• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

 • Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich Kadetów Maltańskich na kolejny etap szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, po którym odbędzie się również pierwsze z cyklu szkoleń dot. savoir vivre’u pt. „O zachowaniu się przy stole”.
 • W poniedziałek przypada Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy. Msza św. parafialna odprawiona zostanie już o godz. 8.30. Potem proboszcz, wraz z p. prof. Markiem Marzańskim, wezmą udział w spotkaniu powierników Polskiej Misji Katolickiej w Reading.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers.
 • Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek i piątek o godz. 19.00.
 • Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zapisy w zakrystii.
 • Najbliższe spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 27 lutego. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.   
 • Kolejne spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w niedzielę, 27 lutego, po wieczornej Mszy św.
 • W Środę Popielcową, 2 marca, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy grupy parafialne do prowadzenia Drogi Krzyżowej w piątki po wieczornych Mszach św. Zgłoszenia u proboszcza.
 • Rekolekcje wielkopostne wygłosi do nas w dniach 13-16 marca o. Krzysztof Górski OCD, przeor przemyskiego klasztoru karmelitów bosych.
 • W zakrystii można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę, a na balaskach można zakupić nasz parafialny Kalendarz na rok 2022. 
 • Wspólnota Domowego Kościoła działa w naszej parafii od trzech lat. Zapraszamy chętne małżeństwa i rodziny do wstąpienia do Domowego Kościoła. Jest to przepiękna inicjatywa, która pomaga wprowadzać żywego Jezusa Chrystusa do małżeństwa, do rodziny. Osoby zainteresowane proszę o kontakt pod nr tel. 07960.224.545. 
 • W parafii działa Poradnia Rodzinna. Zajmuje się trudnościami i kryzysami w relacjach małżeńskich i w relacjach rodziców z dziećmi. Można w niej uzyskać poradę na temat naturalnych metod planowania rodziny. Poradnię prowadzi Adriana Uchańska, wykwalifikowana w poradnictwie rodzinnym na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przez Instytut Świętej Rodziny w Łomiankach oraz osobiste doświadczenie bycia żoną od 22 lat i mamą czwórki dzieci: nr tel. 07837.251.703.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • Prosimy o zgłoszenie do proboszcza przypadających w tym roku okrągłych jubileuszy małżeńskich (25-lecia, 30-lecia, 40-lecia, 50-lecia, 60-lecia) i okrągłych rocznic urodzin.
 • Rusza sezon pielgrzymkowy. Ogłaszamy dwie pielgrzymki parafialne: na jesień tego roku - do Jordanii oraz na początku przyszłego roku - podstawową do Ziemi Świętej. Przewodnikiem obu grup będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor włocławskiego seminarium, wybitny przewodnik po Ziemi Świętej. Koszty obu pielgrzymek podane będą w najbliższym czasie. Zgłoszenia u proboszcza. 
 • Parafia św. Pawła w Leicester (Wakerley Rd, LE5 4WD) zaprasza na wyjątkowe rekolekcje dla rodzin i małżeństw, również niesakramentalnych, w dniach 18-20 lutego, które poprowadzi ks. Janusz Bochenek, duszpasterz rodzin i dwoje animatorów z Domowego Kościoła. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00. W ramach rekolekcji odbędą się również warsztaty dla par dotyczące relacji w związkach. Zapewniona jest opieka nad dziećmi. Zapisy do 13 lutego pod nr tel. 07341.690.248 lub 07783.692.111.
 • PODZIĘKOWANIA: Zakończyły się wizyty duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku zdecydowali się przyjąć kolędę w swoim domu. Proboszcz odwiedził od świąt Bożego Narodzenia 252 domy. Bóg zapłać!
 • PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii za posługę wśród chorych w kończącym się tygodniu. Wspólnie udało się odwiedzić 36 chorych. Bóg zapłać!


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £512.50;

Gift Aid: £425.00;

Świece: £61.32;

Na Kościół: A. M. Zalewscy £50.00; T. Ziółkowska £20.00; Żłóbek £147.01;   

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


MSZE ŚWIĘTE

Niedziela, 13 II 2022 -  VI Niedziela Zwykła

09.00 o Boże błogosławieństwo dla Tomasza z okazji 40-tych urodzin - int. kochająca Małżonka z Dziećmi

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Bracia Jan, Leszek i Henryk Pietruszkiewicz - int. Siostra F. Vincent

18.00 o dar życia wiecznego dla Brata Bartusia i o siłę dla Rodziców i Rodzeństwa - int. Siostra Monika z Rodziną

Poniedziałek, 14 II 2022 - Święto św. Cyryla i Metodego

08.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 15 II 2022

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Aldony Grudzińskiej w dniu jej urodzin oraz dla jej Męża i Dzieci - int. Dziadkowie, Rodzice

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Marka

Środa, 16 II 2022

09.30 śp. Maria i Józef Zielscy - int. Dzieci z Rodzinami

Czwartek, 17 II 2022

10.30 śp. Janina Szyndler - int. Syn i Córka z Rodzinami

19.00 śp. Aleksandra Jezierska (3 roczn. śmierci) - int. Syn Chrzestny Tomasz z Rodziną

Piątek, 18 II 2022

10.30 śp. Wacław Kamiński - int. Małżonka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 19 II 2022

18.00 śp. Stanisław i Matylda Hajkowski - int. T. Rutkowska

Niedziela, 20 II 2022 -  VII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Marzena (3 roczn. śmierci) i Marianna (1 roczn. śmierci) Tymoszuk - int. Syn z Dziećmi

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Janina i Stanisław Skowrońscy - int. Syn z Małżonką

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski dla całej Rodziny Pyka i o dar życia wiecznego dla Wiesława Mysiaka (3 m-ce po śmierci)