• Comiesięczne Katechezy o Eucharystii głosi nam dzisiaj p. Katarzyna Mogilan.
  • Dzisiaj przeprowadzona jest dodatkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II. Fundacja ta została ustanowiona dekretem papieskim 16 października 1981. Jest to organizacja kościelna, no profit, która stawia sobie za cel popieranie i realizację inicjatyw o charakterze edukacyjnym, naukowym, kulturalnym, religijnym i charytatywnym, związanych z pontyfikatem Ojca świętego Jana Pawła II.
  • Dzisiaj też, po wieczornej Mszy św., rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa on jeszcze dwie kolejne niedziele plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
  • Dzisiaj w naszym klubie od 10.00 do 15.00 trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej na rok 2022-23.
  • Nabożeństwa majowe odbywają się po każdej Mszy św. o 10.30. Towarzyszą im rozważania ks. Mateusza Szerszenia CSMA.
  • Spotkanie grupy Mothers & Toddlers - w poniedziałek o 10.00.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek od 20.00 i w piątek od 19.00.
  • W środę, ze względu na uroczystości pogrzebowe, nie będzie Mszy św. o 10.30.
  • W przyszłą niedzielę na Mszach św. o 10.00 i 13.00, 42 naszych dzieci po raz pierwszy przyjmie Sakrament Eucharystii. Wcześniej, w sobotę, o godz. 9.00 odbędą swoją pierwszą spowiedź świętą.
  • Day Centre odbędzie się w czwartek, 2 czerwca. Zapisy u proboszcza.
  • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na celebrację Święta Rodziny w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca, do Laxton Hall (NN17 3AU). Program: 12.00 Msza św. i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; 13.00 grill i kawiarnia; 14.30 konferencja pt. „Maryja i Józef - niezwykłe małżeństwo” (prof. Mieczysław Guzewicz); 15.15 koncert zespołu „Amen”; 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie spotkania.
  • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Uroczystość Bożego Ciała do Laxton Hall (NN17 3AU) w niedzielę, 19 czerwca. Program: 12.00 piknik i grill; 14.00 czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi; 15.00 uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy pod przewodnictwem ks. prał. Stefana Wylężka, rektora PMK.
  • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza młodzież od 13-tego roku życia do udziału w Dniach Młodych w dniach 1-3 lipca w polskim ośrodku w Slough. Są to niezwykle ciekawe spotkania pod namiotami młodych z całej Anglii i Walii. Słowo głosić będzie o. Jarosław Zachariasz OFMConv, a koncerty prowadzić będzie zespół „Full Power Spirit”. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z duszpasterzem.
  • W naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała będziemy celebrować w czwartek, 16 czerwca. Do przygotowania czterech ołtarzy na zewnątrz kościoła zapraszamy: Żywy Różaniec, połączone siły Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich, połączone siły Mężczyzn św. Józefa i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz Domowy Kościół.
  • Gorąco i serdecznie zapraszamy każdą chętną kobietę do udziału w dwudniowej sesji prowadzonej przez Irenę Neumueler na temat Tożsamość i Misja Kobiety. Sesja odbędzie się w dniach 4/5 czerwca w sali naszego klubu. Treści sesji skierowane są do każdej kobiety, każdego stanu. Jeśli tylko w sercu swoim poczujesz, że chciałabyś skorzystać to zachęcam Cię mocno do pójścia za głosem Twego serca, do zaufania sobie. Początek w sobotę o godz. 10.00, a zakończenie przewidziane jest na niedzielę, około godz. 14.00. Koszt (pokrycie kosztów przelotu, zapłata mówczyni oraz obiad w sobotę) to £40. Kontakt/zapisy: Kasia 07897.807.777; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Domowy Kościół działa w naszej parafii od trzech lat. Zapraszamy chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia do Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa z różnym stażem. Jest to przepiękna inicjatywa która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr telefonu 07960.224.545.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • POGRZEB: Pogrzeb śp. Janiny Waglewskiej, l. 89, odbędzie się w naszym kościele w środę, 25 maja, o godz. 11.00. W ostatnim czasie zmarła śp. Teresa Zajkowska, l.94. Jej pogrzeb odbędzie się w Londynie. Natomiast pochowanie prochów odbędzie się w naszej parafii. W ostatnich dniach zmarł również śp. Andrzej Pietraszkiewicz, l. 51. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

Niedziela, 22 V 2022 - VI Niedziela Wielkanocy

09.00 śp. Rodzice Zygmunt i Salomea, Siostry Urszula i Maria Jankowskie - int. Syn i Brat

11.00 śp. Mama Bronisława, Ojciec Jan, Mama Józefa, Siostra Bogumiła - int. A. Ignatowicz