• Witamy w naszej wspólnocie o. Krzysztofa Górskiego OCD, przeora przemyskiego klasztoru karmelitów bosych, który dzisiaj rozpoczyna nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Głosić je będzie do środy na Mszach świętych o godz. 10.30 i 19.00. Zorganizujmy czas, aby wziąć udział w tych rekolekcyjnych ćwiczeniach.
  • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak od wielu już lat wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na zmianę obiektu znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest w prezbiterium. Składkę polecamy Waszej ofiarności.
  • Spotkanie Mothers & Toddlers - w najbliższy poniedziałek o 10.00.
  • Msza św. poranna w środę zostanie odprawiona już o godz. 9.30. Potem kapłani wezmą udział w spotkaniu dekanalnym w Leicester.
  • Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zapisy w zakrystii.
  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy parafialne. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
  • Kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski - w przyszłą niedzielę, 20 marca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
  • Za tydzień, w niedzielę, parafię naszą odwiedzą panowie ze wspólnoty Rycerze św. Kolumba. Jest to katolicka organizacja wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.
  • Kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa - w niedzielę, 27 marca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
  • W przyszłą niedzielę przeprowadzona zostanie dodatkowa zbiórka na Fundację Ad Gentes, na pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom na całym świecie. Polecamy tę składkę Waszej ofiarności.
  • W parafii działa Poradnia Rodzinna. Zajmuje się trudnościami i kryzysami w relacjach małżeńskich i w relacjach rodziców z dziećmi. Można w niej uzyskać poradę na temat naturalnych metod planowania rodziny. Poradnię prowadzi wykwalifikowana w poradnictwie rodzinnym Adriana Uchańska: nr tel. 07837.251.703.
  • W zakrystii można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Zapraszamy do powstającej grupy wsparcia w kryzysie. Przechodzisz trudne chwile? Czujesz się samotny w kryzysie? Nie masz z kim o tym porozmawiać? Może jest to miejsce dla ciebie. Dołącz do grupy wsparcia. Nie jesteś sam. Pomagając sobie, pomagasz innym. Zadzwoń: Aleksandra Różańska 07749.194.435.
  • Rusza sezon pielgrzymkowy. Ogłaszamy pielgrzymkę do Jordanii w dniach 20-27 września 2022 roku. W programie: Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki: 6780 PLN plus 380 USD. Nie ma żadnych restrykcji sanitarnych. Zgłoszenia u proboszcza do 15 kwietnia. Więcej informacji w zakrystii.
  • Wciąż można składać ofiary na pomoc Ukrainie: albo w kopertach z napisem Ukraina albo drogą elektroniczną na konto parafialne z dopiskiem Ukraina.
  • Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencji Ukrainy w parafiach angielskich w Coventry, Nuneaton, Bedworth i Bulkington. Program tych adoracji podany jest w naszym biuletynie.
  • POGRZEB: W piątek, 11 lutego, zmarła śp. Aleksandra Dulkiewicz, l. 39. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 23 marca, o godz. 11.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...

Przemienienie jest przedłużeniem modlitwy Jezusa. Można powiedzieć, że jest ilustracją modlitwy. Człowiek, który klęka przed Bogiem, jest jednocześnie tym, w którym żywa jest Boża chwała. Modlitwa jest nie tylko rozmową z Bogiem, jest czasem naszego udziału w Bożym życiu, świetle, mądrości. Modlitwa przemienia człowieka - sprawia, że żywy staje się w nas Boży obraz i Jego podobieństwo.

Taca - Popielec: £392.40;

Taca - Ukraina: £6249.99;

Na Kościół: A. Gradkowska £20.00; M. Sztucka £10.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £40.00;

MODLITWA W INTENCJI UKRAINY

Modlitwa w intencji Ukrainy w angielskich parafiach:

Bedworth, St Francis of Assisi: sobota o godz. 15.00

Bulkington, Our Lady of the Sacred Heart: czwartek przed Mszą św. o godz. 9.00

Coventry, St Osburg: środa w godz. 18.00-19.00

Coventry, St John Vianney: piątek w godz. 8.30-9.00

Coventry, Our Lady of Assumption: czwartek w godz. 11.30-12.00

Coventry, All Souls: sobota w godz. 10.00-11.00

Coventry, Sacred Heart: sobota przed Mszą św. w godz. 8.15-9.00

Coventry, St Elizabeth: sobota w godz. 8.00-9.00

Coventry, St John Fisher: niedziela w godz. 14.00-15.00

Nuneaton, St. Anne: niedziela w godz. 15.00-16.00 i wtorek w godz. 13.00-14.00