• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Dzisiaj o godz.13.00 odbędą się ceremonie na cmentarzu na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR). W uroczystości wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • Jeszcze dwa dni, do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.
 • Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Dwa razy w tygodniu, w miesiącu listopadzie, odprawiona zostanie specjalna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
 • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmongramu:
  poniedziałek: xProboszcz (od 11.30): Musiolik, Kunikowska, Ostrowska, Kubasiewicz, Mackiewicz; szafarz Marcin S. (od 16.00): Pawliw, Piórkowska, Plewa; szafarz Andrzej A. (od 16.00): Romanowska, Cetkowska, Carr.
  wtorek: xProboszcz (od 14.00): Hołowenko, Kosiński, Pasik, Waglewska.
  środa: xProboszcz (od 15.00): Jawdoszak, Głowacz, Szczypka; szafarz prof. Marek M. (od 11.30): Filak, Kler.
  czwartek: xProboszcz (od 11.30): Czaja, Śmierdziek; szafarz Andrzej P. (od 10.00): Jabłońska, Chustecka, Jaszczyk, Kobylak; szafarz Jacek C. (od 11.30): Gradkowska, Królewiak.
  sobota, szafarz Tomasz S. (od 12.00): Dubiel, Kunze, Kulpa, szafarz Andrzej Z. (od 14.00): Kenyan, Pacut, Malinowska.
  niedziela, szafarz Mariusz Ć. (od 13.00): Burtna, Jagielski; szafarz Dariusz M. (od 13.00): Kolmas, Mokrzyccy.
 • W środę, 10 listopada, o godz. 19.00 - spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 • Kolejny Day Centre: w czwartek, 11 listopada. Zapisy u proboszcza.
 • Najbliższe spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 listopada, o godz. 15.00.
 • W środę, 17 listopada, o godz. 19.30 - spotkanie Rady Administracyjnej.
 • W sobotę, 20 listopada, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Kazania w weekend, 20-21 listopada, wygłosi w naszej wspólnocie o. Damian Czerniak SJ z Creighton (USA), pasjonat duchowości ignacjańskiej.                                 
 • Kolejne spotkanie formacyjne dla pań „Pełna Łaski” odbędzie się w niedzielę, 21 listopada. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele. Potem spotkanie w klubie.
 • Kolejne spotkanie dla bierzmowanych odbędzie się w niedzielę, 28 listopada, po wieczornej Mszy św.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św., po wcześniejszym uzgodnieniu z proboszczem.
 • W dniach 20-21 listopada odbędzie się online kolejny Kongres Rodzin Polonijnych, organizowany przez Polonijną Radę Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i Fundację Pomoc Rodzinie. Program jest niezwykle bogaty. Zainteresowani wzięciem udziału proszeni są o kontakt z proboszczem. Zapisy jedynie do 19 listopada.  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać także do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na 11-12 grudnia. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy przygotowujemy Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Z październikowego liczenia wiernych: liczba parafian obecnych w kościele: 708, liczba osób przystępujących do Komunii św.: 287.
 • PODZIĘKOWANIE: Z całego serca pragnę podziękować wszystkim wiernym z parafii za modlitwę i ofiary materialne, jakie zostały złożone w dniu 30-31 października 2021. Łączna suma ofiar z kalendarzy, która została zebrana na remont przeciekającego dachu Domu Generalnego Sióstr Świętego Charles Lwanga w Huambo w Angoli wyniosła £1998.96. Wielkie Bóg zapłać! Serdecznie dziękuję za dwa dni, które spędziłam z Wami, możliwość powiedzenia kilku słów o misjach, bł. Marii Teresie Ledóchowskiej oraz przedstawić projekt misyjny. Niechaj ten gest solidarności z Kościołem misyjnym będzie dla całej Parafii źródłem obfitego Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Był to dla mnie szczególny weekend, gdzie doświadczyłam piękna wspólnoty, jaką stanowicie oraz otwartości na potrzeby misyjne (…) Pragnę zapewnić o naszej nieustannej modlitwie w intencji wszystkich parafian oraz ich rodzin. Złączona w modlitwie, S. Agnieszka Kowalska, klawerianka.
 • W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie: śp. Aleksandra Dobosz, l. 89 oraz śp. Jan Roth, l. 59. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego... 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £337.49;

Gift Aid: £400.00;

Świece: £36.02;

Na Grotę: Anonimowo £100; K. Pawelec £30;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


Niedziela, 7 XI 2021 - XXXII Niedziela Zwykła

09.00 o dar nieba dla zmarłych z rodzin Ignatowiczów, Nowaków, Wawryszczuków, Wolczyków i Piotrowskich - int. A. Ignatowicz

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Emilia i Aleksander Wolscy, Antoni Radczyk, Kazimierz Musiolik, Janina Skypka - int. D. Maciejewska

18.00 śp. Wiesława i Stanisław Śmietana, Edward i Bronisława Chudziak, zmarli z rodziny Surowiak - int. Syn i Córka

Poniedziałek, 8 XI 2021

10.30 w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 9 XI 2021 - Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

10.30 o zdrowie dla synów Andrzeja i Rysia, córki Basi, synowych Lindy i Cathy oraz zięcia - int. M. Wańczycka

19.00 o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Dawida Sokalskiego z okazji 25-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

Środa, 10 XI 2021 - Wspomnienie św. Leona Wielkiego

10.30 śp. Jan i Stanisław Roth - int. D. Maciejewska

Czwartek, 11 XI 2021 - Wspomnienie św. Marcina z Tours

10.30 śp. Stanisław Witczak (1 roczn. śmierci), jego Rodzice - int. Z. Kamińska

19.00 w intencji Zmarłych polecanych w Wypominkach

Piątek, 12 XI 2021 - Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza

10.30 śp. Wanda Szczerbińska, Jadwiga Dobosz - int. D. Maciejewska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 13 XI 2021 - Wspomnienie św. Pierwszych Męczenników Polski

18.00 o Boże błogosławieństwo i pomyślny przebieg operacji dla Anny Zalewskiej

Niedziela, 14 XI 2021 - XXXIII Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jan Komar - int. Siostra z Mężem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) w intencji Ojczyzny

18.00 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Władysław Plewy z okazji jej 83-cich urodzin - int. Córka