• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj - dodatkowa taca na Pomoc Kościołowi na Wschodzie
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Dzisiaj - kolejne spotkanie formacyjne dla pań „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele.
 • W zakrystii można nabyć opłatek (opłata dowolna) i świece wigilijne Caritasu (w cenie £2 za małą i £4 za dużą).
 • Proszę zwrócić uwagę na zmianę programu Mszy św. w ciągu tygodnia.
 • W poniedziałek zapraszamy do naszego klubu na spotkanie grupy Mothers & Toddlers w godz. 10.00-12.30. 
 • W poniedziałek nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 zapraszamy na generalne sprzątanie naszego kościoła przed uroczystościami jubileuszowymi. Prosimy o zabranie ze sobą środków czyszczących. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. zapraszamy w tym samym czasie na generalne sprzątanie zakrystii.
 • We wtorek, ze względu na uroczystości pogrzebowe, Msza św. parafialna zostanie odprawiona już o godz. 7.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej.
 • W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. roratnie w środę i czwartek o godz. 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.
 • W czwartek, ze względu na uroczystości pogrzebowe, Msza św. parafialna zostanie odprawiona o godz. 9.00.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne jedynie w czwartek w godz. 17.30-18.30.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii św.
 • W sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej. Rozpoczynamy w tym dniu nasz program Jubileuszu 60-lecia poświęcenia kościoła. O godz. 16.30 odprawiona będzie w naszym kościele Modlitwa Dziękczynna. O godz. 17.15 - jubileuszowa akademia i o godz. 19.00 - uroczysta kolacja dla zaproszonych gości (zaproszenie zostali wszyscy ze starszej emigracji).
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, mianuje trzech nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.: Piotra Rusieckiego, Waldemara Stężyckiego i Marcina Uchańskiego.
 • Na Mszy św. o godz. 11.00 odprawiona zostanie główna Msza św. jubileuszowa. Przewodniczyć jej będzie ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK. Ksiądz bp Wiesław Lechowicz, ze względu na nowe restrykcje sanitarne, nie będzie mógł uczestniczyć w naszej uroczystości. Na zakończenie Mszy św. poświęcona zostanie Grota Matki Bożej Fatimskiej.
 • Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich parafian do naszego klubu na wspólne świętowanie naszego jubileuszu. Dla wszystkich przygotowany będzie posiłek. Tam również odbędzie się prezentacja książki pt. „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry”.
 • Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce w środę, 15 grudnia, w godz. 17.00-19.00. 
 • Spotkanie dla bierzmowanych - w niedzielę, 19 grudnia, po wieczornej Mszy św.
 • Świąteczny Day Centre - w czwartek, 6 stycznia. Zapisy u proboszcza.
 • Trwa zbiórka żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe należy przynosić do parafii do dnia 15 grudnia.
 • KONKURS: Drogie dzieci! Trwa konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
 • Wizyty u chorych rozłożone będą na dwa tygodnie. W tym tygodniu wizyty wg następującego harmonogramu:
  poniedziałek, 6 XII, od 12.00: Dubiel, Kunze, Kulpa, Gradkowska, Królewiak, Szczypka, Kolmas, Mokrzyccy;
  środa, 8 XII, od 12.00: Jabłońska, Chustecka, Jaszczyk, Kobylak, Jagielski, Pasik, Kosiński, Burtna;
  piątek, 10 XII, od 12.00: Kenyan, Romanowska, Cetkowska, Ostrowska, Kubasiewicz, Mackiewicz.
 • Druga część wizyt u chorych będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu.
 • Poszukujemy osób, które chciałyby w tym roku zająć się przygotowaniem stajenki betlejemskiej w naszym kościele.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św., po wcześniejszym uzgodnieniu z proboszczem.
 • Rozpoczynamy zapisy na wizyty duszpasterskie. W tym roku ksiądz będzie odwiedzał jedynie na zaproszenia. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa: PCM Coventry, numer: 00617519, bank: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).
 • POGRZEBY: W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: Andrzej Chustecki, l. 66, Maria Hołowenko, l. 93, Paweł Gal, l. 63, Artur Wróblewski, l. 46 i Ryszard Wojnarowicz, l. 69. We wtorek, 7 grudnia, o godz. 9.00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Artura Wróblewskiego, a o godz. 12.45 na cmentarzu Canley odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Wojnarowicza. Tego samego dnia w kościele Our Lady of Mount Carmel w Redditch (Beoley Road West, B98 8LT) odbędzie się pogrzeb śp. Andrzeja Chusteckiego. W czwartek, 9 grudnia, o godz. 10.30 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Pawła Gala. Pogrzeb śp. Marii Hołowenko odbędzie się w naszej parafii po uroczystościach jubileuszowych. Niech miłosierny Bóg obdarzy wszystkich naszych zmarłych radością życia wiecznego… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £469.44;

Gift Aid: £300.00;

Świece: £62.73;

Na Grotę: F. Szafaryn £20;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 5 XII 2021 - II Niedziela Adwentu

09.00 śp. Rodzice Olga i Mieczysław, Mąż Roman, Brat Wacław i Siostra Leokadia - int. A. Ignatowicz

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Janina Stankiewicz (5 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Krystiana Kończyło z okazji jego 40-tych urodzin i dla całej Jego Rodziny - int. Mama

Poniedziałek, 6 XII 2021

10.30 śp. Aleksandra Dobosz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 7 XII 2021 - Wspomnienie św. Ambrożego

 07.00 o uzdrowienie Maćka Grudzińskiego, pielgrzymującego do Lourdes i błogosławieństwo dla Jego Małżonki i Dzieci

09.00 POGRZEB śp. Artura Wróblewskiego

12.45 CANLEY CREMATORIUM: POGRZEB śp. Ryszarda Wojnarowicza

Środa, 8 XII 2021 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

10.30 śp. Rodzice Ludwik i Janina, Brat Mieczysław Rudy - int. M. Konarzewicz

19.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Ani i Jej Rodziny - int. Rodzina

Czwartek, 9 XII 2021

09.00 śp. Jan i Stanisław Roth - int. R. Roth

10.30 POGRZEB śp. Pawła Gala

19.00 śp. Andrzej Chustecki - int. Znajomi i Rodzina

Piątek, 10 XII 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Darii Kuncewicz z okazji jej urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 11 XII 2021

16.30 MODLITWA DZIĘKCZYNNA

Niedziela, 12 XII 2021 - Jubileusz 60-lecia poświęcenia Kościoła

09.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Miłosza Gronki z okazji jego 2-gich urodzin - int. Rodzice z Hanią i Rodziną 

11.00 1) w intencji Parafian

2) śp. Stanisława, Władysław i  Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło

18.00 śp. Helena i Halina Matuszczak - int. Córka i Wnuczka z Rodziną