• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj w parafii odbywa się Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła.
 • Wciąż można zakupić kalendarz na przyszły rok. Ozdobiony jest pracami dzieci. Jest to cegiełka, dzięki której wspomożemy rodzinę Karwowskich, której po powrocie do Polski spotkało pasmo nieszczęść: najpierw diagnoza lekarzy o chorobie nowotworowej córki, a potem pożar mieszkania, który zakupili po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ofiary dla rodziny można składać po każdej Mszy św. w zakrystii.
 • W zakrystii wciąż można nabyć opłatek wigilijny, a pod chórem można zakupić kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. 
 • We wtorek Msza św. poranna będzie odprawiona już o godz. 8.30. Później kapłani mają swoje spotkanie dekanalne w polskiej parafii w Wolverhampton.
 • Zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższy wtorek, po wieczornej Mszy św.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższą środę, o godz. 19.30.
 • Trwa coroczna zbiórka żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe można przynosić do parafii do 15 grudnia.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia, po Mszy św. wieczornej.
 • Drogie Dzieci, trwa konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
 • Trwają zapisy na wizyty duszpasterskie. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach. Spis wizyt kolędowych podawany będzie w biuletynie.
 • Program tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia: sobota, 24 grudnia: Pasterka - godz. 21.00 (dla dzieci) i 24.00; niedziela, 25 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00; poniedziałek, 26 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
 • Dziękujemy za wszelkie ofiary na choinki i kwiaty na czas Bożego Narodzenia.
 • Ogłaszamy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Przypominamy, że w parafii działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją pani Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
 • POGRZEB: W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Natalia Romanowska, l. 95. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 13.00. Ofiary składane podczas pogrzebu przeznaczone są na kwiaty na Boże Narodzenie dla naszego kościoła. W Warwick Myton Hospice zmarła śp. Jayne Alison Preston, l. 56, małżonka naszego parafianina, Richarda Prestona. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 20 grudnia, o godz. 10.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy nasze Zmarłe radością życia wiecznego… 

Zewnętrzne okoliczności, uwięzienie, zagrożenie życia. Nic nie jest w stanie zgasić w Janie Chrzcicielu prorockiego płomienia; wciąż chodzi mu o Prawdę, której podporządkował swoje życie i pozostał temu wierny. Dla nas to przypomnienie, żebyśmy pośród zmienności tego świata nigdy nie tracili z oczu Prawdy, która porządkuje nasze życie tu na ziemi i w wieczności. 


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca:   £385.20;

Kolekta specjalna - Pomoc Kościołowi na Wschodzie: £384.83;

Gift Aid: £544.50;

Biuletyny: £24.35;

Ofiara na kwiaty / choinki: F. Vincent £ 20.00; Z. Kamińska £20.00; 

Ofiara na Kościół: bezimiennie £20.00; F. Szafaryn £40.00; M. Sztucka £20.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £40.00; J., J. Szymanis £100.00; bezimiennie £100.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 11 XII 2022 - III Niedziela Adwentu (Gaudete)

09.00      o błogosławieństwo Boże dla Patryka Schiedel z okazji 30-tych urodzin - int. Kochający Rodzice i Bracia z Rodzinami

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00      śp. Stanisława, Władysław i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Krajewskich i Grabke - int. śp. J. Strumidło

18.00      śp. Helena i Halina Matuszczak - int. Córka i Wnuczka z Rodziną 

Poniedziałek, 12 XII 2022 - Wspomnienie NMP z Guadalupe

10.30 z prośbą o dalsze łaski i opiekę Matki Bożej dla Mamy Krystyny Jaremowicz w dniu urodzin - int. Córka Joanna, Zięć Łukasz z Wnukami

13.00 POGRZEB śp. Natalii Romanowskiej

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 13 XII 2022 - Wspomnienie św. Łucji

08.30 śp. Ludwika i Andrzej Wróbel, Anna i Józef Minuta

19.00 RORATNIA: o Boże błogosławieństwo dla Wioletty w dniu urodzin - int. Mąż z Synem

Środa, 14 XII 2022 - Wspomnienie św. Jana od Krzyża

10.30 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla synów Adama i Ryszarda z okazji ich urodzin - int. Mama Z. Kamińska

Czwartek, 15 XII 2022

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Bogdana Kuncewicza - int. Małżonka

19.00 RORATNIA: w intencji Ojczyzny - int. Żaneta

Piątek, 16 XII 2022

10.30 śp. Aniela i Władysław Hołuj, Brat Gustaw, Siostra Stanisława - int. F. Szafaryn

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 17 XII 2022

18.00 śp. Zofia Chorecka (1 roczn. śmierci), Mirosław Okoń - int. K. Okoń

Niedziela, 18 XII 2022 - IV Niedziela Adwentu

09.00 śp. Janina Stankiewicz (6 roczn. śmierci) - int. Dzieci

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Marian Spociński i zmarli z Rodziny