• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Rozpoczynamy dzisiaj czas Adwentu. Dzisiaj kończy się dyspensa biskupów Anglii i Walii od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Lektorom przypominamy, że rozpoczynamy nowy cykl czytań: rok C (czytania niedzielne) i rok II (czytania w tygodniu).
 • Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. - spotkanie dla bierzmowanych.
 • Dzisiaj - spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • W zakrystii można nabyć opłatek (opłata dowolna) i świece wigilijne Caritasu (w cenie £2 za małą i £4 za dużą).
 • W poniedziałek - Msza św. parafialna, ze względu na uroczystości pogrzebowe, już o godz. 9.30.
 • W poniedziałek zapraszamy na pierwsze, po dwuletniej przerwie, spotkanie grupy Mothers & Toddlers w godz. 10.00-12.30. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich rodziców najmłodszych dzieci do naszego klubu.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.00. Będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
 • W czasie adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o godz. 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Na każdej Mszy św. oddamy się w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
 • Wizyty u chorych w przyszłym tygodniu.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • W przyszłą niedzielę - kolejne spotkanie formacyjne dla pań „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele.
 • W przyszłą niedzielę ostatnia w tym roku dodatkowa taca na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Już za dwa tygodnie, 11-12 grudnia, celebrować będziemy 60-tą rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK. Jako dar jubileuszowy przygotowaliśmy Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem.
 • Na poniedziałek, 6 grudnia, o godz. 18.00 zapraszamy na generalne sprzątanie naszego kościoła przed uroczystościami jubileuszowymi. Prosimy o zabranie ze sobą środków czyszczących.
 • Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. zapraszamy w tym samym czasie na generalne sprzątanie zakrystii.
 • Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce w środę, 15 grudnia, w godz. 17.00-19.00. 
 • Świąteczny Day Centre - w czwartek, 6 stycznia. Zapisy u proboszcza.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św., po wcześniejszym uzgodnieniu z proboszczem.
 • Ogłaszamy coroczną zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe należy przynosić do parafii w dniach 1-15 grudnia.
 • Poszukujemy osób, które chciałyby w tym roku zająć się przygotowaniem stajenki betlejemskiej w naszym kościele.
 • KONKURS: Drogie dzieci! Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
 • Rozpoczynamy zapisy na wizyty duszpasterskie. W tym roku ksiądz będzie odwiedzał jedynie na zaproszenia. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać także do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Pod chórem wyłożone są książki. Można je zabrać ze sobą do domu, potem przekazać innym do czytania. 
 • PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ufundowania pięknej Groty Matki Bożej Fatimskiej: wszystkim sponsorom, ale i tym, którzy trudzili się przy jej projektowaniu i postawieniu tj. Julii Janik, Małgorzacie Musiał, Anecie, Dariuszowi i Mikołajowi Malinowskim, Marcinowi Suwalskiemu, Andrzejowi Ziębie, Bogdanowi Skowrońskiemu, Stanisławowi i Piotrowi Schiedel, Waldemarowi Stężyckiemu, Karolowi i Mateuszowi Czempka, Arturowi Sampolskiemu, Tomaszowi Świątkowi, Pawłowi Kapłonowi, a nade wszystko koordynatorowi tego projektu, Mieczysławowi Musiałowi. Bóg zapłać!
 • POGRZEBY: W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: śp. Wiesław Mysiak, l. 64, śp. dhna Jadwiga Calak, l. 92, śp. Andrzej Chustecki, l. 66, śp. Maria Hołowenko, l. 93, śp. Paweł Gal, l. 63, śp. Artur Wróblewski, l. 46 i śp. Ryszard Wojnarowicz, l. 69. W poniedziałek, 29 listopada, o godz. 11.00 na cmentarzu przy London Road odbędzie się pogrzeb śp. dhny Jadwigi Calakowej. W środę, 1 grudnia, o godz. 10.30 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Wiesława Mysiaka. We wtorek, 7 grudnia, o godz. 9.00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Artura Wróblewskiego, a o godz. 12.45 na cmentarzu Canley odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Wojnarowicza. W czwartek, 9 grudnia, o godz. 10.30 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Pawła Gala. Niech miłosierny Bóg obdarzy wszystkich naszych zmarłych radością życia wiecznego…

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £501.00;

Kolekta specjalna - IPAK: £184.27;

Gift Aid: £299.00;

Biuletyny: £35.45; 

Na Kościół / kwiaty: T. Rutkowska £20; M., J. Mokrzyccy £100; Bezimiennie £200;  

Na Grotę: J. Drahun £20; Bezimiennie £30;                                                                                         

Na choinki: Bezimiennie £20;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 28 XI 2021 - I Niedziela Adwentu

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Ignacego z okazji 18-tych urodzin - int. Rodzice i Siostry

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ryszard Kopiec - int. Córka Małgorzata Czempka z Rodziną + CHRZEST: Gloria Rose Bradly

18.00 śp. Maria Ostrowska (w dniu urodzin) - int. Córka Magda z Rodziną

Poniedziałek, 29 XI 2021

09.30 śp. Teodor Sopa (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

11.00 LONDON ROAD: Pogrzeb śp. dhny Jadwigi Calak

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 30 XI 2021 - Święto św. Andrzeja, Apostoła

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Darka Eugeniusza Sobery w dniu jego imienin - int. D. Maciejewska

19.00 śp. Karol Siudziński (zmarł niedawno) - int. Przyjaciele

Środa, 1 XII 2021

09.00 śp. Kazimierz Konarzewicz i jego Rodzice - int. Małżonka

10.30 POGRZEB śp. Wiesława Mysiaka

Czwartek, 2 XII 2021

10.30 śp. Stefa Paszkowicz (3 roczn. śmierci)

19.00 śp. dr Rafał Drabiński

Piątek, 3 XII 2021 - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

10.30 śp. dr Anna Małkiewicz

19.00 o błogosławieństwo Boże, zwłaszcza wyjście z nałogu, dla Rafała - int. Rodzina

Sobota, 4 XII 2021

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Mama Urszula i Brat Stanisław - int. Córka z Rodziną

Niedziela, 5 XII 2021 - II Niedziela Adwentu

09.00 śp. Rodzice Olga i Mieczysław, Mąż Roman, Brat Wacław i Siostra Leokadia - int. A. Ignatowicz

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Janina Stankiewicz (5 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Krystiana Kończyło z okazji jego 40-tych urodzin i dla całej Jego Rodziny - int. Mama