• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Witamy w naszej parafii siostrę Agnieszkę Kowalską, klaweriankę, która przyjechała do nas z animacją misyjną. Prowadzi dzisiaj pod chórem stolik z literaturą misyjną. Wszelkie ofiary złożone do koszyków wesprą dzieło misyjne Kościoła, prowadzone przez siostry klawerianki.
 • Dzisiaj nasi Kadeci Maltańscy otrzymają kolejne promocje podczas uroczystości w parafii Chrystusa Króla na Balham w Londynie.
 • Spotkanie grupy Mothers & Toddlers - w poniedziałek o 10.00.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o 17.30.
 • W sobotę, 2 lipca, przybędzie do naszej parafii piesza pielgrzymka parafian z Leicester, by pomodlić się przy relikwiach św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny.
 • W sobotę, 2 lipca, o 15.00 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku formacji Domowego Kościoła.
 • Domowy Kościół działa w naszej parafii od trzech lat. Zaprasza chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia w ich szeregi - małżeństwa z różnym stażem. Jest to piękna inicjatywa, która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr telefonu 07960.224.545.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 zapraszamy członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic.
 • Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek, 7 lipca. Zapisy u proboszcza.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Pielgrzymkę do Holywell i Pantasaph organizowaną w niedzielę, 17 lipca. Rozpoczęcie programu przy Źródle św. Winfrydy (Well Street, Holywell, CV8 7PL). Więcej informacji na plakatach w gablotce przy biurze parafialnym. Wyjazd we własnym zakresie.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA przyjmuje zapisy na nowy rok szkolny 2022-23. Formy zgłoszeniowe i wniosek o legitymację szkolną są do pobrania na stronie internetowej szkoły. Po wypełnieniu w formie PDF należy je odesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do sekretariatu szkoły w soboty w godz. od 9.30 do 12.30. Zapraszamy.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA poszukuje nauczycieli: języka polskiego, geografii i historii. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr tel. 07964.351.563.
 • Przypominamy o konkursie dla dzieci pt. „Moje spotkanie z Panem Jezusem podczas Eucharystii”. W kategorii wiekowej od lat 4 do klasy VI włącznie - prace plastyczne (format A4, technika dowolna, wykonana samodzielnie przez jednego autora). A w kategorii od klasy VII do lat 16 - wiersz na powyższy temat. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem zostawiamy w zakrystii lub u jednej z pań prowadzących niedzielne liturgie dla dzieci. Termin składania prac - do 30 września. Na laureatów czekają nagrody - niespodzianki.
 • Przypominamy, że w parafii od wielu już lat działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją p. Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
 • Ogłaszamy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie half term, w dniach 18-26 luty 2023. Jest to podstawowa pielgrzymka, która obejmuje zwiedzanie najważniejszych miejsc, związanych z życiem i działalnością Pana Jezusa. Chętni proszeni o zgłaszanie w zakrystii.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą uruchamia szkolenia zaoczne z zakresu: opieka nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, poradnictwo i strategie wspierające, profilaktyka zachowań ryzykownych, szkolenie dla liderów wsparcia - kształtowanie systemów wsparcia, nowe media i komunikacja, promocja kultury polskiej, teologia, Biblia - nowa ewangelizacja. Więcej informacji w zakrystii.
 • Rycerze św. Kolumba niedawno odwiedzili naszą parafię, by pozyskać nowych członków dla szlachetnych celów. Kilka osób odpowiedziało, że chciałoby się zaangażować. Jeśli wciąż tego pragniesz, napisz do Peter’a Sturgeon’a: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń: 07565.966.103. Tam znajdziesz więcej informacji. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £503.49;

Taca - Boże Ciało: £265.60;

Gift Aid: £268.00;

Biuletyn: £25.03;

 Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 26 VI 2022 - XIII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Maria i Edmund Hołowenko - int. Synowie

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Moniki i Ryszarda Kalisz z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Weroniki i Pawła Szajna z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 27 VI 2022 - Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

10.30 o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Julcii z okazji 9-tych urodzin - int. Rodzice z Siostrą Oliwką

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 28 VI 2022 - Wspomnienie św. Ireneusza

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Synów Andrzeja i Krzysztofa - int. A. Gradkowska

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Natalii Musiał z okazji 18-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

Środa, 29 VI 2022 - Uroczystość św. Piotra i Pawła

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

Czwartek, 30 VI 2022

10.30 śp. Bronisława i Bolesław Pilinko oraz zmarli z Rodziny

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 1 VII 2022

10.30 śp. Leszek i Tadeusz Szczodrowscy

19.00 w intencji Parafian

Sobota, 2 VII 2022

15.00 Msza św. na zakończenie roku formacji Domowego Kościoła

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Mateusz Kożuchowski (1 roczn. śmierci) - int. Przyjaciele

Niedziela, 3 VII 2022 - XIV Niedziela Zwykła

09.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Janka z okazji 15-tych urodzin

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Eugenia Rękas, Czesława Suchodolska - int. Siostra F. Vincent

18.00 śp. Jadwiga Strumidło, Helena Grabke, Czesław Dmochowski, Stanisława i Władysław Dmochowscy oraz zmarli z Rodzin Strumidło i Dmochowskich - int. Maria i Edward Dmochowscy z Polski