• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Nasza parafia w przeprowadzonych zbiórkach oraz wpłatach indywidualnych zebrała kwotę £6,249.99 na pomoc uchodźcom w Ukrainie. Pieniądze te już przesłane zostały do Londynu, a stamtąd – wraz ze zbiórkami z innych polskich parafii – do abp Lwowa, kard. Mokrzyckiego. Dziękujemy wszystkim za ofiarność. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć ten projekt, prosimy o przesyłanie pieniędzy na nasze konto z dopiskiem „Ukraina”.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o 9.00 i 11.00, wspólnota Domowy Kościół zaprasza na kiermasz pysznych ciast domowych i kawę i herbatę. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na działalność Poradni Rodzinnej oraz na pomoc uchodźcom z Ukrainy. 
 • Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak od wielu już lat wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na zmianę obiektu znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest w prezbiterium. Składkę polecamy Waszej ofiarności.
 • W poniedziałek zapraszamy na całodzienną 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie. Rozpoczynamy Mszą św. o 10.30. Zakończenie we wtorek Mszą św. o 10.30. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę. Prosimy o zapisywanie godzin czuwania na listach  na balaskach.
 • Spotkanie Mothers & Toddlers - w najbliższy poniedziałek o 10.00.
 • We wtorek proboszcz weźmie udział w spotkaniu dekanalnym kapłanów Coventry i okolic. Będzie namawiał proboszczów angielskich parafii do podjęcie wspólnej akcji pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
 • Spotkanie Rady Parafialnej - w najbliższą środę o 19.30.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy parafialne. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  wtorek: Proboszcz (od 15.00): Mokrzyccy;
  środa: Szafarz Prof. M. Marzański (od 11.00): Filak, Kler; Szafarz A. Ankowski (od 15.30): Romanowska, Kenyan, Pacut;
  czwartek: Szafarz J. Cyranek (od 11.00): Gradkowska, Królewiak, Szczypka; Proboszcz (od 13.30): Kunikowska, Musiolik, Wronkowska;
  piątek: Proboszcz (od 14.00): Pasik, Waglewska, Czaja, Śmierdziek, Malinowska;
  sobota: Szafarz Ł. Łakomiec (od 11.00): Cetkowska, Ostrowska, Kubasiewicz; Szafarz W. Stężycki (od 11.00): Piórkowska, Pawliw, Carr; Szafarz M. Ćwiok (od 13.00): Ignatowicz, Jawdoszak;
  niedziela: Szafarz P. Rusiecki (od 11.00): Jabłońska, Chustecka; Szafarz M. Suwalski (od 13.00): Dubiel. Kunze, Kulpa; Szafarz A. Zięba (od 13.00): Jaszczyk, Kobylak, Plewa; Szafarz T. Starzyk (od 13.00): Kosiński, Burtna, Jagielski.
 • Już za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je do nas w dniach 13-16 marca o. Krzysztof Górski OCD, przeor przemyskiego klasztoru karmelitów bosych.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek, 17 marca. Zapisy w zakrystii.
 • Kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski - w niedzielę, 20 marca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
 • W niedzielę, 20 marca, parafię naszą odwiedzą panowie ze wspólnoty Rycerze św. Kolumba. Jest to katolicka organizacja wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.
 • Kolejne spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa - w niedzielę, 20 marca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
 • W parafii działa Poradnia Rodzinna. Zajmuje się trudnościami i kryzysami w relacjach małżeńskich i w relacjach rodziców z dziećmi. Można w niej uzyskać poradę na temat naturalnych metod planowania rodziny. Poradnię prowadzi wykwalifikowana w poradnictwie rodzinnym Adriana Uchańska: nr tel. 07837.251.703.
 • W zakrystii można nabyć książkęHistoria Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę. 
 • POGRZEB: W piątek, 11 lutego, zmarła śp. Aleksandra Dulkiewicz, l. 39. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 23 marca, o godz. 11.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...
 • Zapraszamy do powstającej grupy wsparcia w kryzysie. Przechodzisz trudne chwile? Czujesz się samotny w kryzysie? Nie masz z kim o tym porozmawiać? Może jest to miejsce dla ciebie. Dołącz do grupy wsparcia. Nie jesteś sam. Pomagając sobie, pomagasz innym. Zadzwoń: Aleksandra Różańska 07749.194.435.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Rusza sezon pielgrzymkowy. Ogłaszamy pielgrzymkę do Jordanii w dniach 20-27 września 2022 roku. W programie: Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki: 6780 PLN plus 380 USD. Nie ma żadnych restrykcji sanitarnych. Zgłoszenia u proboszcza do 15 kwietnia. Więcej informacji w zakrystii. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £521.29;

Taca - Ukraina: £6249.99;

Gift Aid: £308.50;

Biuletyn: £19.94;

 Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 6 III 2022 -  I Niedziela Wielkiego Postu

09.00 o zdrowie i błogosławieństwo dla Anny Kukowskiej - int. Siostra

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Stanisław Strumidło, zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną 

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Kornelii w dniu jej 8-mych urodzin - int.  Rodzice, Brat i Dziadkowie 

Poniedziałek, 7 III 2022

10.30 o błogosławieństwo i dary Ducha Świetego dla Alicji Mogieła z okazji 50-tych urodzin

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI UKRAINY

Wtorek, 8 III 2022

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W INTENCJI UKRAINY

10.30 o pokój na Ukrainie

19.00 o błogosławieństwo Boże i wszelkie dary Ducha Świętego dla Nadii Kniwel z okazji jej 12-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Oskar

Środa, 9 III 2022

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Eleonory Skowrońskiej z okazji jej 60-tych urodzin - int. kochający Mąż

Czwartek, 10 III 2022

10.30 w podziękowaniu za 40 lat życia mojej Super-Małżonki Kasi i ogrom łask oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na kolejne 140 lat - int. Mąż Łukasz i Córka Blanka

19.00 śp. Mieczysław Sztucki i Rodzice z obojga stron - int. Małżonka z Rodziną

Piątek, 11 III 2022

10.30 o pokój na Ukrainie + DROGA KRZYŻOWA

19.00 śp. Mieczysław Jurowski - int. Rodzina + DROGA KRZYŻOWA

Sobota, 12 III 2022

ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH: O. Krzysztof Górski OCD

18.00 1) śp. Bożena Blacha, Rodzice Hildegarda i Jan

2) o błogosławieństwo Boże dla Dominiki i Krzysztofa Lewandowskich z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa - int. Mama

Niedziela, 13 III 2022 -  II Niedziela Wielkiego Postu

ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH: O. Krzysztof Górski OCD            

09.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Tomka z okazji jego urodzin oraz dla całej Rodziny

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Mama Józefa, Siostra Bogumiła, Ojciec Jan, Mama Bronisława, Babcia Teodozja, Dziadek Paweł Nowak - int. A. Ignatowicz

18.00 o uzdrowienie i Bożą łaskę dla Paul’a Wilson’a - int. Przyjaciele