• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj podczas Mszy św.  świadectwo o codziennym odmawianiu Różańca składa pani Katarzyna Mogilan. Bóg zapłać!
 • Spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła - dzisiaj o godz. 15.00.
 • Dwa razy w tygodniu, w tym tygodniu - w czwartek i piątek, odprawiona zostanie specjalna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
 • W najbliższą środę o godz. 19.30 - spotkanie Rady Administracyjnej.
 • W czwartek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie znajdują się w naszej parafii. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy tych wszystkich, którzy chcieliby odnowić swoje przyrzeczenia życia w czystości oraz wierności w małżeństwie.
 • W najbliższą sobotę, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Przypominamy, że w dniach 20-21 listopada odbędzie się online Kongres Rodzin Polonijnych, organizowany przez Polonijną Radę Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i Fundację Pomoc Rodzinie. Program jest niezwykle bogaty. Zainteresowani wzięciem udziału proszeni są o kontakt z proboszczem. Zapisy jedynie do 19 listopada.  
 • Za tydzień kazania wygłosi w naszej wspólnocie jezuita, o. Damian Czerniak SJ z Creighton (USA), pasjonat duchowości ignacjańskiej.                                 
 • Kolejne spotkanie formacyjne dla pań „Pełna Łaski” odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele. Potem spotkanie w klubie.
 • Za tydzień, w Niedzielę Chrystusa Króla, zbierać będziemy dodatkową kolektę na Instytut Polski Akcji Katolickiej.
 • Najbliższy Day Centre: w czwartek, 25 listopada. Zapisy u proboszcza.
 • Kolejne spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w niedzielę, 28 listopada, po wieczornej Mszy św.
 • Za dwa tygodnie, w niedzielę, 28 listopada, przypada I Niedziela Adwentu i rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W tym dniu kończy się dyspensa biskupów Anglii i Walii od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. W tym dniu kończymy też transmisję niedzielnych Mszy św. W związku z tym składamy serdeczne podziękowania panu Andrzejowi Ziębie za dwuletni trud ich transmitowania. Dziękujemy też panu Łukaszowi Fabirkiewiczowi, który zainicjował tę formę przekazu na naszej stronie fb. Transmisje niedzielnych Mszy św. dostępne są w programach TVP1, TVP Polonia, TV Trwam oraz wielu portalach internetowych, np. Jasna Góra, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska. Lista możliwych transmisji opublikowana będzie na naszej stronie fb.
 • Lektorom przypominamy, że w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy cykl czytań: rok C (czytania niedzielne) i rok II (czytania w tygodniu).
 • W nowym roku kościelnym chcemy podjąć szereg inicjatyw duszpasterskich związanych z kultem Eucharystii. Planujemy podjąć comiesięczne katechezy o Eucharystii, powrócić do nabożeństw czerwcowych, adoracje Najświętszego Sakramentu uczynić czasem spotkania z Bogiem w ciszy, etc. Ten szczególny rok chcielibyśmy zakończyć Kongresem Eucharystycznym. Więcej szczegółów będziemy podawali sukcesywnie w stosownym czasie. 
 • Już za cztery tygodnie, w dniach 11-12 grudnia, celebrować będziemy 60-tą rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK. Jako dar jubileuszowy przygotowujemy Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św., po wcześniejszym uzgodnieniu z proboszczem.
 • Ogłaszamy coroczną zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe należy przynosić do parafii w dniach 1-15 grudnia.
 • Rozpoczynamy zapisy na wizyty duszpasterskie. W tym roku ksiądz będzie odwiedzał jedynie na zaproszenia. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach.
 • Poszukujemy informacje na temat pana porucznika Teodora Fabiana Pajewskiego, ewentualnie Winstona Teodora, który mieszkał w Coventry. Zmarł w 1986 roku. Jeśli są osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na jego temat, prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 • PODZIĘKOWANIA: Na ręce pani Anny Jelec, koordynator ze strony parafii, składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie przy grobach polskich lotników na Baginton. Słowa uznania dla pocztów sztandarowych Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich oraz harcerzy.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać także do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 • POGRZEBY: W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie: śp. Aleksandra Dobosz, l. 89, śp. Jan Roth, l. 59, śp. Wiesław Mysiak, l. 64 oraz, w ostatni wtorek, śp. dhna Jadwiga Calak, l. 92. Pogrzeb śp. Aleksandry Dobosz odbędzie się w piątek, 26 listopada, w angielskim kościele. Najprawdopodobniej tego samego dnia odbędzie się pogrzeb śp. Jana Rotha. Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godz. 14.00 w naszym kościele parafialnym. Niech miłosierny Bóg obdarzy wszystkich naszych zmarłych radością życia wiecznego… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £490.75;

Taca - Wszystkich Świętych: £137.66;

Gift Aid: £406.00;

Biuletyny: £25.02;

Na Grotę: B., P. Magryś £ 20;

 Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 14 XI 2021 - XXXIII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jan Komar - int. Siostra z Mężem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) w intencji Ojczyzny

18.00 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Władysław Plewy z okazji jej 83-cich urodzin - int. Córka

Poniedziałek, 15 XI 2021

10.30 śp. Józef Gradkowski (11 roczn. śmierci) - int. Małżonka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 16 XI 2021

10.30 śp. Maria i Józef Zielscy - int. Dzieci z Rodzinami

19.00 śp. Piotr Gąsior (15 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Dziećmi

Środa, 17 XI 2021 - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

10.30 śp. Ewa Sienicka

Czwartek, 18 XI 2021 - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

10.30 w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach

19.00 śp. Mieczysław Sztucki - int. G. Menzel z Rodziną

Piątek, 19 XI 2021

10.30 w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 20 XI 2021 - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

18.00 śp. Adam Hrycaj (1 roczn. śmierci)

 

Niedziela, 21 XI 2021 - Uroczystość Chrystusa Króla

09.00 śp. Wacław Wagner, Henryk i Janina Przesmyccy - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Małgorzaty i Czesława Czempków oraz ich Dzieci

CHRZEST: Kevin Piotr Schiedel

18.00 śp. Józef Menzel - int. Syn z Rodziną