• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj gościmy w naszej parafii s. Agnieszkę Kowalską, klaweriankę. Przyjechała do nas z prelekcją misyjną i kalendarzami.
 • Zapraszamy dzisiaj na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu.
 • Dzisiaj też odbędą się ceremonie na cmentarzach: 13.00 London Road, 14.30 Canley, a za tydzień, w niedzielę, 7 listopada, o godz.13.00 na Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Dwa razy w tygodniu, w miesiącu listopadzie, odprawiona zostanie specjalna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
 • W poniedziałek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. A we wtorek, 2 listopada - Dzień Zaduszny. W oba dni zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Za pobożne nawiedzenie kościoła w tych dniach i odmówienie modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
 • W dniach 1-8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.
 • W tych dniach przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po każdej Mszy św. oddamy się w opiekę Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę, 6 listopada, zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Wizyty u chorych w przyszłym tygodniu.
 • W środę, 10 listopada, o godz. 19.00 - spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 • Kolejny Day Centre: w czwartek, 11 listopada. Zapisy u proboszcza.
 • W środę, 17 listopada, o godz. 19.30 - spotkanie Rady Administracyjnej.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św., po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • W dniach 20-21 listopada odbędzie się online kolejny Kongres Rodzin Polonijnych, organizowany przez Polonijną Radę Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej i Fundację Pomoc Rodzinie. Program jest niezwykle bogaty. Zainteresowani wzięciem udziału proszeni są o kontakt z proboszczem. Zapisy jedynie do 19 listopada.  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na 11-12 grudnia. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy przygotowujemy Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy już się rozpoczął. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości poświęcenia flagi Kadetów Maltańskich w ubiegłym tygodniu. Podziękowania kierujemy na ręce opiekunów Hanny i Marka Marzańskich oraz Komendanta Jakuba Ucińskiego. Należą się one wszystkim naszym kadetom i wolontariuszom. Dziękujemy również rodzinom, które wzięły udział w Dniu Skupienia Domowego Kościoła. Podziękowania za organizację należą się parze prowadzącej, Izabeli i Janowi Polańskim. Bóg zapłać!

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £495.43;

Kolekta specjalna - Misje: £478.85;

Gift Aid: £418.00;

Biuletyny: £27.66;

Na Kwiaty / Kościół: T. Rutkowska £ 20; Anonimowo £20; H. Kubasiewicz £20;

Na Grotę: Rodzina Roth £60;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 31 X 2021 - XXXI Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Zuzi i Grażyny z okazji urodzin - int. Adrianna i Victoria

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Stefania i Tadeusz Jarosińscy - int. J. Strumidło

18.00 śp. Krzysztof Dąbrowski (2 m-ce po śmierci) - int. Siostra z Rodziną

Poniedziałek, 1 XI 2021 - Uroczystość Wszystkich Świętych

10.30 śp. Rodzice Anna i Marian Papaj oraz Marian Mizera

19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mamy Sabiny Bąk - int. Syn

Wtorek, 2 XI 2021 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

10.30 w intencji Zmarłych wspominanych w Wypominkach

19.00 śp. Vadimaras Adomaitis, Alina Bieliauskiene

Środa, 3 XI 2021

10.30 śp. Mąż Władysław Dambrawa (roczn. śmierci), Rodzice Antoni i Maria Rymaszewscy, Bracia Czesław i Eugeniusz Rymaszewski oraz Jadwiga Bogulicz - int. J. Dambrawa

Czwartek, 4 XI 2021 - Wspomnienie św. Karola Boromeusza

10.30 w intencji Zmarłych wspominanych w Wypominkach

19.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Danuty Kenyan i całej Rodziny

Piątek, 5 XI 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Małżonki Eligii Kuncewicz z okazji Jej urodzin - int. Mąż

19.00 o zdrowie dla Dominiki - int. Kochający Rodzice

Sobota, 6 XI 2021

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Jadwiga Banaszak (6 roczn. śmierci), Zdzisław, Stanisława i Leon Banaszak, Benedykta i Franciszek Kowalscy - int. Rodzina

Niedziela, 7 XI 2021 - XXXII Niedziela Zwykła

09.00 o dar nieba dla zmarłych z rodzin Ignatowiczów, Nowaków, Wawryszczuków, Wolczyków i Piotrowskich - int. A. Ignatowicz

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Emilia i Aleksander Wolscy, Antoni Radczyk, Kazimierz Musiolik, Janina Skypka - int. D. Maciejewska

18.00 śp. Wiesława i Stanisław Śmietana, Edward i Bronisława Chudziak, zmarli z rodziny Surowiak - int. Syn i Córka