• Katechezy o Eucharystii głosi nam dzisiaj p. Aneta Mielech.
  • Dzisiaj przeprowadzona jest specjalna kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Jest to kolekta solidarnościowa z tymi parafiami, które ze względu na brexit i pandemię znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dwa razy w roku takie kolekty będą przeprowadzane.
  • Dzisiaj spotkanie wspólnoty Pełna Łaski. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o 15.00.
  • Spotkanie dla bierzmowanych dzisiaj, po Mszy św. wieczornej.
  • Spotkanie grupy Mothers & Toddlers - w poniedziałek o 10.00.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy - w poniedziałek i piątek o 19.00.
  • Świąteczny Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zapisy u proboszcza.
  • W piątek, ze względu na uroczystości pogrzebowe, nie będzie Mszy św. porannej o 10.30.
  • W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
  • Wizyty u chorych - w przyszłym tygodniu.
  • W czwartek, 28 kwietnia, nasi kadeci maltańscy i wolontariusze wyjeżdżają  do Lourdes. Od piątku wieczorem do poniedziałku, 1 maja, odbywać będą dyżury w szpitalu oraz uczestniczyć w programie modlitewnym ustalonym przez Zakon Maltański. Każdy uczestnik otrzyma z rąk Wielkiego Mistrza maltański medal wolontariusza. Życzymy, by był to dla nich błogosławiony czas pomocy cierpiącym i wzrastania w modlitwie. Kadeci dziękują parafii za udzielenie finansowego wsparcia.
  • Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa - w niedzielę, 1 maja. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o 15.00.
  • Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza  w niedzielę, 8 maja, po Mszy św. o 11.00, na akademię z okazji rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Przygotowują ją tym razem uczniowie klas: Reception, 5A, 6B, pre-GCSE i pre-A-Level. Przed akademią, jak zawsze, zapraszamy na poczęstunek; będą domowe ciasta i napoje. Zapraszamy! Jednocześnie pragniemy gorąco podziękować i wyrazić uznanie wszystkim parafianom - £3356.71 - to suma zebrana z ofiar na wielkopostną jałmużnę. Bóg zapłać!
  • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na celebrację Święta Rodziny w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca, do Laxton Hall (NN17 3AU). Program: 12.00 Msza św. i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; 13.00 grill i kawiarnia; 14.30 konferencja pt. „Maryja i Józef - niezwykłe małżeństwo” (prof. Mieczysław Guzewicz); 15.15 koncert zespołu „Amen”; 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie spotkania.
  • Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza na Uroczystość Bożego Ciała do Laxton Hall (NN17 3AU) w niedzielę, 19 czerwca. Program: 12.00 piknik i grill; 14.00 czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi; 15.00 uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy pod przewodnictwem ks. prał. Stefana Wylężka, rektora PMK.
  • W dniach 25-29 maja odbędzie się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes. Miejscem pobytu pielgrzymów będzie Dom Polskiej Misji Katolickiej „Bellevue” w Lourdes. Koszt 4 noclegów z pełnym wyżywieniem plus opłata pielgrzymkowa: 195€. Koszt 2 noclegów z pełnym wyżywieniem plus opłata pielgrzymkowa 110€. Dojazd własnym środkiem transportu. Jeśli są osoby zainteresowane, po więcej informacji prosimy o kontakt z duszpasterzem.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Jeśli ktoś chciałby się jeszcze zgłosić na tegoroczną pielgrzymkę do Jordanii, prosimy o kontakt z proboszczem.
  • POGRZEB: W środę, 6 kwietnia, zmarła nagle śp. Teresa Barbara Wareing (z domu Naglik), l. 58. Jej pogrzeb odbędzie się w naszej parafii w piątek, 29 kwietnia, o godz. 12.00. W Wielką Sobotę zmarła śp. Jadwiga Strumidło, l. 86. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w piątek, 6 maja, o godz. 11.00. Dzień później zmarła jej szwagierka, śp. Genowefa Preston (dawniej Przybysz), l. 91. Niech miłosierny Bóg obdarzy nasze zmarłe radością życia wiecznego...

Taca - Wielki Czwartek: £207.27;

Fundusz Ziemi Świętej - Wielki Piątek: £531.50;

Taca - Wigilia Paschalna: £451.08;

Taca - Niedziela Zmartwychwstania: £1082.95;

Taca - Poniedziałek Wielkanocny: £431.51;

Niedziela, 24 IV 2022 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

09.00 śp. Jadwiga Strumidło - int. E., K. Strumidło i Bracia z Rodzinami

11.00 śp. ks. Leszek Jabłoński (10 roczn. śmierci) - int. Siostrzenica z Rodziną + CHRZEST: Olivier Mikołaj Koziarz

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Rodziny English