• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne dla kobiet Pełna Łaski. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 20 marca.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers.
 • Adoracje Najświętszego Sakramentu - poniedziałek i piątek o 19.00.
 • We wtorek - Święto Katedry św. Piotra. Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Pamiętajmy w tym dniu o Piotrze naszych czasów, Papieżu Franciszku.
 • W sobotę na wieczornej Mszy św. - kolejne spotkanie formacyjne dla Kadetów Maltańskich.
 • W przyszłą niedzielę pierwszą katechezę o Eucharystii wygłosi prof. Marek Marzański.
 • W przyszłą niedzielę - spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. A po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie dla bierzmowanych.
 • Już 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy grupy parafialne do prowadzenia Drogi Krzyżowej w piątki po wieczornych Mszach św. Zgłoszenia u proboszcza.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek, 3 marca. Zapisy w zakrystii.
 • Rekolekcje wielkopostne wygłosi do nas w dniach 13-16 marca o. Krzysztof Górski OCD, przeor przemyskiego klasztoru karmelitów bosych.
 • W zakrystii można nabyć książkęHistoria Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę. 
 • Wspólnota Domowego Kościoła działa w naszej parafii od trzech lat. Zapraszamy chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia w jej szeregi. Jest to przepiękna inicjatywa, która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr tel. 07960.224.545. 
 • W parafii działa Poradnia Rodzinna. Zajmuje się trudnościami i kryzysami w relacjach małżeńskich i w relacjach rodziców z dziećmi. Można w niej uzyskać poradę na temat naturalnych metod planowania rodziny. Poradnię prowadzi wykwalifikowana w poradnictwie rodzinnym Adriana Uchańska: nr tel. 07837.251.703.
 • Wspólnota Domowy Kościół zaprasza na kiermasz pysznych ciast domowych i kawę i herbatę, który odbędzie się w niedzielę, 6 marca, po Mszy św. o 9.00 i 11.00. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na działalność Poradni Rodzinnej. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup niezbędnych materiałów edukacyjnych i pomocowych oraz kosztów administracyjnych wymaganych przy rozpoczęciu inicjatywy.
 • Zapraszamy do powstającej grupy wsparcia w kryzysie. Przechodzisz trudne chwile? Czujesz się samotny w kryzysie? Nie masz z kim o tym porozmawiać? Może jest to miejsce dla ciebie. Dołącz do grupy wsparcia. Nie jesteś sam. Pomagając sobie, pomagasz innym. Zadzwoń: Aleksandra Różańska 07749.194.435.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Rusza sezon pielgrzymkowy. Ogłaszamy dwie pielgrzymki parafialne: na jesień tego roku - do Jordanii oraz na początku przyszłego roku - podstawową do Ziemi Świętej. Przewodnikiem obu grup będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor włocławskiego seminarium, wybitny przewodnik po Ziemi Świętej. Koszty obu pielgrzymek podane będą w najbliższym czasie.  
 • Zapraszamy do podpisania listu solidarności z Papieżem Seniorem Benedyktem XVI w obliczu rozlicznych ataków na Jego Osobę. Listy wyłożone są na balaskach z przodu kościoła.
 • I Ty możesz zdecydować o losach Kościoła. Weź udział w naszej parafialnej Drodze Synodalnej. Na naszej stronie facebookowej i w biuletynie znajdują się pytania dotyczące przyszłości Kościoła, na które każdy z nas może się wypowiedzieć. Pytania te, wydrukowane,  są również na balaskach z przodu kościoła. Każda opinia jest ważna. Możesz odpowiedzieć na nie wszystkie, albo na kilka z nich, a nawet na jedno. Swoją odpowiedź, zarówno po polsku, jak i po angielsku, należy podesłać do niedzieli, 27 lutego, na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiedzi zostaną przesłane do lokalnej archidiecezji Birmingham jako głos naszej polskiej wspólnoty parafialnej.
 • POGRZEB: W piątek, 11 lutego, zmarła śp. Aleksandra Dulkiewicz, l. 39. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 23 marca. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £432.91;

Gift Aid: £386.00;

Biuletyny: £42.01;

Na Kościół: T. Ostrowska £ 40.00; H. Kubasiewicz £20.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 20 II 2022 -  VII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Marzena (3 roczn. śmierci) i Marianna (1 roczn. śmierci) Tymoszuk - int. Syn z Dziećmi

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Janina i Stanisław Skowrońscy - int. Syn z Małżonką

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski dla całej Rodziny Pyka i o dar życia wiecznego dla Wiesława Mysiaka (3 m-ce po śmierci)

Poniedziałek, 21 II 2022

10.30 śp. Barbara i Ludwik Kolmas - int. Córka Ania z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 22 II 2022 - Święto Katedry św. Piotra

10.30 o Boże błogosławieństwo dla Marty - int. Rodzice

19.00 w pewnej intencji

Środa, 23 II 2022 - Wspomnienie św. Polikarpa

10.30 śp. Marian Mizera (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

Czwartek, 24 II 2022

10.30 śp. Jan Jankowski, Rodzice Janina i Bronisław, Siostra i Brat - int. R. Roth

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 25 II 2022

10.30 śp. Eleonora i Antoni - int. Córka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 26 II 2022

18.00 śp. Anna i Jan Lasota - int. Dzieci z Wnukami

Niedziela, 27 II 2022 -  VIII Niedziela Zwykła

09.00 o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski z okazji urodzin dla Hanny (7-me urodziny) i Aliny (2-gie urodziny) Porosło

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Bolesława, Teodor, Małgorzata, Andrzej i Jan Szmigielscy - int. Jadwiga

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Aliny i Marcina z okazji 5-tej rocznicy małżeństwa oraz opiekę Matki Bożej i Aniołów Stróżów dla wnuczki Lucji z okazji 5-tych urodzin