preston, l. 56, małżonki naszego parafianina, Richarda Prestona, odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 20 grudnia, o godz. 10.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego…

Posłuszeństwo Józefa. I zaufanie Bogu. Postawa Józefa jawi się jako wzór dla każdego wierzącego. Nasze ludzkie rozumowanie wciąż rozbija się o logikę Ewangelii. Nie tak widzi człowiek, jak widzi Bóg. Ludzkie widzenie nakazywało Józefowi chronić Maryję przed zniesławieniem. Prawda Ewangelii każe mu zatroszczyć się o to, co najbardziej bezbronne. O owoc życia Maryi, nasze Odkupienie. 


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £434.41;

Gift Aid: £300.01;

Świece: £40.78;

Ofiara na kwiaty / choinki: z pogrzebu śp. Natalii Romanowskiej £ 195.00; T. Garlicka £ 10.00;

Ofiara na Kościół: K. Mogilan £ 150.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 18 XII 2022 - IV Niedziela Adwentu

09.00 śp. Janina Stankiewicz (6 roczn. śmierci) - int. Dzieci

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Marian Spociński i zmarli z Rodziny

Poniedziałek, 19 XII 2022

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Brata Damiana na czas jego podróży - int. E. Kuncewicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 20 XII 2022

10.30 POGRZEB śp. Jayne Alison Preston

19.00 RORATNIA: śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka z Rodziną

Środa, 21 XII 2022

10.30 śp. Zdzisław Mosdorf-Skrzeczkowski

Czwartek, 22 XII 2022

10.30 śp. Henryka i Jerzy Durdeń, Wiesław Starczewski - int. Córka i Syn

19.00 RORATNIA: śp. Regina Gawryś (19 roczn. śmierci), Jerzy i Eugeniusz Gawryś - int. Wnuk i Syn z Rodziną

Piątek, 23 XII 2022

10.30 śp. Małgorzata i Jan Jankowscy - int. Depozyt

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 24 XII 2022 - Wigilia Bożego Narodzenia

21.00 DLA DZIECI: w intencji dzieci naszej Parafii

24.00 w intencji Parafian

Niedziela, 25 XII 2022 - Niedziela Bożego Narodzenia

09.00 dziękczynna na zakończenie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego 

11.00 śp. Zdzisława Szwebs, Jadwiga Strumidło - int. Ewa i Krzysztof Strumidło oraz Synowie z Rodzinami

18.00 śp. Marian i Tadeusz Bromberg, Krystyna Beech - int. Rodzina Beech i Bromberg


SPIS NAJBLIŻSZYCH WIZYT KOLĘDOWYCH

Niedziela, 18 grudnia 2022: Warwick: (od 12.30) Malinowscy, Koziarz

Poniedziałek, 19 grudnia 2022: Stratford-u-Avon: (od 17.30) Grudzińscy, Gardiner

Środa, 21 grudnia 2022: Nuneaton: (od 15.30) Kler, Filak, Drahun, Goldiszewicz, Okoń, Michałowscy, Tokarski; Stratford-u-Avon: (20.00) Ciepałowicz

Piątek, 23 grudnia 2022: Leamington Spa: (od 16.00) K. M. Stankiewicz, Gąsior/Ankowski, Stężyccy, Casson, Kniwel

Niedziela, 25 grudnia 2022: Burbage: (13.30) Marzańscy; Willenhall: (od 19.30) English, Mazurkiewicz

Poniedziałek, 26 grudnia 2022: Radford: (20.00) K. Ł. Stankiewicz

Wtorek, 27 grudnia 2022: Upper Stoke: (od 13.00) Garlicka, Kamińska, Szyndler; Whitmore Park: J. Forysiak; Holbrooks: Roth, Pacut, Majkowska

Środa, 28 grudnia 2022: Wyken: (od 12.00) Przesmycka, Sztucka, Garliccy, Pardel, Musiolik; Binley: Kunze, Maciejewska, J. Kulpa, R. Kocur, Bogaccy, Nowicka, Cicheccy, Boryczko; Bell Green: Dejk, Iwanowscy

Czwartek, 29 grudnia 2022: Allesley Park: (od 12.00) H. Jankowski; Allesley: Dambrawa, Kowalscy; Tile Hill: Jagielscy, Kosiński, Konarzewicz; Canley: Jaszczyk, Kulka, Kobylak, Rutkowska, T. Kisiel

Piątek, 30 grudnia 2022: Earlsdon: (od 12.00) Kenyan, Król; Walsgrave: Rinz, Kunikowska; Stoke: Piórkowska, Szafaryn, Wronkowska, Głogowska, B. K. Cieśla, W. Cieśla

Sobota, 31 grudnia 2022: Cheylesmore: (od 11.00) H. Jurczak, Ignatowicz, Cetkowska, Haraburda; Coundon: Vincent, Ostrowska, Kubasiewicz, Mizera, Łysik

Niedziela, 1 stycznia 2023: Keresley End: (od 13.00) Poleszak, Ciobanu, Kotowscy, Rusieccy, M. P. Jóźwik