• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie, tradycyjnie, adoracją Najświętszego Sakramentu o 15.00.
 • Spotkanie grupy Mothers & Toddlers - w poniedziałek o 10.00.
 • W najbliższą środę Msza św. zostanie odprawiona już o 8.00. 
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższą środę o 19.30.
 • W najbliższy czwartek zapraszamy na Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. zostaną odprawione o 10.30 i 19.00. W tym roku, jeśli pozwoli nam na to pogoda, chcemy przygotować ołtarze na zewnątrz kościoła. Do ich przygotowania zapraszamy: Żywy Różaniec, połączone siły Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich, połączone siły Mężczyzn św. Józefa i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz Domowy Kościół. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci komunijne w ich uroczystych strojach oraz dziewczynki do sypania kwiatów.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Uroczystość Bożego Ciała do Laxton Hall (NN17 3AU) w niedzielę, 19 czerwca. Program: 12.00 piknik i grill; 14.00 czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi; 15.00 uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy pod przewodnictwem ks. prał. Stefana Wylężka, rektora PMK.
 • W niedzielę, 19 czerwca, katechezy o Eucharystii wygłosi do nas p. Daria Łysik.
 • W poniedziałek, 20 czerwca, o 10.30 ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, przewodniczyć będzie Mszy św. z okazji setnych urodzin pani Janiny Marzańskiej.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 22 czerwca, o 19.00.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek, 23 czerwca. Zapisy u proboszcza.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza młodzież od 13-tego roku życia do udziału w Dniach Młodych w dniach 1-3 lipca w polskim ośrodku w Slough. Są to niezwykle ciekawe spotkania pod namiotami młodych z całej Anglii i Walii. Słowo głosić będzie o. Jarosław Zachariasz OFMConv, a koncerty prowadzić będzie zespół „Full Power Spirit”. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z duszpasterzem. Termin zapisów tylko do dzisiaj.
 • W ostatni weekend czerwca do naszej parafii z animacją misyjną przyjedzie klawerianka, siostra Agnieszka Kowalska.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Pielgrzymkę do Holywell i Pantasaph organizowaną w niedzielę, 17 lipca. Rozpoczęcie programu przy Źródle św. Winfrydy (Well Street, Holywell, CV8 7PL). Więcej informacji na plakatach w gablotce przy biurze parafialnym. Wyjazd we własnym zakresie.
 • Domowy Kościół działa w naszej parafii od trzech lat. Zapraszamy chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia do Domowego Kościoła - małżeństwa z różnym stażem. Jest to przepiękna inicjatywa, która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr telefonu 07960.224.545.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA zaprasza w niedzielę, 19 czerwca, po Mszy św. o 11.00 na akademię z okazji Dnia Taty. Jak zawsze będzie wiele słów uznania, miłości i wdzięczności dla naszych Tatusiów. Jak zawsze będą domowe ciasta i napoje. Akademię przygotowują klasy: 1A, 2B, 3A, 3B i 7. Serdecznie zapraszamy!
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA przyjmuje zapisy na nowy rok szkolny 2022-23. Formy zgłoszeniowe i wniosek o legitymację szkolną są do pobrania na stronie internetowej szkoły. Po wypełnieniu w formie PDF należy je odesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do sekretariatu szkoły w soboty w godz. od 9.30 do 12.30. Zapraszamy.
 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA poszukuje nauczycieli: języka polskiego, geografii i historii. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr tel. 07964.351.563.
 • Rozpoczynamy konkurs dla dzieci pt. „Moje spotkanie z Panem Jezusem podczas Eucharystii”. W kategorii wiekowej od lat 4 do klasy VI włącznie - prace plastyczne (format A4, technika dowolna, wykonana samodzielnie przez jednego autora). A w kategorii od klasy VII do lat 16 - wiersz na powyższy temat. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem zostawiamy w zakrystii lub u jednej z pań prowadzących niedzielne liturgie dla dzieci. Termin składania prac - do 30 września. Na laureatów czekają nagrody - niespodzianki.
 • POGRZEB: Pogrzeb naszej parafianki, śp. Teresy Zajkowskiej, l. 94, odbędzie się w naszym kościele w najbliższy piątek o 11.00. Głównym celebransem uroczystości będzie ks. kan. Jerzy Januszkiewicz. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego...
 • Ogłaszamy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie half term, w dniach 18-26 luty 2023. Jest to podstawowa pielgrzymka, która obejmuje zwiedzanie najważniejszych miejsc, związanych z życiem i działalnością Pana Jezusa. Chętni proszeni o zgłaszanie w zakrystii.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Przypominamy, że w parafii od wielu już lat działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją p. Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £372.94;

Gift Aid: £323.00;

Biuletyny: £29.22;

Ofiara na Kościół: D. Kenyan £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 12 VI 2022 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

09.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Geoffrey Vincent - int. Małżonka

18.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Leon i Józefa Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz

Poniedziałek, 13 VI 2022 - Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

10.30 śp. Wanda Szczerbińska, Jadwiga Dobosz, Janina i Adolf Grablis - int. D. Maciejewska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 14 VI 2022 - Wspomnienie bł. Michała Kozala

10.30 śp. Józef, Ludwika, Antoni i Anastazja Górscy - int. Depozyt

19.00 w intencji Parafian

Środa, 15 VI 2022

8.00 śp. Tadeusz i Bolesław Irzyńscy - int. K. Kunze

Czwartek, 16 VI 2022 - Uroczystość Bożego Ciała

10.30 śp. Bracia Franciszek, Stanisław i Andrzej Szal - int. Z. Kamińska

19.00 śp. Anna i Mieczysław Brokowscy - int. Córka

Piątek, 17 VI 2022 - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego

10.30 POGRZEB śp. Teresy Zajkowskiej

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 18 VI 2022

18.00 śp. Tadeusz Leśnik, Iwona Chmara - int. Rodzina i Znajomi

Niedziela, 19 VI 2022 - XII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jan Robert Roth i zmarli z rodziny Jankowskich

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety Dziedzic z okazji jej 40-tych urodzin - int. kochający Mąż , Córki i Babcia

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Grzegorza Pawlikowskich z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich dzieci Antosia i Maksymiliana