• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • W związku z jutrzejszym wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, na parkingu parafialnym można dzisiaj po każdej Mszy św. skorzystać z obrzędu poświęcenia naszych pojazdów.
 • Już dzisiaj, od godz. 10.00, Chór Senza Nome zaprasza do naszego klubu rodziców, dzieci i nie tylko na Artystyczny Festyn Rodzinny. W programie gry, zabawy, konkursy, karaoke dla dzieci i rodziców, wspólna inscenizacja bajki Juliana Tuwima pt. „Rzepka". Można się tam zapoznać z historią Lajkonika i wspólnie zrobić mu czapkę.  Odbędzie się również loteria fantowa.
 • We wtorek obchodzimy Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień szczególnych modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian i emerytów.
 • W sierpniu proboszcz przebywać będzie na urlopie. Zastępować go będzie ks. Waldemar Prondziński, kapłan diecezji pelplińskiej, doktorant dziennikarstwa. W razie pilnych wezwań do chorego, prosimy zapewnić Kapłanowi transport.
 • W sierpniu nieczynne będzie biuro parafialne. Proszę wszystkie parafialne sprawy administracyjne pozałatwiać do końca tego miesiąca.
 • Przypominamy o konkursie dla dzieci pt. „Moje spotkanie z Panem Jezusem podczas Eucharystii”. W kategorii wiekowej od lat 4 do klasy VI włącznie - prace plastyczne (format A4, technika dowolna, wykonana samodzielnie przez jednego autora). A w kategorii od klasy VII do lat 16 - wiersz na powyższy temat. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem zostawiamy w zakrystii lub u jednej z pań prowadzących niedzielne liturgie dla dzieci. Termin składania prac - do 30 września. Na laureatów czekają nagrody - niespodzianki.
 • Przypominamy, że w parafii od wielu już lat działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją p. Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
 • Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie half term, w dniach 18-26 luty 2023. Jest to podstawowa pielgrzymka, która obejmuje zwiedzanie najważniejszych miejsc, związanych z życiem i działalnością Pana Jezusa. Chętni proszeni o zgłaszanie u proboszcza.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10-11 września w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: „Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Odbędzie się on w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji „Marianum" w Carlsbergu (Niemcy). W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej: emigracja.episkopat.pl/krp5.
 • PODZIĘKOWANIE: Pani Teresa Rutkowska wraz z rodziną Pani Franciszki Burtnej składa serdeczne podziękowanie wszystkim którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych śp. Franciszki Burtnej. Ks. Romualdowi bardzo dziękuje za posługę sakramentalną w czasie choroby oraz Mszy św. pogrzebowej w Kościele i na ceremonii w Canley Krematorium. Bóg zapłać!
 • POGRZEB: W sobotę, 8 lipca zmarł śp. Zygmunt Szczypka, l. 60. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 1 sierpnia, o 14.15 w naszym kościele, później, o 15.45, odbędą się ceremonie w Canley Crematorium. W środę, 13 lipca zmarła śp. Bogumiła Pawliw, l. 86. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 17 sierpnia, o 11.00  w naszym kościele, później o 12.30 ceremonie na cmentarzu St. Paul’s . Niech Miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £485.07;

Gift Aid: £162.00;

Biuletyn: £14.23;

Ofiara na Parafię: z testamentu śp. Janiny Waglewskiej £1000.00; M. Wańczycka £ 20.00; M. Łączna £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 24 VII 2022 - XVII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotra Forysia z okazji 1-szych urodzin - int. kochający Rodzice, Siostra i Chrzestni

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną

18.00    śp. Sławomir Ziółkowski

Poniedziałek, 25 VII 2022 - Święto św. Jakuba Starszego

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Bogdana Kuncewicza z okazji 70-tych urodzin - int. kochająca Małżonka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 26 VII 2022 - Wspomnienie św. Joachima i Anny

10.30 o zdrowie dla Anny Haraburda - int. Żywy Różaniec

19.00 śp. Franciszek Dolega i zmarli z rodzin Dolegów, Kałużów i Witkowskich

Środa, 27 VII 2022

10.30 śp. Zenon Kibilski - int. B. Kitt

Czwartek, 28 VII 2022

10.30 śp. Michalina i Stanisław Partyka - int. T. Rutkowska

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 29 VII 2022 - Święto św. Marty, Marii i Łazarza

10.30 śp. Franciszek Pruski (50 roczn. śmierci) - int. A. Gradkowska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 30 VII 2022

18.00 w intencji Parafian

Niedziela, 31 VII 2022 - XVIII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Anny i John’a Beech z okazji 44-tej rocznicy małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Aleksandra i Stanisław Czacki, Weronika Woronko - int. D. Maciejewska

CHRZEST: Freya Jacqueline Martin

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Hanny Gronki z okazji 5-tej rocznicy Chrztu - kochający Rodzice z Rodziną