• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Witamy serdecznie w naszej parafii panów ze wspólnoty Rycerze św. Kolumba.  
 • Dzisiaj - dodatkowa zbiórka na Fundację Ad Gentes, na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom na całym świecie. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Dzisiaj - kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak od wielu już lat wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na zmianę obiektu znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest w prezbiterium. Składkę polecamy Waszej ofiarności.
 • W związku z nominacją bpa Wiesława Lechowicza na Biskupa Polowego, nowym Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej został bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy radomski.
 • Spotkanie Mothers & Toddlers - w najbliższy poniedziałek o 10.00.
 • W środę odprawiona zostanie jedynie Msza św. pogrzebowa śp. Aleksandry Dulkiewicz o godz. 11.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o 10.40 - na Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • W piątek, 25 marca, odbywać się będzie online Kurs Wiedzy Religijnej pt. „Synodalność. Musisz iść przez to, czym nie jesteś”. Kurs poprowadzi wybitny teolog, ks. prof. Grzegorz Strzelczyk. Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć w nim udział, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 • W związku z aktem poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża Franciszka w piątek, 25 marca, zapraszamy w godz. 16.00-19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie. Droga krzyżowa wyjątkowo w tym dniu przed Mszą św. o godz. 18.30.
 • W piątek, 25 marca, obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w naszej parafii podczas nabożeństwa o godz. 19.00 będzie podejmowana Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć się wezwania w celu ratowania nienarodzonego dziecka. Walka o nienarodzone życie trwa i potrzeba ogromnej mobilizacji wielu serc i sumień, aby niewinne życie nigdy już nie było zagrożone.  
 • W następny weekend katechezę o Eucharystii wygłosi prof. Marek Marzański.
 • Spotkanie formacyjne dla Kadetów Maltańskich - w przyszłą sobotę, na wieczornej Mszy św.
 • Polska Szkoła Sobotnia gorąco zaprasza wszystkie Mamy na specjalną akademię dla Nich i o Nich, która odbędzie się w niedzielę, 27 marca, po Mszy św. o godz. 11.00. Będą wiersze, piosenki i niespodzianki. Będą pyszne domowe ciasta i napoje. Cały dochód ze sprzedaży ciast przekazany zostanie 100-osobowej grupie ukraińskich dzieci z Domu Dziecka, która znalazła schronienie na Kaszubach. Akademię przygotowują dzieci z klas: 1B, 2A, 4A, 6A i GCSE. Zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę - kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
 • W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek, 31 marca. Zapisy u proboszcza.
 • Spowiedź wielkopostna odbędzie się w środę, 6 kwietnia, w godz. 17.00-19.00.
 • W zakrystii można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę. 
 • W parafii powstała grupa wsparcia w kryzysie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 marca, o godz. 17.00 na plebani. Przyjdź. Może to miejsce dla Ciebie. Więcej informacji: Aleksandra Różańska 07749.194.435.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Rusza sezon pielgrzymkowy. Ogłaszamy pielgrzymkę do Jordanii w dniach 20-27 września 2022 roku. W programie: Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki: 6780 PLN plus 380 USD. Nie ma żadnych restrykcji sanitarnych. Zgłoszenia u proboszcza do 15 kwietnia. Więcej informacji w zakrystii. 
 • O. Krzysztof Górski OCD dziękuje za ofiary, które otrzymał podczas rekolekcji. Zebrał od naszej wspólnoty £2864,41 i dodatkowo na pomoc Ukrainie £1148,88. Bóg zapłać.

 

Szukam i nie znajduję. Właściciel winnicy ma prawo szukać owocu na swoim drzewie. Winnica to nie park rozrywki i odpoczynku, każda piędź ziemi ma tu swoją cenę i związane z nią oczekiwanie. Życie człowieka wierzącego nie może być bezowocne, nie może być biernym czekaniem, aż ktoś przyjdzie i coś zrobi. Bo może się okazać, że tą czynnością będzie przyłożenie siekiery do korzeni martwego drzewa. 


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £610.19;

Gift Aid: £343.00;

Biuletyny: £20.93;

Na Kościół: H. Toy £60.00; T. Ostrowska £20.00; P. J. Jenkins & S. C. Jenkins £500.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 20 III 2022 -  III Niedziela Wielkiego Postu

09.00 śp. Anna Papaj (5 roczn. śmierci)

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Józef Rinz, Leon i Józefa Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. Małżonka G. Rinz

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski oraz z prośbą o dalszą opiekę św. Józefa - int. Rodzina Stężyckich

Poniedziałek, 21 III 2022

10.30 za zmarłych z rodziny Irzyńskich i Kunze - int. K. Kunze

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 22 III 2022

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Oliviera Bradly z okazji 4-tych urodzin - int. kochający Rodzice

19.00 śp. Jerzy Pieczewski (10 roczn. śmierci) - int. Małżonka Grażyna z Córką i Wnuczkami

Środa, 23 III 2022

11.30 POGRZEB śp. Aleksandry Dulkiewicz

Czwartek, 24 III 2022

10.30 śp. Ewa Maria Higgitt (z domu Binkowski) - int. Córka Yvonne z Rodziną

19.00 śp. Zbigniew Klimecki (roczn. śmierci) - int. Rodzina Michalskich

Piątek, 25 III 2022 - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

10.30 śp. Irena i Władysław Ciepły, Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska + DROGA KRZYŻOWA

16.00-19.00   ADORACJA W INTENCJI UKRAINY + DROGA KRZYŻOWA

19.00 w intencji Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Sobota, 26 III 2022

18.00 w intencji Parafian

Niedziela, 27 III 2022 -  IV Niedziela Wielkiego Postu (Dzień Matki)

09.00 śp. Maria Ostrowska (6 roczn. śmierci) - int. Córka Magda z Rodziną

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Marian i Wiktoria Raś i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 śp. Wanda Kałużna - int. Jadwiga