• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 • W środę, Msza św. parafialna odprawiona zostanie już o godz. 9.30.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy - w piątek o 19.00.
 • W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 • Spotkanie dla bierzmowanych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 18.00.
 • Za tydzień przeprowadzona będzie specjalna kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Jest to kolekta solidarnościowa z tymi parafiami, które ze względu na brexit znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dwa razy w roku są takie kolekty przeprowadzane.
 • Świąteczny Day Centre odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia. Zapisy u proboszcza.
 • W zakrystii można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Jeśli ktoś chciałby się jeszcze zgłosić na tegoroczną pielgrzymkę do Jordanii, prosimy o kontakt z proboszczem.
 • Składamy serdeczne podziękowania p. Iwonie Boryczko za podarowanie naszej parafii  obrazu św. Stanisława Kostki. Został on poświęcony podczas naszych uroczystości jubileuszowych. 
 • Składamy serdeczne podziękowania p. Teresie Rutkowskiej za ufundowanie nowego paschału dla naszej wspólnoty parafialnej.
 • Serdeczne podziękowania należą się także wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tych ważnych liturgicznych wydarzeń: Paniom odpowiedzialnym za niedzielne liturgie dla dzieci i ich Rodzinom za piękne dekoracje Grobu Pańskiego, pani Agnieszce Drej-Bogackiej i Aleksandrze Pacyga za udekorowanie kwiatami naszej świątyni, całej służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom i nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., a w sposób szczególny panom Łukaszowi Stankiewiczowi i Piotrowi Mazurkiewiczowi za wzorowe koordynowanie liturgii i panu Andrzejowi Ziębie za troskę o zakrystię i ołtarz, zespołowi muzycznemu i wszystkim kantorom za oprawę muzyczną na ręce pani Joanny Kundy i Katarzyny Stankiewicz, rodzinom Domowego Kościoła i nie tylko za przygotowanie pięknych wzruszających rozważań Drogi Krzyżowej, pani Stasi Mszyca za smaczny sernik i wszystkim którzy swój czas poświęcili w przygotowanie tych dni. Na koniec chcielibyśmy podziękować księżom: ks. kan. Krzysztofowi Tyliszczakowi, kanclerzowi Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii oraz ks. kan. Janowi Główczykowi, naszemu seniorowi, za ich ofiarną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale.
 • POGRZEB: W środę, 6 kwietnia, zmarła nagle śp. Teresa Naglik, l. 58. Jej pogrzeb odbędzie się w naszej parafii w piątek, 29 kwietnia, o godz. 12.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego... 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £800.54;

Gift Aid: £326.50;

Biuletyny: £23.45;

Na kwiaty do Grobu Pańskiego: J. Dambrawa £20.00; H. Jankowski £20.00; A. Velicko £20.00; Z. Kamińska £20.00; bezimiennie £30.00; N., M. Puczyńscy  £15.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


LIST KS. REKTORA POLSKIEJ MISJI KATOLICKIEJ

Czcigodni Bracia i Siostry,

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy i towarzysząca im radość uczniów Pana Jezusa płynąca z tajemnicy Zmartwychwstania i daru życia, które się nie kończy dla wszystkich. W okresie Wielkiego Postu włączyliśmy się bardzo w pomoc modlitewną, materialną i finansową dla cierpiących i uciekających przed wojną naszych współbracie Ukraińców. Ta nasza pomoc i życzliwość nie kończy się na okresie Wielkiej Nocy, ale trwa, bo takie jest przesłanie Pana Jezusa dotyczące tych, którzy są w potrzebie. Chciałbym tą drogą serdecznie podziękować za tak hojną odpowiedź na apel o pomoc dla uciekinierów i dla pozostających na Ukrainie, znajdujących się tam i będących w trudnej sytuacji mieszkańców. Powstała również spontaniczna akcja pomocy materialnej wysyłana wieloma tirami poprzez Polskę na Ukrainę.

Zebraliśmy sumę 184.157.49 funtów. Pieniądze te zostały przekazane do Archidiecezji Lwowskiej i są przeznaczone na pomoc dla potrzebujących i pokrzywdzonych w czasie tej wojny. Bardzo serdecznie dziękuję za tak wielką hojność, która jest wyrazem naszego serca i bliskości z tymi, którzy są w potrzebie. Archidiecezja Lwowska pomaga również mieszkańcom Charkowa i Zaporoża. W samym Lwowie przebywa ponad 300.000 obywateli Ukrainy przybyłych w jej wschodniej części.

Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki potwierdził otrzymane pieniądze i przesłał do mnie list z podziękowaniem za otrzymaną pomoc. List ten dołączam do przekazanych informacji i naszej zbiórce pieniężnej dla Ukrainy.

Korzystając z okazji przesyłam najlepsze życzenia radosnego przeżywania Tajemnicy Paschalnej, która jest naszym największym świętem w roku liturgicznym.

Ksiądz Prałat Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii 


LIST KSIĘDZA ARCYBISKUPA LWOWSKIEGO 

Przewielebny Księże Prałacie Rektorze, Czcigodni Kapłani, Drodzy Wierni Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii!

Św. Jan Paweł II powiedział, „Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”. Tak właśnie jest dzisiaj. Brakuje słów, aby wyrazić prawdę o tym, co dokonuje się na naszych oczach. Brakuje słów, aby wyrazić wdzięczność, za dobro i solidarność. Jest jednak jedno słowo: dziękuję! To właśnie w nim pragnę wyrazić wdzięczność za przekazaną ofiarę na rzecz Archidiecezji Lwowskiej, w tym jakże trudnym czasie wojny. Czynię to w imieniu własnym i wszystkich, do których ta pomoc dotarła. Niech dobry Bóg obdarza Was swym błogosławieństwem, a Najświętsza Maryja Panna, Śliczna Gwiazda Miasta Lwowa, wstawia się za Wami.

Mieczysław Mokrzycki, Arcybiskup Metropolita Lwowski 


Przeżywając najświętszy czas naszego odkupienia i radując się niezgłębioną miłością Zbawcy do całego rodzaju ludzkiego, składamy wszystkim Parafianom z głębi serca płynące najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was dobrym zdrowiem, radością i siłą do podejmowania stających każdego dnia nowych zadań; niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość, których tak bardzo potrzebuje współczesny świat; niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia pokojem i pewnością, że właśnie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią i mrokami zła.

Kapłani, Rada Administracyjna i Rada Duszpasterska 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 17 IV 2022 -  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Leonidy Bandury w dniu Jej urodzin oraz o opiekę Matki Bożej dla Jej Męża i Dzieci oraz dla Teodozji Żbikowskiej i jej Rodziny, zwłaszcza dla Odety - int. Rodzice

+ CHRZEST: Odeta Ilaria Teresa Źbikowska

11.00     śp. Zbigniew Śmiga (8 roczn. śmierci), Maria Porosło - int. Rodzice i Siostry + CHRZEST: Łucja Mariola Gil

18.00 śp. Julian Kulpa - int. Matka J. Kulpa

Poniedziałek, 18 IV 2022 - Poniedziałek Wielkanocny

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Olivierka - int. kochający Rodzice

11.00 śp. Zenon Stężycki - int. Syn z Rodziną

18.00 śp. Władysława Starzec - int. Wnuczka Iza z Mężem

Wtorek, 19 IV 2022 - Wtorek Wielkanocny

10.30 śp. Franciszek Pruski - int. A. Gradkowska

19.00 śp. Ryszard Kulpa - int. Małżonka J. Kulpa

Środa, 20 IV 2022 - Środa Wielkanocna

09.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 21 IV 2022 - Czwartek Wielkanocny

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

19.00 śp. ks. Adam Szczerbiński (32 roczn. śmierci)

Piątek, 22 IV 2022 - Piątek Wielkanocny

10.30 śp. Maria Kibilska - int. B. Kitt

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 23 IV 2022 - Sobota Wielkanocna

18.00 śp. Jerzy Pieczewski (10 roczn. śmierci) - int. Córka Adrianna z Wnuczkami Victorią i Zuzią, Małżonka Grażyna

Niedziela, 24 IV 2022 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

09.00 o zdrowie dla Jadwigi Strumidło - int. E., K. Strumidło i Bracia z Rodzinami

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. ks. Leszek Jabłoński (10 roczn. śmierci) - int. Siostrzenica z Rodziną + CHRZEST: Olivier Mikołaj Koziarz

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Rodziny English