• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj na Mszach św. o 10.00 i 13.00, 42-oje naszych dzieci po raz pierwszy przyjmie Sakrament Eucharystii. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. 
 • Dwa ostatnie nabożeństwa majowe - w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o 10.30. Towarzyszą im rozważania ks. Mateusza Szerszenia CSMA.
 • Spotkanie grupy Mothers & Toddlers - w poniedziałek o 10.00.
 • Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci komunijne na Biały Tydzień. Msze św. odbywać się będą wieczorami o 19.00.
 • W środę nie będzie Mszy św. parafialnej. Dzieci komunijne udają się w tym dniu do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham na Zjazd Dzieci Komunijnych.
 • Informacja dla osób wyjeżdżających do Sanktuarium w Walsingham: Wyjazd z parkingu parafialnego ok. 8.30. Będzie możliwość pozostawienia samochodu na parkingu. Powrót przewidziany jest na 19.00. Należy ze sobą zabrać packed lunch, tak jak na wycieczki szkolne. Zgłoszenia na wyjazd u p. Małgosi Musiał: 07557.096.032.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek, 2 czerwca. Zapisy u proboszcza.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o 10.30 i 19.00. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o 17.30.
 • Zapraszamy wszystkie panie do udziału w sesji pt. Tożsamość i Misja Kobiety prowadzonej przez Irenę Neumueler. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę, 4 czerwca. Początek o godz. 10.00 w naszym klubie. Więcej informacji i zapisy: Kasia nr telefonu 07897.807.777; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • W przyszłą niedzielę Słowem Bożym podzieli się z nami p. Irena Neumueler, teolog, pedagog, trener rozwoju osobistego, doradca chrześcijański - coach. 
 • Wizyty u chorych - w następnym tygodniu.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na celebrację Święta Rodziny w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca, do Laxton Hall (NN17 3AU). Program: 12.00 Msza św. i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; 13.00 grill i kawiarnia; 14.30 konferencja pt. „Maryja i Józef - niezwykłe małżeństwo” (prof. Mieczysław Guzewicz); 15.15 koncert zespołu „Amen”; 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie spotkania.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Uroczystość Bożego Ciała do Laxton Hall (NN17 3AU) w niedzielę, 19 czerwca. Program: 12.00 piknik i grill; 14.00 czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi; 15.00 uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy pod przewodnictwem ks. prał. Stefana Wylężka, rektora PMK.
 • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza młodzież od 13-tego roku życia do udziału w Dniach Młodych w dniach 1-3 lipca w polskim ośrodku w Slough. Są to niezwykle ciekawe spotkania pod namiotami młodych z całej Anglii i Walii. Słowo głosić będzie o. Jarosław Zachariasz OFMConv, a koncerty prowadzić będzie zespół „Full Power Spirit”. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z duszpasterzem.
 • W naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała będziemy celebrować w czwartek, 16 czerwca. Do przygotowania czterech ołtarzy na zewnątrz kościoła zapraszamy: Żywy Różaniec, połączone siły Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich, połączone siły Mężczyzn św. Józefa i Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz Domowy Kościół.
 • W niedzielę, 19 czerwca, katechezy o Eucharystii wygłosi do nas p. Daria Łysik.
 • W ostatni weekend czerwca do naszej parafii przyjedzie z animacją misyjną klawerianka, siostra Agnieszka Kowalska.
 • Domowy Kościół działa w naszej parafii od trzech lat. Zapraszamy chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia do Domowego Kościoła - małżeństwa z różnym stażem. Jest to przepiękna inicjatywa, która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr telefonu 07960.224.545.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • POGRZEB: W ostatnim czasie zmarli śp. Teresa Zajkowska, l.94 oraz śp. Andrzej Pietraszkiewicz, l. 51. Nie znamy jeszcze daty pogrzebów. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego... 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £569.29;

Kolekta specjalna - Fundacja Jana Pawła II: £375.69;

Gift Aid: £196.50;

Biuletyny: £21.85; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 29 V 2022 - VII Niedziela Wielkanocy

08.00 w intencji Parafian       

10.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA

13.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Renaty i Rafała

Poniedziałek, 30 V 2022

10.30 o łaskę zdrowia dla Mamy i Babci Marii Sokalskiej - int. Syn Maciej z Rodziną

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla Jadwigi Gąsior z okazji Jej urodzin - int. Andrzej

Wtorek, 31 V 2022 - Święto Nawiedzenia NMP

10.30 śp. Ojciec Mieczysław, Mama Olga, Synowie Wacław i Roman, Córka Leokadia Ignatowicz - int. A. Ignatowicz

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Jana Kundy z okazji 18-tych urodzin

Środa, 1 VI 2022 - Wspomnienie św. Justyna

ZJAZD DZIECI KOMUNIJNYCH W WALSINGHAM

Czwartek, 2 VI 2022

10.30 śp. Jan Robert Roth Jankowski i zmarli z Rodziny - int. Matka

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 3 VI 2022 - Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

10.30 śp. Jadwiga Strumidło - int. Żywy Różaniec

19.00 śp. Romualda Dziamecka (3 roczn. śmierci) - int. H., S. Schiedel z Rodziną

Sobota, 4 VI 2022

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi o wszelkie potrzebne łaski dla Julii i Jeremiego - int. Przyjaciele

Niedziela, 5 VI 2022 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Nadii z okazji 13-tych urodzin - int. Rodzina

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Synów i ich Rodzin, szczególnie dla Synowej Eli z okazji Jej urodzin - int. J. Strumidło