• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Comiesięczne Katechezy o Eucharystii głosi nam dzisiaj p. Katarzyna Mogilan.
 • Dzisiaj przeprowadzona jest dodatkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II. Fundacja ta została ustanowiona dekretem papieskim 16 października 1981. Jest to organizacja kościelna, no profit, która stawia sobie za cel popieranie i realizację inicjatyw o charakterze edukacyjnym, naukowym, kulturalnym, religijnym i charytatywnym, związanych z pontyfikatem Ojca świętego Jana Pawła II. 
 • Dzisiaj też, po wieczornej Mszy św., rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa on jeszcze dwie kolejne niedziele plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Dzisiaj w naszym klubie od 10.00 do 15.00 trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej na rok 2022-23.
 • Nabożeństwa majowe odbywają się po każdej Mszy św. o 10.30. Towarzyszą im rozważania ks. Mateusza Szerszenia CSMA.
 • Spotkanie grupy Mothers & Toddlers - w poniedziałek o 10.00.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek od 20.00 i w piątek od 19.00.
 • W środę, ze względu na uroczystości pogrzebowe, nie będzie Mszy św. o 10.30.
 • W przyszłą niedzielę na Mszach św. o 10.00 i 13.00, 42 naszych dzieci po raz pierwszy przyjmie Sakrament Eucharystii. Wcześniej, w sobotę, o godz. 9.00 odbędą swoją pierwszą spowiedź świętą.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek, 2 czerwca. Zapisy u proboszcza.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na celebrację Święta Rodziny w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca, do Laxton Hall (NN17 3AU). Program: 12.00 Msza św. i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; 13.00 grill i kawiarnia; 14.30 konferencja pt. „Maryja i Józef - niezwykłe małżeństwo” (prof. Mieczysław Guzewicz); 15.15 koncert zespołu „Amen”; 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie spotkania.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Uroczystość Bożego Ciała do Laxton Hall (NN17 3AU) w niedzielę, 19 czerwca. Program: 12.00 piknik i grill; 14.00 czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi; 15.00 uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy pod przewodnictwem ks. prał. Stefana Wylężka, rektora PMK. 
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza młodzież od 13-tego roku życia do udziału w Dniach Młodych w dniach 1-3 lipca w polskim ośrodku w Slough. Są to niezwykle ciekawe spotkania pod namiotami młodych z całej Anglii i Walii. Słowo głosić będzie o. Jarosław Zachariasz OFMConv, a koncerty prowadzić będzie zespół „Full Power Spirit”. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z duszpasterzem.
 • W naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała będziemy celebrować w czwartek, 16 czerwca. Do przygotowania czterech ołtarzy na zewnątrz kościoła zapraszamy: Żywy Różaniec, połączone siły Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich, połączone siły Mężczyzn św. Józefa i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz Domowy Kościół.
 • Gorąco i serdecznie zapraszamy każdą chętną kobietę do udziału w dwudniowej sesji prowadzonej przez Irenę Neumueler na temat Tożsamość i Misja Kobiety. Sesja odbędzie się w dniach 4/5 czerwca w sali naszego klubu. Treści sesji skierowane są do każdej kobiety, każdego stanu. Jeśli tylko w sercu swoim poczujesz, że chciałabyś skorzystać to zachęcam Cię mocno do pójścia za głosem Twego serca, do zaufania sobie. Początek w sobotę o godz. 10.00, a zakończenie przewidziane jest na niedzielę, około godz. 14.00. Koszt (pokrycie kosztów przelotu, zapłata mówczyni oraz obiad w sobotę) to £40. Kontakt/zapisy: Kasia 07897.807.777; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Domowy Kościół działa w naszej parafii od trzech lat. Zapraszamy chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia do Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa z różnym stażem. Jest to przepiękna inicjatywa która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr telefonu 07960.224.545.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • POGRZEB: Pogrzeb śp. Janiny Waglewskiej, l. 89, odbędzie się w naszym kościele w środę, 25 maja, o godz. 11.00. W ostatnim czasie zmarła śp. Teresa Zajkowska, l.94. Jej pogrzeb odbędzie się w Londynie. Natomiast pochowanie prochów odbędzie się w naszej parafii. W ostatnich dniach zmarł również śp. Andrzej Pietraszkiewicz, l. 51. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego... 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £759.25;

Gift Aid: £221.50;

Świece: £57.04; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 22 V 2022 - VI Niedziela Wielkanocy

09.00 śp. Rodzice Zygmunt i Salomea, Siostry Urszula i Maria Jankowskie - int. Syn i Brat     

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Mama Bronisława, Ojciec Jan, Mama Józefa, Siostra Bogumiła - int. A. Ignatowicz

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Liamka English z okazji 4-tych urodzin

Poniedziałek, 23 V 2022

10.30 w intencji Parafian

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 24 V 2022 - Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

10.30 w intencji Parafian

19.00 o błogosławieństwo Noże dla Miłosza Gronki z okazji 2-giej rocznicy Chrztu świętego - int. Rodzice z Rodziną

Środa, 25 V 2022

11.00 POGRZEB śp. Janiny Waglewskiej

Czwartek, 26 V 2022 - Wniebowstąpienie Pańskie

10.30 śp. Emilia i Aleksander Wolscy, Kazimierz i Tadeusz Musiolik - int. D. Maciejewska

19.00 o zdrowie, potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla Karola Czempki

z okazji jego urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

Piątek, 27 V 2022

10.30 w intencji Parafian + CHRZEST: Maksymilian Dędek

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 28 V 2022

09.00 SPOWIEDŹ DZIECI KOMUNIJNYCH

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Krzysztofa iż okazji rocznicy ich małżeństwa

Niedziela, 29 V 2022 - VII Niedziela Wielkanocy

08.00 w intencji Parafian

10.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA

13.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Renaty i Rafała