• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Katechezy o Eucharystii głosi do nas dzisiaj p. Daria Łysik.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA zaprasza dzisiaj po Mszy św. o 11.00 na akademię z okazji Dnia Taty. Jak zawsze będzie wiele słów uznania, miłości i wdzięczności dla naszych Tatusiów. Jak zawsze będą domowe ciasta i napoje. Akademię przygotowują klasy: 1A, 2B, 3A, 3B i 7. Serdecznie zapraszamy!
 • Spotkanie grupy Mothers & Toddlers - w poniedziałek o 10.00.
 • Jutro, w poniedziałek o 10.30, ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, przewodniczyć będzie Mszy św. setnych urodzin Pani Janiny Marzańskiej.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższą środę o 19.00.
 • Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 czerwca. Zapisy u proboszcza.
 • Za tydzień do naszej parafii z animacją misyjną przyjedzie siostra Agnieszka Kowalska, klawerianka.
 • Tej samej niedzieli nasi Kadeci Maltańscy otrzymają kolejne promocje podczas uroczystości w parafii Chrystusa Króla na Balham w Londynie.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza młodzież od 13-tego roku życia do udziału w Dniach Młodych w dniach 1-3 lipca w polskim ośrodku w Slough. Są to niezwykle ciekawe spotkania pod namiotami młodych z całej Anglii i Walii. Słowo głosić będzie o. Jarosław Zachariasz OFMConv, a koncerty prowadzić będzie zespół „Full Power Spirit”. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z duszpasterzem. Zgłoszenia tylko do dzisiaj.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Pielgrzymkę do Holywell i Pantasaph organizowaną w niedzielę, 17 lipca. Rozpoczęcie programu przy Źródle św. Winfrydy (Well Street, Holywell, CV8 7PL). Więcej informacji na plakatach w gablotce przy biurze parafialnym. Wyjazd we własnym zakresie.
 • Domowy Kościół działa w naszej parafii od trzech lat. Zapraszamy chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia do Domowego Kościoła - małżeństwa z różnym stażem. Jest to przepiękna inicjatywa, która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr telefonu 07960.224.545.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA przyjmuje zapisy na nowy rok szkolny 2022-23. Formy zgłoszeniowe i wniosek o legitymację szkolną są do pobrania na stronie internetowej szkoły. Po wypełnieniu w formie PDF należy je odesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do sekretariatu szkoły w soboty w godz. od 9.30 do 12.30. Zapraszamy.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA poszukuje nauczycieli: języka polskiego, geografii i historii. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr tel. 07964.351.563.
 • Rozpoczynamy konkurs dla dzieci pt. „Moje spotkanie z Panem Jezusem podczas Eucharystii”. W kategorii wiekowej od lat 4 do klasy VI włącznie - prace plastyczne (format A4, technika dowolna, wykonana samodzielnie przez jednego autora). A w kategorii od klasy VII do lat 16 - wiersz na powyższy temat. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem zostawiamy w zakrystii lub u jednej z pań prowadzących niedzielne liturgie dla dzieci. Termin składania prac - do 30 września. Na laureatów czekają nagrody - niespodzianki.
 • Przypominamy, że w parafii od wielu już lat działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją p. Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
 • Ogłaszamy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie half term, w dniach 18-26 luty 2023. Jest to podstawowa pielgrzymka, która obejmuje zwiedzanie najważniejszych miejsc, związanych z życiem i działalnością Pana Jezusa. Chętni proszeni o zgłaszanie w zakrystii.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £508.84;

Gift Aid: £288.00;

Świece: £76.23;

Ofiara na Kościół: F. Szafaryn £10.00; A. Gradkowska £40.00; 

 Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 19 VI 2022 - XII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jan Robert Roth i zmarli z rodziny Jankowskich

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety Dziedzic z okazji jej 40-tych urodzin - int. kochający Mąż , Córki i Babcia

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Grzegorza Pawlikowskich z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich dzieci Antosia i Maksymiliana

Poniedziałek, 20 VI 2022

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Pani Janiny Marzańskiej z okazji jej setnych urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 21 VI 2022 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

10.30 śp. Kazimierz i Stanisława Januszko, Emilia i Ignacy Januszko - int. R. Roth

12.00 CANLEY: pochowanie prochów śp. Andrzeja Pietruszkiewicza

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Martyny Sara z okazji 18-tych urodzin

Środa, 22 VI 2022

10.30 śp. Janina Wójcik i zmarli z Rodziny - int. J. Piórkowska

Czwartek, 23 VI 2022 - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

10.30 śp. Jan Robert Jankowski i zmarli z Rodziny - int. R. Roth

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 24 VI 2022 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.30 śp. Otylia i Wacław Kamińscy - int. Synowa Z. Kamińska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 25 VI 2022 - Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Pani Hanny Marzańskiej w podziękowaniu za trud przygotowania do matury - int. Klasa A-level

Niedziela, 26 VI 2022 - XIII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Maria i Edmund Hołowenko - int. Synowie

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Moniki i Ryszarda Kalisz z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Weroniki i Pawła Szajna z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa