• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj, po każdej Mszy św., trwa zbiórka na pomoc jednej z rodzin naszej parafii, która znalazła się w kryzysowej sytuacji i potrzebuje naszego wsparcia. Polecamy ją Waszej ofiarności. 
 • We wtorek o 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Franciszki Burtnej. Nie będzie Mszy św. o 10.30. W tym dniu nieczynne też będzie biuro parafialne.
 • Ostatni przed wakacjami Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, 21 lipca. Zapisy u proboszcza.
 • Już w niedzielę, 24 lipca, Chór Senza Nome zaprasza rodziców, dzieci i nie tylko na Artystyczny Festyn Rodzinny. Zaczynamy o 10.00. W programie gry, zabawy, konkursy, karaoke dla dzieci i rodziców, wspólna inscenizacja bajki Juliana Tuwima pt. „Rzepka". Poznamy też historię Lajkonika i wspólnie zrobimy czapkę.  Odbędzie się również loteria fantowa.
 • W sierpniu proboszcz przebywać będzie na urlopie. Zastępować go będzie ks. Waldemar Prondziński, kapłan diecezji pelplińskiej, doktorant dziennikarstwa. W razie pilnych wezwań do chorego, prosimy zapewnić Kapłanowi transport.
 • W sierpniu nieczynne będzie biuro parafialne. Proszę wszystkie parafialne sprawy administracyjne pozałatwiać do końca tego miesiąca.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA wciąż poszukuje nauczycieli: języka polskiego, geografii i historii. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr tel. 07964.351.563.
 • Przypominamy o konkursie dla dzieci pt. „Moje spotkanie z Panem Jezusem podczas Eucharystii”. W kategorii wiekowej od lat 4 do klasy VI włącznie - prace plastyczne (format A4, technika dowolna, wykonana samodzielnie przez jednego autora). A w kategorii od klasy VII do lat 16 - wiersz na powyższy temat. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem zostawiamy w zakrystii lub u jednej z pań prowadzących niedzielne liturgie dla dzieci. Termin składania prac - do 30 września. Na laureatów czekają nagrody - niespodzianki.
 • Przypominamy, że w parafii od wielu już lat działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją p. Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
 • Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie half term, w dniach 18-26 luty 2023. Jest to podstawowa pielgrzymka, która obejmuje zwiedzanie najważniejszych miejsc, związanych z życiem i działalnością Pana Jezusa. Chętni proszeni o zgłaszanie u proboszcza.
 • Otrzymaliśmy zaproszenie z parafii ukraińskiej w Coventry na jubileusz 60-lecia ich parafii. Ceremonie, którym przewodniczyć będzie eparcha Londynu, bp Kenneth Nowakowski, odbędą się w niedzielę, 31 lipca, o 10.30.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10-11 września w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: „Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Odbędzie się on w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji „Marianum" w Carlsbergu (Niemcy). W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej: emigracja.episkopat.pl/krp5.
 • POGRZEB: W piątek, 1 lipca, zmarła śp. Franciszka Burtna, l. 83. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 19 lipca, o 10.00, potem będą ceremonie w kaplicy na Canley. W sobotę, 8 lipca zmarł śp. Zygmunt Szczypka, l. 60. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. W środę, 13 lipca zmarła śp. Bogumiła Pawliw, l. 86. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. Niech Miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego…
 • Dawni przyjaciele śp. Zygmunta Szczypki zdecydowali się wesprzeć fundusz pogrzebowy. Donacje na stypę (wake) można przynosić do zakrystii lub plebanii. Będą w całości przekazane Rodzinie Zmarłego.

Można otworzyć Jezusowi drzwi swego domu i zapomnieć, że przyszedł. Marta gości Pana, ale to jej siostra Maria tak naprawdę Go przyjmuje. Jakże często mamy żywe pragnienia Boga, otwieramy mu drzwi naszych serc tylko po to, żeby zostawić Go w przedpokoju, bo wciąż tyle jest do zrobienia. 


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £448.40;

Gift Aid: £339.00;

Świece: £67.00;

Ofiara na Kościół: F. Szafaryn £10.00; Bezimiennie £30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 17 VII 2022 - XVI Niedziela Zwykła

09.00 o zdrowie i potrzebne łaski dla Krzysia Mizery - int. kochający Rodzice i Brat

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jan Robert Roth i zmarli z rodziny Jankowskich

18.00 o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla Wioletty i Pawła Kapłon z okazji 1-szej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 18 VII 2022

10.30     śp. Rodzice Eugenia i Marcin Łużni, Stanisława i Leon Dochan, Maria i Edmund Hołowenko, Janina i Henryk Przesmyccy, ks. Celestyn Sowiński - int. B. Miotła

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 19 VII 2022

10.00 POGRZEB śp. Franciszki Burtnej

19.00 w intencji Parafian

Środa, 20 VII 2022

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 21 VII 2022

10.30 o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Córek Barbary i Margaret, Zięcia Andrzeja i Wnuczki Chloe - int. T. Jaszczyk

19.00 śp. Henryk Rodzik - int. Córka Jadwiga Gąsior

Piątek, 22 VII 2022 - Święto św. Marii Magdaleny

10.30 o błogosławieństwo dla Mamy Genowefy Zielińskiej z okazji 63-cich urodzin - int. Córka Anita z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 23 VII 2022 - Święto św. Brygidy

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Marleny i Szymona z Rodziną

CHRZEST: Leo Sikorowski

Niedziela, 24 VII 2022 - XVII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotra Forysia z okazji 1-szych urodzin - int. kochający Rodzice, Siostra i Chrzestni

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną

18.00 śp. Sławomir Ziółkowski