• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wszyscy jesteśmy bardzo przejęci dramatyczną sytuacją na Ukrainie. Wojna jest złem, któremu trzeba zaradzić. Papież Franciszek ogłosił, że Środa Popielcowa będzie Dniem Modlitwy o pokój na Ukrainie. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wezwał wszystkie polskie parafie, by razem z modlitwą włączyły się w pomoc materialną dla potrzebujących pomocy obywateli Ukrainy. Specjalna kolekta będzie miała miejsce zarówno dzisiaj, jak i w Środę Popielcową.
 • Dzisiaj pierwszą katechezę o Eucharystii głosi prof. Marek Marzański.
 • Dzisiaj - spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. A po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie dla bierzmowanych.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu - w poniedziałek o godz. 19.00.
 • W tym tygodniu rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową odprawione będą dwie Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Podczas nich nastąpi błogosławieństwo i posypanie popiołem. Środa Popielcowa jest w całym Kościele szczególnym dniem pokuty, w którym, tak jak i w Wielki Piątek, obowiązuje zachowanie ścisłej wstrzemięźliwości i postu
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy parafialne. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak od wielu już lat wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na zmianę obiektu znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 marca. Zapisy w zakrystii.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • Spotkanie Rady Parafialnej - w środę, 9 marca, o godz. 19.30.
 • Rekolekcje wielkopostne wygłosi do nas w dniach 13-16 marca o. Krzysztof Górski OCD, przeor przemyskiego klasztoru karmelitów bosych.
 • W zakrystii można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę. 
 • Kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski - w niedzielę, 20 marca. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
 • W parafii działa Poradnia Rodzinna. Zajmuje się trudnościami i kryzysami w relacjach małżeńskich i w relacjach rodziców z dziećmi. Można w niej uzyskać poradę na temat naturalnych metod planowania rodziny. Poradnię prowadzi wykwalifikowana w poradnictwie rodzinnym Adriana Uchańska: nr tel. 07837.251.703.
 • Wspólnota Domowy Kościół zaprasza na kiermasz pysznych ciast domowych i kawę i herbatę, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 6 marca, po Mszy św. o 9.00 i 11.00. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na działalność Poradni Rodzinnej. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup niezbędnych materiałów edukacyjnych i pomocowych oraz kosztów administracyjnych wymaganych przy rozpoczęciu inicjatywy.
 • Zapraszamy do powstającej grupy wsparcia w kryzysie. Przechodzisz trudne chwile? Czujesz się samotny w kryzysie? Nie masz z kim o tym porozmawiać? Może jest to miejsce dla ciebie. Dołącz do grupy wsparcia. Nie jesteś sam. Pomagając sobie, pomagasz innym. Zadzwoń: Aleksandra Różańska 07749.194.435.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Rusza sezon pielgrzymkowy. Ogłaszamy pielgrzymkę do Jordanii w dniach 20-27 września 2022 roku. W programie: Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki: 6780 PLN plus 380 USD. Nie ma żadnych restrykcji sanitarnych. Zgłoszenia u proboszcza do 15 kwietnia. Więcej informacji w zakrystii.   
 • POGRZEB: W piątek, 11 lutego, zmarła śp. Aleksandra Dulkiewicz, l. 39. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 23 marca. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego... 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £519.60;

Gift Aid: £347.50;

Świece: £47.21; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


LIST SOLIDARNOŚCI Z NARODEM UKRAIŃSKIM

Jako Wspólnota Parafialna wysłaliśmy do naszych Ukraińskich Sióstr i Braci, zamieszkałych w Coventry, następujący list solidarności, zapewniający o pamięci w modlitwie:

As parishioners of the Polish parish in Coventry, we express our deep concern over the political situation that followed the invasion of Donietzk and Luhansk by the Russian army. We accept the danger of hostilities in this part of Europe with fear and disbelief, the more so as it may affect the nations so severely affected by the Second World War.

In this difficult time, we express our solidarity with the entire Ukrainian nation, believing that it has the full and inalienable right to independence, territorial integrity, as well as to self-determination of its alliances and directions of development. Undermining this right by anyone is unacceptable, it is completely different from European standards, and above all, it violates previous international agreements, which were also guaranteed by the Russian Federation.

Dear friends from Ukraine! In this difficult time for you, we are with you. We believe that this nightmare will pass and that your life will be filled with peace again. We assure you that in the Polish Parish you have friends who remember about you, whose help and support you can count on. May our common God protect you!

Fr Romuald Szczodrowski and Polish Parish in Coventry

Otrzymaliśmy odpowiedź od Coventry Ukrainian Community:

Dear Fr Romuald, many thanks for your kind words, support and solidarity with the Ukrainian nation. Please pray for Ukraine and a peaceful Europe.  Marian Kosmirak, Chairman Coventry Ukrainian Community


MSZE ŚWIĘTE 

Niedziela, 27 II 2022 -  VIII Niedziela Zwykła

09.00 o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski z okazji urodzin dla Hanny (7-me urodziny) i Aliny (2-gie urodziny) Porosło

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Bolesława, Teodor, Małgorzata, Andrzej i Jan Szmigielscy - int. Jadwiga

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Aliny i Mariusza z okazji 5-tej rocznicy małżeństwa oraz opiekę Matki Bożej i Aniołów Stróżów dla wnuczki Lucji z okazji 5-tych urodzin

Poniedziałek, 28 II 2022

10.30 o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 1 III 2022

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

19.00 w intencji Parafian

Środa, 2 III 2022 - Środa Popielcowa

10.30 śp. Rodzice Maria i Jan Szal - int. Córka Z. Kamińska z Rodziną

19.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Mamy Heleny

Czwartek, 3 III 2022

10.30 śp. Rodzice Stanisława i Kazimierz Januszko, Dziadkowie Emilia i Ignacy Januszko - int. R. Roth

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 4 III 2022 - Święto św. Kazimierza

10.30 o zdrowie dla James’a - int. Babcia i Dziadzio + DROGA KRZYŻOWA

19.00 śp. Jan Zefiryn Górski - int. Córka z Rodziną + DROGA KRZYŻOWA

Sobota, 5 III 2022

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Sylwester Grabowski - int. M. Łączna

Niedziela, 6 III 2022 -  I Niedziela Wielkiego Postu

09.00 o zdrowie i błogosławieństwo dla Anny Kukowskiej - int. Siostra

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Stanisław Strumidło, zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Kornelii w dniu jej 8-mych urodzin - int.  Rodzice, Brat i Dziadkowie